Skip to content

Kauno pilies atkūrimas

pilis-atkurimas

Apie Kauno pilies atstatymą/atkūrimą ar kaip pavadinsi taip nepagadinsi kauniečiai jau turbūt žino, kabėjo nedidelė ekspozicija Architektų namuose, rašė spauda. Šiandien kamanė.lt svetainėje paskelbtas protokolas iš Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos posėdžio. Ką domina, galite sužinoti ekspertų nuomonę ir pasiūlymus. Pateikiu keletą įdomesnių ištraukų:

D.Ulvydienė: Praeitis nėra butaforija. Ar modernūs sprendimai tenkins viduriniąją ir vyresniąją kartą?
K.Mikšys: Tenkins jaunimą ir išsilavinusius žmones.

Kuckaitė: Ar nesutiktumėte medžiagų keisti į ano laikotarpio medžiagas?
K.Mikšys: Ne.

E.Kulikauskas: Noriu daugiau sužinoti apie naują konstrukciją. Kokios medžiagos bus naudojamos?
K.Mikšys: Atkuriamos dalies išorinis sluoksnis – klinkerinės 25 cm storio plytos, kabinamos ant metalinio karkaso, vidinė trečio aukšto erdvė apribota stiklinėmis sienomis. Plytos pakabintos ant kronšteinų. Kaune yra objektas, pastatytas pagal šią sistemą. Tarpas tarp plytų mūro ir vidinio stiklinio kiauto yra apeinamas.
D. Ulvydienė: Kodėl pasirinktos būtent tokios medžiagos?
K.Mikšys: Rinkomės klinkerines plytas, nes jos ilgaamžiškesnės.
D. Ulvydienė: Ar manote, kad tai pigesnės medžiagos? Įdomu, kiek jos kainuos.
K.Mikšys: Rinkdamas medžiagas apie pinigus negalvojau.

Visas protokolas kamanė.lt svetainėje

pilis-rytinedalis
pilis-kiemas
pilis-rytinesiena

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos:

Nuomonių RSS

6 nuomonės

  1. Šiek tiek keista… Aš visgi manau, kad jei rekonstruoti, tai rekonstruoti tokiomis medžiagomis, kurios bent jau yra “ano amžiaus” ir žinoma pigesnės (kas šiuo metu aktualu- tik ne Mikšiui).

  2. Vargiai rasi originalių to meto medžiagų, na akmenys visad bus originalūs ir to laikmečio, kurio reikia, bet vistiek tai butaforija ir tiek. Taip galvojant tai išvis kam tada dalį atsatato, reikia visą. Nu ir kas, kad nėra duomenų fantazija mūs laki – Valdovų rūmai puikus to pavyzdys.

    Negalima imituot praeities – turi matytis visi laiko pėdsakai objekte, žinoma jie turi derėti tarpusavyje, turi būti darni visuma.

  3. Teisingai nereikia daryti jokių butaforijų ir juokinti svieto … reikia naudoti šiuolaikines medžiagas ir jas gražiai suderinti ir kaip tik nenusileisti iki piguvos lygio, nes objektas išskirtinis, kaip ir pati vieta bei reikšmė. Be to šiuo metu medžiagos ir darbas kaip tik yra atpigę…

    Man tik keista kodėl architektas įstatė laiptus … man labiau patinka rampos ir ypač tokiuose objektuose. Visai kitas emocinis krūvis.

  4. Ir dar manau, kad rampa turėtų “kabėti” ore ir liesti tik pilies kiemo pievą ir patį mūrą … tuomet pats įėjimo procesas įgautų naujų savybių.

  5. Baisu.

  6. Negalėtu atstatyti kaip Trakų pilį , juk ji tai niekam neužkliuva , nors jos labai nemažai rekonstruota, ir vistiek gali pajusti senove. Na o dėl dabartinės padėties, tai laiptus verkiant reiktu pakeisti, i medinius kaip trakuose,nes vaizdas klaikus net nuotraukos ir to baisiai atrodo, kaip ir tilto spvalva, suprantu kad neeisi rinkti akmenų visai pili rekonstruoti, bet tai ka galima tikrai rekonstruoti pilnai autentiškai, reiktu restauruoti. Šiaip Kaunas Lietuvos širdis, bet kaip miestas apleistas baisiaiHTML