Skip to content

M. Fukso bažnyčia. Užskaitom ar kaip visada?

foligno_8

Šiandienos Lietuvos ryto priede Vartai buvo straipsnis „Lietuvių kilmės garsenybė užrūstino italų katalikus“ (straipsnio pavadinimas eilinį kartą kaip bulvarinio laikraščio). Pasirodo naujasis Massimiliano Fukso kūrinys smarkiai nepatinka religingiems Foligno miestelio gyventojams, žinoma kiek tas straipsnis objektyvus sunku pasakyti, nes pats korespandentas išreiškė savo kritišką požiūrį. Bet malonu žinoti, kad lietuvių požiūris smarkiai nesiskiria nuo italų – Lietuvoje veikiausiai taip pat būtų nepasitenkinimo lavina. Juk betono kubas.

Žemiau parinkau keletą fotografijų, kad galėtumėte susidaryti šiokią tokią nuomonę apie šį „peizažą žalojantį svetimkūnį“. Apžiūrėję nuotraukas, galite perskaityti straipsnį.

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos: ,

Nuomonių RSS

9 nuomonės

 1. smagus :)

 2. Gražus kubas. Tiktų morgui, post-post-moderniam klubui, sadomazochistų susirinkimams ar neo-kubizmo štabui. Tai ne šventovė, ne Dievo namai. Varganas, nususęs, nuskuręs apgailėtino architektūros grafomano kratinys. Net piktintis neišeina: reikia užjausti priklausomybę kurti menkavertį šlamštą turintį žmogų,…

 3. pirmas įspūdis – kongresų centras, antras, jau sužinojus paskirtį – ne katalikiška. Jei vertinti nesusiejant su funkcija, kaip atskirą objektą, tai gal ir nieko, švaru, gražu. Nors kartu ir matyta, originalumu neblizga. Neatsitiktinai daugelis kulto pastatų turi smailes – nukreipiama energija, visa kita. Ta “švaria architektūra” pradedama spekuliuoti man rodos, juk žmogui visa tai, kompromiso reikia. Apibendrinant – neužskaitau :)

 4. matyt jis ate-istas ;)

 5. Na magda “matyt” staripsnio neskaitė.

 6. Ta proga, kad gavo užsakymą, atsivertė:)

 7. Aš kažin ar atsiversčiau, bet kol užsakymo negavau tai bijau prisikalbėti :)

 8. nu blemba, sugedinot, reik skaityt straipsni dabar

 9. pala pala – o kiek fuksas lietuvis ir kiek žydas ?
  nu čia spekuliacija apie tą kilmę kokia tais.HTML