Skip to content

Terunobu Fujimori – architektūra turinti sielą

5275_terunobuf

Terunobu Fujimori vienas įdomiausių nūdienos architektų. Jei jis nebūtų architektas, tai veikiausiai būtų išjuoktas, kad nemoka statyti tiesių sienų, ar padaryt normalių tradicinių konstrukcijų. Jo statiniai tarsi fantastinių filmų dekoracijos – puikiausiai tiktų “Žiedų valdovui” ar “Hariui Poteriui”. Atrodo, kad tokius dalykus galėtų kurti nebent kažkoks atsiskyrėlis, auksinių rankų meistras, kuris nėra buvęs didmiestyje, tačiau Terunobu Fujimori yra garsus architektūros istorikas dėstantis Japonijoje.

Visi architekto kūriniai yra iš natūralių medžiagų. Statybai naudojamos senosios technologijos, kaip lentų impregnavimas ugnimi, tokiu būdu apdorotas medis turėtų būti atsparus nuo lietaus, puvimo ir parazitų visus 80 metų. Itin jautriai ir puikiai panaudojami augalai. Visi ekologiškos architektūros šalininkai galėtų pasimokyti architektūros ir augmenijos suderinimo. Terunobu Fujimori pastatuose augalai dera kartu su pastato konstrukcijomis sudarydami vieną darinį, o ne kaip įprasta dabar kai augalai tiesiog yra išorinis pastato kiautas, slepiantis visas konstrukcijas.

Terunobu Fujimori dalyvavo 2006 metais Venecijos bienalėje, o 2007 metais išleista jo darbų monografija. Bet vis didesnis pripažinimas ir didesni užsakymai nereiškia, kad architektas ruošis kažką keisti – paskutinius keletą metų jis keliavo aplink pasaulį ieškodamas naujų idėjų senųjų civilizacijų palikime. Nors jo kūriniai nesistengia įtilpti į žaliosios architektūros rėmus, negalvojama apie racionalius energijos panaudojimus, tačiau humaniškumo prasme jie galėtų būti žaliosios architektūros pavyzdžiu.

Informacijos šaltiniai: dwell, ounodesign, pushpullbar

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: , , ,

Nuomonių RSS

2 nuomonės

  1. komisarasbirželio 9, 2009. 10:35

    Dekui, jog ”nenumirsti” ir vasara, o tai ”blogu” visai nebeziureciau , sekmes tau.

  2. Įdomūs architektūriniai sprendimai. O degintų lentų apdaila – kažkas naujo, bet manau gražiai atrodytų realybėje :)HTML