Skip to content

Subjektyvu: Microsoft ir Lietuvos Vyriausybė

Paskutiniu metu buvau užsivertęs darbais, tad kurį laiką nieko nerašiau. Bet dirbant fone vis tekdavo paklausyti LRT programos. Labiausiai susižavėjau reklama apie Valdovų rūmus. Tai vaikučiai stovi prie rūmų ir pasakoja kaip čia bus nuostabu ir koks čia geras dalykas, tai gidė kalba, kad pagaliau turės ką Vilniuje turistams parodyti, tai paauglių atstovas apeliuoja į jaunimą, sakydamas „Geras! Ane?“. Lyg ir neblogai, informuoja visuomenę… Nežinau ar girdėjote apie tai, kad Microsoft taisydama padėtį dėl itin nevykusios operacinės sistemos Vista, ne, nebandė atsižvelgti į vartotojų nuomonę ir skubiai taisyti esmines klaidas, o… skyrė 300 milijonų dolerių reklamai, taip bandydama gerinti įvaizdį. Įdomu kiek tai prisidėjo prie darbo patogumo ar resursų ryjimo mažinimo…

Tad man atrodo labai panaši Lietuvos Vyriausybės ir Microsoft pozicija:) Viską išgelbės reklama:) Tikiuos, kad bent nekainuos šios visos reklamos per LRT 300 milijonų… Toliau rasite reklaminį video, kuris viską iliustruoja:)

P.S.: Kurdamas blogą galvojau, kad nereikšiu jokios savo asmeninės nuomonės ir tiesiog konstatuosiu faktus, bet išsprūdo… Visgi čia blogas, o ne kokia enciklopedija…

Kategorijos: Kritika.

Žymos: ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomonių

 1. Vista nera nevykusi operacine sistema. Nevykes yra kompiuteris kuris ja naudoja. Aisku, kad reikia greitesnio kompiuterio vistai, bet viskas tobuleja ir kompai sensta. Tai jei nenorit letint savo 486-to, tai naudokit 95 windowsus.

  Jei atvirai jei kas lygintu MacOSX ir Windows Vista tai klystu, kad MacOSX yra geresne. Gal ji ir veikia greiciau, bet ten yra problemu, nera reikalingiausiu funkciju ir programu. (Nemokamu macui daug nerasi).

  p.s Atsiprasau del sveplumo, bet mano kompiuteris neturi LT srifto.

 2. Na tiesiog jei ji būtų vykusi nereikėtų tų 300 milijonų, kad įtikintum žmones, kad spaudinėti kas 5 minutes UAC langus yra normalu ir tai neturi jūsų užknisti. Nebūtų tokių pasipriešinimų Windows XP nutraukimui, nereikėtų paniškai kurti Windows 7 ir joje taisyt klaidas. Ginčytis aišku beprasmiška. Bet vistiek, čia labiau apie Valdovų rūmus straipsnio mintis :)

 3. ropolai, tavo palyginimas sekas paskui Apple propogandines reklamas.

  Windows Vista pagaliau turi naujovių, kurios būtinos šiuolaikinėms operacinėms, bet yra neįprastos vartotojui (UAC). Nepratę vartotojai sako „sistema čiulpia“ vietoj to, kad suprastų, kas pasikeitė. Vista kenčia ne nuo blogos kokybės, o nuo blogo PR. Taisyti blogą PR reikia geru PR, kam MS ir skyrė 300 milijonų dolerių.

  O gerbiama Apple, kuri šią mintį taip bjauriai propaguoja savo reklamose? Leidžia reklamai gerokai daugiau už Microsoft!

  Skaitome su skaičiais:
  http://www.macblogz.com/2008/11/22/apples-entire-ad-budget-486m-compared-to-vistas-300m/

  ir taip, Windows Vista turėjo savo klaidų kaip ir visos operacinės. Ir didelę dalį jų jau ištaisė. Windows 7 buvo suplanuota dar prieš išleidžiant Vistą, ir Vista turėjo būti pereinamas žingsnis iš pat pradžių, taip kad teiginys, kad 7 versija skirta „Vistos bėdoms užlopyti“ – melas.

  Bendrai paėmus, šis tuščių Apple fanatizmo žodžių įdėjimas į panašiąi tuščią ir piktažodžiaujantį įrašą gerokai apgadina blogo reputaciją. =7 O gaila…

 4. Nebesiginčysiu.
  A. Nenaudoju Apple produkcijos ir nesiruošiu artimiausiu metu jos naudoti, kaip ir nesiruošu pasiduoti jokiam kitam mados klyksmui. Nepatinka man ji.
  B. Mano požiūriu per tokį laiko tarpą nuo XP pasirodymo Microsoftas nesukūrė tokio produkto, kokį galėjo. Tai man panašiau į poros metų darbą, bet ne daugiau. Nebuvo tokio šuolio kaip nuo 2000 prie XP, o laiko tai buvo daugiau.
  C. Malonu, kad blogas jau turi kažkokią reputaciją :) Jė!
  D. Aš laukiau, kad man visi prieštaraus dėl Valdovų rūmų pozicijos, o ne dėl Vistos:)

 5. O kokios tu tikiesi konstrukios nuomonės apie Valdovų rūmus? Pastatys, pamatysime, įvertinsime – susidarysime nuomonę. O dabar tegalime daryti tuščius spėjimus, tai kam?

 6. :) Na gan protingi Lietuvos žmonės reiškia savo nuomonę ir šiaip turbūt pusė Lietuvos ją turi šiuo klausimu. Donskio laidoje buvo išreikštos gan griežtos mintys, Bublauskas taip pat šį bei tą užsiminė… Ir tai ne tušti spėliojimai. Matyt tau tiesiog rūmai nėra įdomus, todėl ir neturi jokios nuomonės.HTML