Skip to content

Mapping Vilnius – Modeling Vilnius

Šiandien didi diena archatai! Po gero pusmečio vieno žmogaus kolektyve atsirado antras! Ir ne bet koks, o mergina vardu Ieva Maknickaitė :) Ją pažinosite dabar neralioote slapyvardžiu. Naujas vėjas prakedens apkalkėjusią mano čia sukurtą nuobodžią atmosferą. Džiūgauju negaliu, kad atsirado kažkas naujo ir įdomaus šiame tinklaraštyje :) Tad mylim, gerbiam, skaitom ir komentuojam :) (Priekaištauti galite tik man).

Sveiki, tarsiu aš pirmąjį kartą archatos chebrai ;) Ir nelabai trumpai pristatysiu, kas per smagumai vyksta šiomis dienomis Vilniuje! Labai smagu, kad kultūros sostinė praturitina mūsų vasaras. Šį kartą į workshop’ą buvo sukviesti 30 pačių pačiausių Lietuvos jaunųjų menininkų, su kuriais mintimis sutiko pasidalinti vyresnieji įvairiausių meno šakų specialistai iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Ispanijos, Čekijos, Japonijos bei Australijos. Mūsų sostinei bus „pasiūlyta tarpdisciplininių miesto interpretacijų kompleksas“. Kas paprasta kalba tariant reiškia, kad bus pasiūlyta, kaip gi tam Vilniuje dar smagiau gyventi! :) Oficialiai: “<…> kūrybinių dirbtuvių dalyviai sukurs Vilniaus planą iš skirtingų disciplinų perspektyvos, perkeliant jų fizinį pavidalą į instaliacijas, įgausiančias miesto žemėlapių ir modelių formą. ”, tačiau kolegos nusitekę pažiūrėti į sąlygas šmaikščiai. Taigi atrinktieji kolegos darbuojasi nuo pat antradienio ryto ir bando interpretuoti Vilnių, o vakarais jų dėstytojai skaito viešas paskaitas „Kulflux“ pastate, Neries kran tinėje.

Pirmosios dienos vakarą buvo pristatytos trys temos. Greer Anne Crawley kalbėjo tema „Miglotos vietovės“ (The Terrain Vague). Ji iškėlė problemą, jog žemėlapiai dažnai neatitinka realybės ir gali net paklaidinti. Tačiau tai iššūkis menininkui sumastyti nepavaizduotas erdves darant miesto maketą. Antroji prakalbo Thea Brejzek apie „Miesto scenas“ (Staged cities). Pasakojo apie gražius Šveicarijos kalnus, sceninius draugus, Beethoven’o simfonijas… Ir teigė, kad Venecija tai vaidinimas (Venice is a performance.). Trečiajai kalbėjusiai Veronicai Spalinger labai svarbu buvo Šventi miesto keliai, bei šventos erdvės (tema „Holyways, holyspace“).

Trečiadienio paskaitose Stefanie Bürkle papasakojo apie po Antrojo pasaulinio karo pastatytos Berlyno sienos įtaką šiandieniniam imigrantų pasiskirstymui Vokietijoje (tema „Placemaking“).
Įspūdingiausias vakaro lektorius Jürgen Weishäupl pasakojo „Apie renginius“(„On spectacle”). Prisistatė didelių renginių viešose vietose organizatoriumi ir pareiškė, jog jam erdvės dydis nesvarbu, svarbiausia rezultate sulaukti lankytojo teigiamą reakciją. Sėkmingam projektui paruošti vyriškis akcentavo harmoniją tarp meno, turimos technologijos, pinigų, tinkamos komandos, bendravimo bei galios, kuri egzistuoja pažįstant tinkamus žmones. Tik svarbiausia turėti pakankamai laiko. „Kuo greičiau aš turiu mastyti, tuo arčiau esu teisingo projekto“- pareiškė pašnekovas. Vienas iš jo projektų video vaizdelyje:

Išduosiu paslaptį! Workshop’o grupelės, kuriai vadovauja pastarasis menininkas, projektas-užduotis yra surengti „Kultflux“ pastate viso šito smagumo uždarymo vakarėlį!

Ketvirtadienį, vakaras prasidėjo su Sodja Zupanc Lotker iš kurios išgirdome apie Prahos kvadrienalės sankirtą („Prague Quadrennial Intersection”). Ji papasakojo apie Prahoje vykusią kvadrianalę, kai įvairių menininkų pasirodymai vyko viešosiose erdvėse. Lektorė prasitarė, jog teatras šiandien jau yra kitoks, nei ankščiau ir jie norėję susipažinti su nauju žiūrovu ir gauti iš jo įkvėpimą naujiems pasirodymams. Visus susirinkusius pašnekovė pakvietė į sekančią kvadrianalę Prahoje, kuri įvyks 2011 metais.

Antrasis savo temą pristatė ispanas Jacobo Sucari. Jis kalbėjo apie Skystuosius žemėlapius („Liquid maps“). Jo kolega tęsė tą pačią temą. Tai buvo keisčiausias, bet didžiausią įspūdį palikęs choreografo Juan Carlos Garcia pristatymas. Menininkas vizualiai parodė savo žemėlapio interpretaciją-ritualą. Tai nusakyti sunku, todėl siūlau pažiūrėti žemiau esantį video:

O penktadienis bus didi diena, kai visi šie ir dar keli menininkai pristatys workshop’o rezultatus, kurie nuo 17 val. bus eksponuojami „Lietuvos Energetikos muziejuje“ Rinktinės g. 2, Vilniuje (parodą bus galima pamatyti iki rugpjūčio 1d.). 19val. dar galėsime pasiklausyti paskaitų apie „Įmanoma neįmanoma” (Feasible unthinkable) pagal Saulių Valių, bei „Pasikartojančios sistemos“ pagal Lawrence Wallen.

P.s. Prieš, per arba po to žada buti smagi uždarymo šventė!

Iki pasimatymo ;)

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: ,

Nuomonių RSS

22 nuomonės

 1. Šaunuolė Ievukas!
  Jos komanda padarė gerai nunešantį nuplukdantį projektuką, kurį man asmeniškai trumpai pristatė toks Jurgis, ir man rodos smagu būtų visus su juo supažindinti.
  Pvz. Archatoje?

 2. Jei kalba eina apie japonus, tai architektų sąjungos puslapyje galima susipažinti su visais projektais: http://www.architektusajunga.lt/LT.php?content=news&Id=184&PHPSESSID=f8c52ca752adb75058e509972bd03bae

  Lyg ir nesinori dubliuotis.

 3. neraliooteliepos 25, 2009. 15:24

  To cloo: apie projektus bandysiu supazindinti.. O su tavim kaip ypatinguoju kuriam buvo asmeniskai pristatytas projektukas noreciau susisiekti privaciai ;}
  To ropolas: Kazkas girts.. :D Manrods kalba apie mapping vilnius eina ir ne apie mane :)

 4. Tyliu :)

 5. Sveiki, sumaisete pora vardu: Juan Carlos Garcia yra choreografas, o Jacob Sucari dokumentinius filmus kuria.

 6. įsileisk moterį į tinklaraštį ir prasideda bardakas… :P tuoj čia pradės užuolaidas keist, baldus perstatyt, girtu vadint… :D

  o apie mapping Vilnius tai pvz Jürgen Weishäupl video labiau primena kvailiojančių abiturientų darbą, o Juan Carlos Garcia su savo modern-pagoniškais šokiais labiau į sektantantą panašus… :D na, bet čia tikriausia uber post modernu…

 7. neraliooteliepos 25, 2009. 22:23

  Sveikas spydi! Su moterim blogai, be moteru dar blogiau ;)
  Aprasiau viska kaip buvo.. neprikuriau ;) Kitakart kvieciu apsilankyti paciam, kad susidarytum savo nuomone ;) Susipazintum su sita baisia, bet neisvengiama moterim ;)

  Sekmes ;)

 8. neraliooteliepos 25, 2009. 22:30

  To Ruta: atsiprasau jei kokie nesklandumai, taciau nei vienas is kalbejusiuju neprisistate, o pagal skrajute buvo parasytas visu kalbanciuju eiliskumas. ;) Klaida bus istaisyta ;}

 9. Spydi, ramiai:) Pats galėtum kokių merginų prie automobilių surast. Tarkim darant test drive, filmavimo gale jos galėtų tą auto nuplaut :D

 10. Jei Spydžio blog’e atsirastų merginų, kurios rašytų kažką, tikriausiai mesčiau gert.

 11. neraliooteliepos 25, 2009. 23:57

  Vadinasi labai naudinga butu :D

 12. Finansiškai gal ir taip… Bet iš tikro nauji vėjai Archatoj… Atėjo panelė neralioote ir prasidėjo diskusijų chat’ai po straipsniais.

 13. neraliooteliepos 26, 2009. 00:24

  Smagu :}

 14. Nauja :) Tai gal dar visi skype kontaktais apsikeiskim? :D

 15. Kontaktai visi guli čia: https://archata.lt/?page_id=1441 :)

 16. Ir beje, Edgarai, baik čia tempt iš Facebooko intelektualius pokalbius:) Solidžiau bandom čia:)

 17. neraliooteliepos 26, 2009. 00:33

  ropolai, netrukdyk :D

 18. Supratau. Aš pasistengsiu būti maksimaliai solidus. Ir nereiktų čia minėt kažkokio Facebook’o :)

 19. damn, Spydis buvo teisus…

  Nesuvaldžiau komentarų diskusijos, atsiprašau visų, kurie turėjo šį spamą skaityti:)

 20. užbaigiant nesąmonės srautą pasakysiu, kad čia rašė ne workshope dalyvavusi Ieva. Tiesiog kita Ieva. Tai va.

 21. neraliooteliepos 26, 2009. 18:35

  Niekada ir nesudariau pagrindo manyti kad as workshopo dalyve.. :) Ievu pasaulyje simtai ;)

 22. neraliooteliepos 26, 2009. 18:40

  P.s. Primenu kad iskilus kokiems panasiems smalsumo klausimams, bet kada galite parasyti asmenine zinute man arba Andriui. Tam tikslui reikia tik spusteleti laiskeli desineje puslapio puseje ;)HTML