Skip to content

Dizaino savaitės 2009 pradžia

Ševčenkos 16A buvo pažymėtas gana aiškiai ir ryškiai.

Vakar vyko Dizaino savaitės 2009 atidarymas. Renginių daugybė visi nepakartojami, tačiau smagu, kad viskas vyko vienoje vietoje (Ševčenkos 16A) ir nereikėjo iš vieno miesto galo lėkt į kitą. Nors pastatas painus, kelią padėjo rasti specialus laikraštis su žemėlapiu ir ryškios nuorodos. Nors atrodo kažką vistiek pavyko pamesti ir nepamatyti… Taigi ką mačiau:

  • Archstudijos „Plazma“ atvirų durų diena. Keistokas renginukas, per 3 ekranėlius rodė savo darbus, dalino vyną ir visi nejaukiai stovėjo.
  • „Moytoy“ kūrybinės dirbtuvės. Čia visi kam patinka žaist su kartonu galėjo pasidaryt savo kaukę ir įsiamžinti gan šmaikščiame fone.
  • Baldų dizaino konkursas [neformate] 2009. Dizainas Lietuvoje gyvas:) Pamatysite ten geriausius konkurso darbus. Smagios erdvės. Šalia vyko Kauno dizaino studentų darbų ekspozicija „aBaldaj ir Kauno luce“. O dar šaliau buvo eksponuojama dizainerio Vytauto Puzero lova (ar fotelis) „Orient“. Jos kraštai per dieną sugeria šviesą ir naktį švyti, taip tamsoje galima atrasti baldą. Sakoma, kad tai padeda kovoti su klimato atšilimu, nelabai įsivaizduoju kaip ir kažin ar būtų smagu miegoti kambaryje, kuris apstatytas tokiais baldais.
  • Galerijos „Gaidys“ paroda. Vienintelis ten buvęs geras dalykas – kokteiliai, daugiau niekaip nepamačiau nieko įdomaus. Paveikslai neįdomūs, sportinis sklandytuvas, kuris kabėjo palubėje, labai užgožė patalpos erdvę, o snobiški kostiumuoti dėdės irgi keistai atrodė.
  • ContraDesignMuseum – buvo eksponuojami ir parduodami (atrodo) lietuvos dizaino šedevrai. Puiki proga vienoje vietoje išvysti, pačiupinėti ir išbandyti visus apkalbėtus ir žurnaluose matytus baldelius. Palipus laipteliais buvo materijos.lt medžiagų bibliotekos ekspozicija. Buvo galima pačiupinėti įvairių keistų medžiagų.
  • „LTD Studio“ pristatė savo valgomus šviestuvus (skanūs buvo). Taip pat demonstravo kabyklą „Auga“ ir kitus dalykėlius.
  • DADADA studio taip pat atvėrė savo namus. Demonstravo bobutę prie televizoriaus (aksesuarai „Wally“), marškinėlius ir visą interjerą.
  • Keliais aukštais aukščiau buvo atvertos dar vienų namų durys. Galima buvo viską apžiūrėti ir net pasinaudoti tualetu (ačiū). Malonus šeimininkas papasakojo apie butą, pastatą, trūkumus ir t.t. Buvo labai jauku.

Paminėjau ne visus matytus dalykėlius, jų buvo dar daugiau: Megalankstinys, skalbinių virvė tarp pastataų, parduodamas loftas, keista instaliacija ir t.t. Visi kas nenuėjote graužkitės, tačiau Dizaino savaitė dar nesibaigė, renginių bus dar daug, todėl peržiūrėkite tvarkaraštį. O žemiau vizualiniai įspūdžiai iš renginio :)

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: , , ,

Nuomonių RSS

Viena nuomonėHTML

Tęsiant diskusiją...

  1. […] šaudymu ir grėsmingai atrodančiais traktoriais. • Dizainas. O Vilniuje tuo metu prasidėjo Dizaino savaitė. Su vynu, karpiniais ir kostiumuotais snobais. • Baudos. Politikavimas ir dergimasis Facebook – […]