Skip to content

Architektūros [pokalbių] fondas: Miestas. Lūžio taškai

Spalio ir lapkričio ketvirtadieniais Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje (Konstitucijos pr. 22) Architektūros [pokalbių] fondas pristatys įkvepiančių pokalbių ciklą „MIESTAS. Lūžio taškai“, kuriame šia tema penkias paskaitas skaitys septyni pranešėjai iš Nyderlandų, Kanados, Šveicarijos ir Lietuvos.

„MIESTAS. Lūžio taškai“ dėmesio centre – miestas – vienas kontraversiškiausių civilizacijos darinių, neatskiriama šių laikų kultūros dalis, kuris nuolat keičiasi, klesti ir nyksta, stebina ir nuvilia, o nuolatinė kaita išlaiko jį vienu populiariausių tyrimų objektų.

„MIESTAS. Lūžio taškai“ kuratoriai į Vilnių pakvietė išskirtines architektūros, filosofijos, menotyros asmenybes, kurios skatins publiką pažvelgti į miesto problematiką netikėtais rakursais, panagrinėti miestų „lūžio taškus“, pažvelgti į miestą kaip į elementų sistemą ar gyvą organizmą.

Spalio 13 d., ketvirtadienį ciklą atidarys novatoriškos olandų architektų studijos „O+A strategies & architecture“ įkūrėjai Marc van Asseldonk ir Auguste van Oppen, kurie pristatys „atvirojo kodo urbanizmo“ koncepciją.

Spalio 20 d. apie architektūrą, kaip kasdienio miesto sinchronizavimo priemonę kalbės VU docentas, vienas originaliausių šiuolaikinių Lietuvos filosofų Nerijus Milerius.

Po savaitės pertraukos, lapkričio 4 d. – šį kartą penktadienį – į Vilnių atvyks nekomercinio žurnalo „Scapegoat“, rašančio apie architektūrą, kraštovaizdį bei politinę ekonomiką, įkūrėjai ir bendraautoriai Etienne Turpin ir Adam Bobbette iš Kanados.

Lapkričio 10 d. Vilniuje viešies šveicarų urbanistas, tyrėjas, Ciuricho ETH universiteto dėstytojas bei Roterdamo architektūros bienalės kuratorius Tim Rieniets. Knygų „Mažėjančių miestų atlasas“, „Konfliktų miestas“; „Atviras miestas“ ir „Koegzistencijos projektavimas“ autorius savo pranešime pristatys visam pasauliui aktualią – „mažėjančių miestų“ – problematiką.

Ciklo pabaigoje, lapkričio 17 d. nedažnoje rolėje išgirsime vieną iš populiariausių šiuolaikinių Lietuvos rašytojų, menotyrininkę Kristiną Sabaliauskaitę. Knygų „Silva Rerum“ ir „Silva Rerum II“ autorė pažvelgs į daugeliui paslaptingą XVII-XVIII a. Vilniaus gyvenimą, .

Šio ciklo paskaitas papildys ARCHITEKTŪROS [vaikų] FONDO rengiami sekmadieniniai užsiėmimai šeimoms, kurių metu vaikai, jų tėveliai kartu su fondo savanoriais turės progą kūrybiškai diskutuoti apie supančią aplinką, kurti svajonių miestelio maketą, nagrinėti miestelį kuriančius vidinius dėsniai.

Taip pat ARCHITEKTŪROS [ekskursijų] FONDO organizuos ekskursiją po Vilniaus „miegamuosius“ rajonus, kurios metu bus lankomi Lazdynų, Karoliniškių, Viršuliškių, Justiniškių, Šeškinės, Pašilaičių, Pilaitės rajonai bei svarbiausi jų objektai. Renginys vyks spalio 22 d., šeštadienį, pradžia 10 val. Lazdynuose. Registracija el. paštu [email protected].

Paskaitų ciklas „MIESTAS. Lūžio taškai“ – tai jau penktasis ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDO projektas. Tęstinis įkvepiančių pokalbių projektas su išskirtiniais pašnekovais iš užsienio ir Lietuvos yra skirtas ugdyti humanišką, jautrią, mąstančią ir įžvalgią asmenybę. Daugiau informacijos ir video įrašus iš jau praėjusių paskaitų ciklų galite rasti http://www.archfondas.lt/paskaitos/pokalbiai

Penktojo ciklo kuratoriai – architektai Sabina Grincevičiūtė ir Aurimas Sasnauskas.

Daugiau informacijos: Sabina Grincevičiūtė, +370 69974635, www.archfondas.lt
[email protected]

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos: , , ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomoniųHTML