Skip to content

Anton Garcia-Abril – Masyvi konstrukcija – efektyvi konstrukcija


Architektūros [pokalbių] fondas pristato vieno progresyviausių jaunosios kartos Europos architektų Anton‘o Garcia-Abril‘io paskaitą. Paskaitoje architektas supažindins su savo kūrybos metodais, procesu ir vertybėmis, pristatys savitą požiūrį į konstrukcijų estetikos filosofiją.

Anton‘as Garcia-Abril‘is dirba su gamtiniais elementais, juos jungdamas su pramoninėmis statybos sistemomis, analizuoja konstrukcijų tankumo, efektyvaus veikimo ir apkrovimo principus. Architekto mastelis varijuoja nuo gyvenamo namo ar skulptūrinės instaliacijos iki miestų bendrojo planavimo, nuo individualių iki visuomenės poreikių tenkinimo, pozityviojo miesto fenomeno tyrimo. Architekto iššūkis – konstrukcijomis ne tiek spręsti struktūrines pastatų problemas, bet kurti erdves kuriančias konstrukcijas, išreikšti skirtingus konstrukcijų medžiagiškumus per architektūrą, taupiai ir atsakingai naudoti aplinkos išteklius. Keldamas diskusijas apie techninę architektūros pusę, Anton‘as taip pat atkreipia dėmėsį ir į socio-ekonomines, kraštovaizdžio vientisumo sferas, kurioms architektūra ir architektai turėtų skirti žymiai daugiau dėmesio.

Abrilis nuolatos dėsto Madrido technikos universitete, kaip kviestinis dėstytojas skaito paskaitas Harvardo, MIT, Kornelio universitetuose, AA architektūros mokykloje Londone ir Veimaro BAUHAUS universitete. 2010 metų Venecijos architektūros bienalėje p.Abril‘is ir jo studija ENSAMBLE pristatė net dvi kompozicijas.

Tarp žinomiausių Anton‘o kūrinių – Hemerescopium, 2005, Truffle House aka Karvės Paulinos namas, 2010 ar šiuo metu statomas Cervantes Theater.

Anton‘o Garcia-Abril‘io paskaita ir diskusija po jos įvyks 2012 vasario 9 dieną Nacionalinėje dailės galerijoje, 20.00. Renginys nemokamas, anglų kalba.

Šios ir buvusių paskaitų aprašymus ir vaizdo įrašus rasite http://www.archfondas.lt/paskaitos/pokalbiai puslapyje.

Paskaita Facebook: http://www.facebook.com/events/297189810338469/
Prašome registruotis!

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos: , , , , ,

Nuomonių RSS

Viena nuomonė

  1. YESSS. Jis atvaziuoja. ACIU:)HTML