Skip to content

BBVA būstinė

Herzog & de Meuron ir vėl sukūrė kažką įdomaus. Šį kartą tai bankų grupės BBVA būstinė, Madride. Planuojama pastatyti 2013. Pastatas iškils Madrido užkampyje, besivystančiame kvartale, kvartale be vertybių tarp naujai kylančių dangoraižių. Todėl pasirinkta oazės idėja, kurioje turėtų būti išlaikytas balansas tarp gamtos ir pastatų. Pagrindas sudarytas iš trijų aukštų pastatų su alėjomis ir sodais. Kiekviena darbo vieta turi vaizdą į žalumą. Kompleksas skatins bendravimą, žmonės vaikščios vietoje kėlimosi elevatoriais, didelis „permatomumas“ kurs bendruomeniškumo įspūdį. Norėdami kompelksą padaryti matomu miesto panoramoje, architektai išpjovė gabalą pagrindo ir pasuko, taip atsirado disko formos bokštas ir aikštė. Aikštėje bus daug medžių, drėkinamas oras. Komplekse bus išnaudojami natūralūs energijos šaltiniai ir pritaikyta daug pažangių energiją taupančių sprendimų.

Šis paveiksliukas pasididina


Sužinota iš: Dezeen

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos: ,

Nuomonių RSS

6 nuomonės

  1. čia kaip tik į temą su Norman Foster Žaliai; dar vienas , sakyčiau, green-oriented variantas ir iš pirmo žvilgsnio gal ir nieko.

  2. Na jie blogai nieko nedaro:) O ir šiaip jų darbai man tokie magical :) O žalumas tai dabar visur populiarus ir automobiliuose (paskutine TG laida) ir architektūroje (išskyrus Lietuvą…)

  3. jop, toks mainstryminis eco pavyzdys; nu Lietuvoj gal netyčia sulig kokiu trečiu akropoliu Kaune (aišku dar su kokio Kančo pagalba) gal kažkas į tą pusę pradės rodydis :)

  4. Ne… ne… Jeigu neatvažiuos kas nors iš užsienio, tai ir nesulauksim nieko panašaus.

  5. Na nežinau, mano supratimu Herzog & De Meuron visai nusivažiavo – tas jų dėžučių kalnas-dangoraižis, paskui šitas.. Gi anksčiau jie buvo visiški elitistai, o dabar skęsta mainstreamo masėje. Tikiuosi bent važiuodami darban aipodų nesiklauso..

  6. Kristijonasbalandžio 19, 2010. 21:17

    Geras pastatas.HTML