Skip to content

Kuriant socialinį būstą: Architektūriniai bei miesto planavimo iššūkiai ir galimybėsSocialinis būstas – tai viena iš valstybės paramos būstui forma, skirta mažas pajamas gaunantiems Lietuvos gyventojams. Šiuo metu, socialinio būsto eilėse laukia apie 25 tūkstančius gyventojų, neišgalinčių įsigyti nuosavo būsto, jų pajamos per metus neviršija 12000 LT vienam žmogui arba 7000 LT šeimos nariui. Socialinis būstas, kurį perka ir prižiūri savivaldybės, turi būti pigus, nedidelis (iki 14 kv.m. žmogui), lengvai prižiūrimas ir nebrangiai išlaikomas.

Archicecho organizuojamos kūrybinės dirbtuvės yra visuomeninė iniciatyva siekiant atkreipti dėmesį į šią architektūrinės ir sociologinės vaizduotės primirštą sritį. Pagrindinis kūrybinių dirbtuvių tikslas – pradėti kritišką diskusiją apie socialinio būsto problematiką Lietuvoje, architektūrines idėjas siejant su socialinės politikos, miesto planavimo sprendimais, bei pasiūlyti inovatyvius socialinio būsto modelius, siūlant trumpam pamiršti tradicinio penkiaaukščio daugiabučio idėją.

Šių dirbtuvių rėmuose organizuojami trys atviri renginiai, į kuriuos kviečiami visi, kuriems aktuali socialinio busto planavimo ir plėtros tema.

VIETA

Fluxus Ministerija, 5 a. salė, Gedimino pr. 27, Vilnius
VGTU Architektūros rūmai, auditorija 3.10, Pylimo 26/ Trakų 1, Vilnius

LAIKAS

2010 lapkričio 18 d. – sociologų, miesto planuotojų ir valstybinių įstaigų atstovų paskaita
2010 lapkričio 19 d. – Austrijos architektės Annikos Schönfeld paskaita
2010 lapkričio 20-21d. – kūrybinės dirbtuvės
2010 lapkričio 23 d. – viešas kūrybinių dirbtuvių rezultatų aptarimas/diskusija

SOCIOLOGŲ, MIESTO PLANUOTOJŲ, VALSTYBINĖS ĮSTAIGOS ATSTOVO PASKAITA
LAPKRIČIO 18 D. Pradžia 18:00 val.; “Fluxus Ministerija” 5 a., Gedimino pr. 27, Vilnius

Lektoriai:

18:00 val.
VITA PETRUŠAUSKAITĖ – sociologė, viena iš architektūrinių diskusijų Archtalks Vilniuje kuratorių, Vilnius COOP parodoje An Architektur darbo bendraautorė. Paskaitos tema – idėjos socialinio būsto erdvėje: modernizmas, postmodernizmas ir dabartis.

18:20 val.
SIMONAS GENTVILAS – urbanistas, 2008-2010 studijavęs ir praktikavęsis Briuselyje, Vienoje, Madride ir Konpenhagoje miestų planavimo klausimais. Paskaita pristatys šiandieninius Europos socialinio būsto pavyzdžius bei pagrindinius planavimo iššūkius.

18:40 val.
RAMŪNAS ŠVEIKAUSKAS – Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento Būsto skyriaus vyriausiasis specialistas. Paskaitoje pristatys statistinius Lietuvos socialinio būsto duomenis, esamus socialinio būsto pavyzdžius.

19:00 val.
JURGIS VĖGĖLĖ – projektų vadovas – inžinierius, vienas iš vedančių Atsinaujinančios energetikos specialistų Lietuvoje. Paskaitos tema: Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo galimybės kuriant socialinį bustą.

AUSTRIJOS ARCHITEKTĖS ANNIKOS SCHÖNFELD PASKAITA
LAPKRIČIO 19 D. Pradžia 18:00 val.; VGTU Architektūros rūmai, auditorija 3.10, Pylimo 26/ Trakų 1, Vilnius

ANNIKA SCHÖNFELD – architektė, šiuo metu dirbanti Vienoje, Austrijoje, “raum & kommunikation” architektų ofise. Greta iprastos architektūros praktikos,architektė daug dėmesio skiria būsto planavimo politikai, inovatyvių būsto projektų kūrimui ir valdymui, nuomininkų itraukimo į planavimo procesus praktikoms, bei būsto socialiai jautrioms grupėms planavimui. Paskaitos tema: “Planuojant kaimynystę – socialinės idėjos architektūroje”.
Austrijos architektės paskaitą pristato/remia Austrijos Ambasada.

VIEŠAS KŪRYBINIŲ DIRBTUVIŲ REZULTATŲ PRISTATYMAS/DISKUSIJA
LAPKRIČIO 23 D. Pradžia 18:00 val.

“Fluxus Ministerija” 5 a., Gedimino pr. 27, Vilnius
Dirbtuvių dalyvių (architektų ir sociologų) sukurtų idėjinių Vilniaus socialinio būsto modelių pristatymas ir viešas aptarimas.
Diskusijos moderatoriai: TOMAS GRUNSKIS, AUDRIUS NOVICKAS.

Daugiau informacijos: www.archicechas.lt
Projektą organizuoja: ARCHICECHAS, KULTFLUX
Kūrybinės dirbtuves organizuoja “Archicechas”, pakvietęs bendrai diskusijai architektus, sociologus ir miesto planuotojus apie socialinio būsto esamą situaciją ir galimus inovatyvius jo plėtros būdus. Dirbtuvės nėra architektūros konkursas ir nėra susietos su jokiu konkrečiu užsakymu, bet siekia paskatinti kūrybinį socialinio būsto Lietuvoje modeliavimą.

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos: ,

Nuomonių RSS

Viena nuomonėHTML

Tęsiant diskusiją...

  1. […] Vilniuje vyko kūrybinės dirbtuvės “Kuriant socialinį būstą: Architektūriniai bei miesto planavimo iššūkiai ir galimybės“, kurias organizavo Archicechas. Jų metu dalyviai svarstė opius klausimus susijusius su […]