Skip to content

Kauno naujoji architektūra TOP5

a2sm paskelbė savo Vilniaus top5 ir palygino su Talino top5. Tad atsakydamas į jų klausimą koks kitų miestų top5, pateikiu Kauno top5 pagal save. Visi projektai pateikiami atsitiktine tvarka. Iš dalies jis sutampa su egleyramedis sąrašiuku komentaruose.

Viešbutis „Santaka“ J.Gruodžio g. 21 (R. Palys, J. Audėjaitis)

Kauno Jėzuitų gimnazijos mokomojo korpuso priestatas Rotušės a. 9, T.Daugirdo g. (Natkevičius ir partneriai)

KMU biblioteka ir informacinis centras Sukilėlių pr. 17 (G. Janulytės-Bernotienės studija)

Ažuolyno sporto centro Eko rūbinės Sporto g. 3 (Vilius ir partneriai)

Kauno  oro uosto keleivių terminalas Karmėlava, Kauno raj.  (Natkevičius ir partneriai)

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos:

Nuomonių RSS

11 nuomonės

 1. o tikrai kmu biblioteka tokia gera? t.y. aš suprantu, kad tai įvykis ant lt, bet ar tai būtų kažkuo įdomu kokiam olandui, vokiečiui ar estui pažiūrėti?

 2. Sitas Palio namas yra absoliutus sedevras. jega

 3. Gal ir smarkiai nenustebintų ta biblioteka, bet bent gėda nebūtų prieš juos :) Tas Jėzuitų priestatas irgi nenustebintų, bet man asmeniškai jis patinka, kartu su šalia esančiu Daugirdo viešbučiu sudaro tokį, mano manymu, pavyzdinį naujos architektūros intarpą senamiestyje.

 4. abejoju, ar Natkaus namas ant jėzuitkės kiemo yra pavyzdinis atvejis, bet užskaitom kaip daugmaž teisingą. mane glumina jo santykis su jau esančiu mokyklos pastatu.

  daug klausimų kelia ir Natkaus Bokšto biurų pastatas Kęstučio gatvėje, ir Adomaičio Banknotas, bet šitam mūsiškam kontekste, deja, rasti dešimt geros/įdomios architektūros pavyzdžių yra gyvas iššūkis!

  deja.

  bent penkis gerus visgi surenkam, ane?

 5. Kad tas mokyklos pastatas nėra itin teisingas. Sovietmečiu naglai užstatė viršutinį aukštą ir pakeitė bokštų proporcijas ir pačios aikštės pastatų aukštingumą sudarkė.

  Na jei būtų galima dar ir gyvenamuosius namus užskaityt, tai manau bėdų gal didelių nesudarytų ir 10 surinkt projektų. Šiaip gal po poros metų bus lengviau. Gal pavyks su arena, šalia esančiais monolitiniais dviem viešbučiais…

 6. Natkevičiaus pastatai tikrai geri tiek ir Bolšto biurų pastatas tiek ir Banknotas, rimti tokie.

 7. Tūkstantis ne Natkevičiaus.

 8. Andriau, pamirsai i topa itraukt Birutes ir Laimutes pastaciuka :D

 9. Šiaip Kaune yra žymiai geresnių.Tas žalias bokštelis,biblioteka ir rūbinės- geri,juodulys-griautinas,nes pastatytas urbanistiškai klaidinga kryptimi,nekontekstualus,o paskutinė sandėlio nuotrauka apskritai ne prie ko.HTML

Tęsiant diskusiją...

 1. […] Sudarom specialias komisijas, tegul apdovanoja valdininkus “nusipelniusius” dėl Santakos viešbučio Kaune, dėl Ąžuolyno sporto centro rūbinių. O gal kolegos bandydami surasti kaltų bando sumažinti Juozaičio atsakomybę, kad vėliau būtų […]

 2. […] toli, o jau sakoma, kad bus va kaip Kaune tik dar blogiau. Tokiu metu visad pamirštami geri drąsūs pavyzdžiai – Santakos viešbutis, Bokštas, juodas stiklinukas adresu Laisvės al. […]