Skip to content

Tempelhof kalnas

jakob_tigges_-_mountain_at_tempelhof_1_small1

Galbūt teko girdėti apie tai, kad Berlyne buvo uždarytas Tempelhof oro uostas ir valdžia paprašė žmonių sugalvoti, ką su ta 300 hektarų vieta padaryti. Architektas Jakob Tigges pasiūlė pastatyti kilometro (tiklsiau 1071 metro) aukščio kalną. Taip, skamba gana utopiškai. Tačiau buvo pasigilinta ir svarstyta kaip įgyvendinti šį projektą.

Svarstyta idėja statyti kalną iš statybinių nuolaužų, nes Vokietijos statybos pramonė per metus sukuria 280 milijonų tonų nuolaužų. Jei visa tai būtų vežama į Berlyną, prireiktų 5,5 metų kalnui iškilti. Tačiau yra viena didelė problema – transportavimas. Jei vienas sunkvežimis vidutiniškai vežtų po 20 tonų, prireiktų 47 000 reisų per dieną, nevežant tik sekmadieniais. Iš aplinkosauginės pusės ši idėja nėra itin žavi.

Fizikas Moritz Schieder siūlo kiek įmanoma trumpinti keliones ir vežti dirvą iš už 11 kilometrų esančio Grunewald. Tačiau Grunewald valdžia vargu ar žavėtųsi tokia idėja.

Kitas Tempelhof šalininkas siūlo iškasti keletą didelių ežerų Mittenwalde teritorijoje, kuri yra už 30 kilometrų nuo Berlyno. Jo manymu Mittenwalde galėtų puikiai išnaudoti naujus ežerus, tačiau valdžia atsakė, kad ir taip jie turi pakankamai ežerų.

Geriausias būdas transportuoti medžiagas per miestą būtų 1.8 metro pločio konvejeris, kuris galėtų gabenti 12 000 tonų nuolaužų ar dirvos per valandą. Inžinieriai apskaičiavo, kad kilometro aukščio kalno statyba kainuotų apie 5 milijardus eurų.

Inžinierius Hubert Quick teigia, kad Berlyno dirvožemis yra tinkamas tokioms apkrovoms, taip pat yra žinoma apie suplanuotą dvigubai didesnį kalną Rytuose, kuris turėtų padidinti kritulių kiekį toje teritorijoje. Taip pat jo nuomone, jei kalnas būtų skirtas rekreacijai, jis neturėtų būti aukštesnis nei 300 metrų, nes būtų tiesiog per status.

Giedrą dieną kalnas turėtų būti matomas iš 112 kilometrų atstumo, tai yra beveik nuo Lenkijos sienos, iš toliau matyti trukdytų žemės apvalumas.

Dabar uždaryto Tempelhof oro uosto teritorijoje yra planuojama pastatyti eilinį gyvenamąjį kvartalą, protestuodamas prieš tai Jakob Tigges ir pasiūlė ten pastatyti kalną. Pasak jo ta vieta nusipelnė kažko ypatingo, nebūtinai kalno. Yra sukurtas Tempelhof kalno Facebook puslapis, kuriame galėsite palaikyti šią idėją – vietoje daugiabučių, biurų ar dubajiškų viešbučių pastatyti kalną.

jakob_tigges_-_mountain_at_tempelhof_3_small14677_93631141485_706201485_2380323_1539899_n

Apie kalną papasakojo: Eikinographia

Kategorijos: Analizė.

Žymos:

Nuomonių RSS

3 nuomonės

  1. klasiškas architektūrinis bajeris :)

  2. geras! galima priminti, kad ir Kaune mes turim beveik uždaryta oro uostą, kažin, kad vietoj jo būtų pastatytas kalnas arba bent jau iškastas ežeras..:D

  3. Cha, na ir sugalvojo. Galėtų imtis, būtų akcija, atrakcija, ypač stebėti eigą :)HTML