Skip to content

Google Earth 3D eksportavimas

Eksportuotas modelis

Stengiuosi vengti tokių praktinių-techninių patarimų, tačiau žinau, kad jie gali smarkiai pagelbėti architektams, todėl tegu nugula šis tekstas į interneto archyvus…

Prieš keletą metų dalinausi patarimu kaip gauti bet kurios pasaulio vietos DWG planą. Tikiuosi šis metodas jums padėjo tiek pat kiek ir man. Bet apetitas auga ir norisi vis daugiau nemokamai pasiekiamos informacijos, todėl šį kartą pasidalinsiu patarimu, kuris padės gauti bet kurios pasaulio vietos 3D modelį iš Google Earth. Pats šią informaciją radau Brian-Horning.com svetainėje, kurioje taip pat yra nuoroda ir į paprastesnį, bet tik su 3ds Max veikiantį, metodą. Jeigu nenaudojate 3ds Max, naudokite šį, sunkokai sukonfigūruojamą, bet gerai veikiantį būdą. Tiesa, tik Windows sistemoms.

1.

Įdiekite seną Google Earth (v5.0) versiją. Jeigu jau turite, Google Earth, galite nieko netrinti, tiesiog dar kartą įdiekite Google Earth v5.0 iš vienos iš šių nuorodų: nuoroda1 arba nuoroda2

Standartiškai Google Earth bus įdiegta į C:\Program Files (x86)\Google\Google Earth iš čia jums teks rankiniu būdų nukopijuoti visą katalogą Google Earth į C:\ diską. Nežinau ar tai yra visiškai būtina, tačiau originaliame tekste rašoma, kad tokiu būdu išvengiamos galimos problemos dėl neįprasto senoms programoms Program Files (x86) katalogo pavadinimo.

C:\Program Files (x86)\Google\Google Earth
į
C:\Google Earth

2.

Dabar įdiekite kitą programą GLIntercept. Ją galite gauti iš šių nuorodų: nuoroda1 arba nuoroda2. Po diegimo ji atsiras C:\Program Files (x86)\GLIntercept0_5 kataloge. Ir vėl, norėdami išvengti galimų problemų, nukopijuokime programos katalogą į C:\Program Files\GLIntercept0_5.

C:\Program Files (x86)\GLIntercept0_5
į
C:\Program Files\GLIntercept0_5

3.

Parsisiųskite OGLE priedą iš šios nuorodos: nuoroda1. Išskleiskite archyvą į C:\Program Files\GLIntercept0_5\Plugins\ katalogą. Po šio veiksmo turėtų atsirasti naujas OGLE katalogas. Ir visas adresas turėtų būti toks:

C:\Program Files\GLIntercept0_5\Plugins\OGLE

4.

Nukopijuokite „OpenGL32.dll“ iš „C:\Program Files\GLIntercept0_5“ į „C:\Google Earth“.

5.

Nueikite į „C:\Windows\SysWOW64“ katalogą ir padarykite „opengl32.dll“ failo kopiją. Šią kopiją pervadinkite į „opengl32.orig.dll„.

6.

Naują „opengl32.orig.dll“ failą iš „C:\Windows\SysWOW64“ katalogo nukopijuokite į „C:\Google Earth“. Šiame kataloge turėtų būti „OpenGL32.dll“ ir „opengl32.orig.dll“ failai.

7.

Parsisiųskite paskutinį priedą iš šios nuorodos: nuoroda1. Išskleiskite viduje esantį „gliConfig.ini“ failą į „C:\Google Earth“ katalogą.

8.

Paleiskite Google Earth iš „C:\Google Earth“ katalogo (googleearth.exe failas). Nueikite į Tools > Options ir pakeiskite Graphics Mode į OpenGL. Išsaugokite nustatymus ir išjunkite programą.

Ekrano nuotrauka

Konfigūravimas baigtas! Dabar belieka poros mygtukų paspaudimu gauti norimą 3D modelį:

9.

Vėl paleiskite Google Earth iš „C:\Google Earth“ katalogo. Susiraskite jus dominantį vaizdą su 3D pastatais (Lietuvoje tai gali būti sunku). Kai matomas fragmentas jus tenkins, o pastatai bus užsikrovę (negriebkite viso miesto, nes ne visi pastatai bus užkrauti ir modelyje bus daug tarpų), paspauskite CTRL+SHIFT+F. Paspauskite šią klavišų kombinaciją keletą kartų iš eilės, kol pamatysite, kad Google Earth programa pakibo kelioms sekundėms.

10.

Kai po nedidelio pakibimo programa vėl pradeda veikti, nueikite į „C:\Google Earth“ katalogą ir ten turėtumėte rasti ogle.obj failą. Šį failą galite importuoti į Rhino ar 3ds Max. Norėdami naudoti su SketchUp, teks viską bandyti eksportuoti iš Rhino ar 3ds Max į kitą formatą.

11.

Po failo importavimo, savo 3D programoje galite išvysti kažkokią nesąmonę ir jokių pastatų. Viskas tvarkoje, tiesiog ištrinkite tą matomą nesąmonę – pažymėkite matomus objektus pele. Tuomet pasinaudokite Zoom extents komanda (Rhino). Turėtumėte antrą kartą išvysti kažkokią nesąmonę – vėl ištrinkite pažymėdami objektus pele.

Ekrano nuotrauka

12.

Jeigu atsargiai trynėte nereikalingus objektus, antrą kartą pasirinkę komandą Zoom extents turite išvysti 3D modelį. Spustelėkite CTRL+A ir įveskite mastelį 1000000 (ar panašiai, paskui galėsite atrasti tikrą mastelį). Viskas.

Ekrano nuotrauka

Jeigu yra kažkokių neaiškumų ar netikėtų klausimų, bandykite atsakymus į juos rasti originalaus teksto komentaruose. Visą šį tekstą išverčiau ir visus failus patalpinau archata.lt serveryje archyvavimo tikslams, nes nežinia kiek originalus tekstas ir nuorodos gyvuos.

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos: , , ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomoniųHTML