Skip to content

East-East II

Šio tinklaraščio šeimininkas dalyvavo East-East II workshope todėl nebuvo ir nebus jokių žinių apie architektų dienas, apie archBanditų paskaitą, apie japonų paskaitas ir net apie patį workshopą mažai, nefiksavau visko labai išsišiepęs. Todėl manau būtina rasti bendraminčių norinčių ir galinčių karts nuo karto parašinėti apie įvairius įvykius, nes vienam žiauriai sudėtinga viską aprėpti. Malonu būtų jei ir tik nuotraukomis pasidalintumėte. Jei norite prisidėt, rašykite, būsiu beprotiškai dėkingas.

Šiek tiek apie patį workshopą:

Buvo parinktos penkios architektūros parko zonos ir sudarytos keturios komandos po 5 žmones. Aplankius visą teritoriją komandos pasirinko zonas. Komandai paskirta po vieną japonų ir vieną lietuvių dėstytoją. Darbas vyko VGTU patalpose. Dirbant kartu išryškėjo kultūriniai skirtumai, teko japonams aiškinti atrodo elementarius dalykus (ar pas mus sninga, ar medžiai meta lapus ir t.t.)

Darbo pobūdis labai priklausė nuo japonų dėstytojų. Teko dirbti su Takaharu Tezuka (jaunas ir labai perspektyvus japonų architektas, kai kuriuos jo darbus tikrai žinote),  todėl teko daug maketuoti ir gretai – „Jei nemaketuoji, vadinasi nedirbi“.

Bendravimas su japonų studentais vyko sunkiai, nes jų anglų kalbos žinios gana menkos. Tačiau nors ir sunkiai, vieni kitus suprasdavome. Bendras jų kūrybingumo ir profesionalumo lygis tikrai nesiskyrė nuo lietuvaičių studentų. Visi lygiai taip pat dirbo išsijuosę ir kaip visad trūko laiko paskutinę naktį, bet japonai sakė, kad jie irgi visad dirba paskutinėm naktim.

Svarbiausia, kad buvo draugiška atmosfera tarp visų – ir dėstytojų, ir studentų. Galutinius darbus pateiksiu vėliau, kai gausiu visą medžiagą.

Taip pat bonus, tai kas vyko archpadangėje visą praėjusią savaitę:

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: , ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomoniųHTML