Skip to content

Pecha Kucha Kaunas

dscn2370

Vakar Kaune vyko pirmasis Lietuvoje Pecha Kucha renginys. Pecha Kucha trumpai – tai vieša griežtai apibrėžta (savo forma ir trukme) prezentacija apie viską. Ten galima pristatyti kelionių įspūdžius, idėjas, projektus, esmė yra padėti susirasti bendraminčių ir užmegzti kontaktus.

Renginys vyko Skliauto kavinėje (patarimas visiems, kurie eis į kitas Pecha Kucha – ateikite bent valandą prieš renginio pradžią, kad gal rastumėte staliuką. Gal).

dscn2371

Viso buvo lyg 10 pranešėjų. Daugelis kalbėjo apie įdomius dalykus, tačiau buvo ir pora visiškų nesąmonių (kadangi tai šališka nuomonė, neminėsiu apie ką buvo tos lempinės prezentacijos). Bet keletą įdomesnių pasižymėjau:

Paini, bet gal ir iš esmės pusėtina iniciatyva TEDx konferencijos Lietuvoje. Tai lokali, nedidelė lietuviška TED atmaina. Žmogus užsidegęs (ne tiesiogiai degė) kalbėjo, tad gal kažkas išsivystys, tačiau tokiom lietuviškom sąlygom neformalios atmosferos Pecha Kucha renginys žymiai perspektyviau atrodo.

„Penkta koja“ – iniciatyva ar organizacija užsiimanti gyvūnų globa, padeda rasti šeimininkus gyvūnams. Gal nieko ir ypatingo, tačiau dėmesį prikaustė ir publiką sužavėjo prezentatoriaus frazės: “…paprastai gyvūnus deda į maišą ir daužo į sieną, bet mes kitokie…”, “…taip būna namuose kur boba ne žmogus, o gyvūnas daiktas…”, “…išbadomos akys…”, “tepalinis katinas”, ir daugelis kitų…

Smagi ir lengva vienos merginos prezentacija apie kelionę aplink pasaulį. Keisti ir įdomūs nutikimai.

Vienos lyg architektės pasakojimas apie workshopą Montevideo. Apie pačio Montevideo pertvarkymą. Gaila tik pačios workshopo mintys gan prabėgom ir atmestinai buvo pristatytos.

Viena smagesnių prezentacijų buvo apie Teatroną. Niekas nieko nesuprato, bet iki valios prisijuokė. Tai lyg iš esmės jauno jaunimo noras daryti spektaklius ir vaidinti.

Kitas labai savo idėja įdomus pristatymas buvo apie uždaromą mokyklą. Nors pranešėjai baisiai tyliai ir liūdnai kalbėjo, tačiau pats sumanymas fiksuoti uždaromą mokyklą, kaip ji po truputį tuštėja, išnešami baldai ir kitkas, sužavėjo. Būtų labai įdomu pamatyti kažkur visą surinktą ir sutvarkytą medžiagą.

Kas nenuėjo šį kartą, mėginkite kitą, kuris vyks kitą mėnesį. Sekite informaciją Pecha Kucha svetainėje.

dscn2374

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: ,

Nuomonių RSS

4 nuomonės

  1. Super. Kitą kartą pažadam daugiau erdvės ir garso bei laukiam naujų iniciatyvų lipti ant scenos.

  2. saunus visai renginukas. tikrai neprailgo. dar mielai buciau prezentatoriu paklauses.

  3. Nesitikėjau, kad tiek susidomėjusių bus :) Bet ta “masovkė” savotiškai renginiui žavesio pridėjo :D

    Patiko, kad platus pristatinėtojų diapazonas buvo – nuo A iki Š :D Bet tas Š paskatino nebijot kitus. O tas užveda ant minties, kad “aš galiu geriau”..

    Nu žo, užskaitytas dalykas :)HTML

Tęsiant diskusiją...

  1. […] Na štai pagaliau įvyko pirmas “Pecha Kucha Kaunas” renginys. Įspūdžių, jaukumo, alaus, juoko ir gerų linkėjimų netrūko tiek vakaro metu, tiek ir po jo. Juos galite paskaityti čia, čia ir čia. […]