Skip to content

Vilnieti, susikurk savo… Vilnios pakrantę

Architektų sąjungos tinklapyje paskelbta informacija apie projektą Vilniaus „Architektūros parkas“. Tai galimybė vilniečiams pateikti savo vizijas kaip turi atrodyti Vilnelės pakrantė. Pakrantė suskirstyta į 4 zonas, tad galima pareikšti savo nuomonę apie kiekvieną iš jų. Įdomiausi pasiūlymai bus vizualizuoti ir pateikti internetinėje svetainėje, bei leidinyje. Žinoma mintys bus panaudotos ir kuriant naują šio rajono veidą.

Jei esate vilnietis, skubėkite apsilankyti svetainėje http://www.archparkas.lt/ ir pareikšti savo nuomonę, nes pasiūlymų teikimas baigsis rytoj, lapkričio 29 d.

Žemiau informacija iš  Architektų sąjungos tinklapio:

Sostinės savivaldybė šiuo metu vysto bene ambicingiausią pastarojo meto projektą – Vilniaus „Architektūros parką“. Kaip ateityje turėtų atrodyti su šiuo kvartalu besiribojančios Vilnelės pakrantės, kviečiami siūlyti patys vilniečiai – jau dabar savo idėjas visi norintys gali pateikti internetiniame puslapyje www.archparkas.lt, kuris yra dalis šio projekto Kūrybinių dirbtuvių.
„Ant Vilnelės pakrantės, tarp Užupio ir Belmonto kalvų plytinčioje teritorijoje, pokario metais įsikūrė industrinė zona, tačiau nuo to laiko, kai pasikeitė gamybos poreikiai, didesnė šios teritorijos dalis stovi apleista ir laukia, kol jai bus suteiktas naujas pavidalas ir funkcija“,- sako projekto koordinatorė, Vilniaus m. savivaldybės Miesto plėtros departamento Plėtros projektų skyriaus vedėja Rūta Matonienė. Pasak jos, „Architektūros parkas“ – tai projektas, siekiantis sutvarkyti šią patrauklioje geografinėje aplinkoje įsikūrusią 58 ha teritoriją, kuri ateityje taptų pavyzdiniu miesto rajonu.
Vos tik prasidėjęs „Architektūros parko“ projektas jau įtraukė įvairių sričių profesionalus – buvo organizuotos kūrybinės dirbtuvės, kuriose architektai, urbanistai, sociologai ir aplinkosaugininkai sprendė, kaip formuoti dalį viešųjų naujojo kvartalo erdvių: Vilnelės pakrantes, pėsčiųjų takus, naujus tiltus ir žmonių susibūrimų vietas.
Bet Vilniaus miesto savivaldybei ne mažiau yra svarbu, kaip šias būsimas viešąsias erdves įsivaizduoja patys Vilniaus gyventojai. Todėl projekto iniciatoriai kviečia visus miestui neabejingus piliečius išsakyti savo idėjas internetiniame puslapyje www.archparkas.lt. Miestiečiai čia ras su būsimu „Architektūros parku“ besiribojančios Vilnelės pakrantės žemėlapį, kuriame teritorija yra suskirstyta į keturias atskiras zonas. Susipažinę su šiomis zonomis, sostinės gyventojai galės pasiūlyti idėją, ką kiekvienoje jų norėtų matyti, pavyzdžiui – vaikų žaidimų aikštelę, vasaros kino teatrą, baidarių nuomos punktą, lauko kavinę ir panašiai. Vilniečių apklausa vyks iki lapkričio 28 d.
Miestiečių pasiūlymus vizualizuos Kūrybinėse dirbtuvėse dirbantys architektai, o vizualizacijos bus pateiktos interneto puslapyje bei leidinyje. „Manome, kad šis, žaidimą primenantis idėjų siūlymas bus ne tik smagi pramoga miestiečiams, bet ir paskatins juos išsakyti savo nuomonę bei parodyti, jog jie nėra abejingi tam, kaip atrodys jų mylimas miestas“,- sako Rūta Matonienė. Anot jos, visus sukauptus miestiečių pasiūlymus bei platų vizualizuotų idėjų spektrą urbanistai vėliau panaudos kurdami naująjį Vilniaus kvartalą.

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos: ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomoniųHTML