Skip to content

6000 kilometrų siena Sacharoje

Magnus Larsson sumąstė sieną, kuri galėtų sustabdyti Sacharos dykumos plėtimąsi. Nes pasak Jungtinių Tautų ataskaitos, trečdalis žmonijos (2 milijardai žmonių) per artimiausius dešimt metų nukentės nuo dykumų plėtros. Ši siena ne vien stabdytų dykumos plėtrą, bet kartu teiktų prieglobstį žmonėms.

Skamba gražiai, bet kaip pastatyti kinų sieną dykumoje? Sprendimas – panaudoti specialias bakterijas, kurios suklijuotų smiltis. Bacillus pasteurii bakterijos esant aukštai temperatūrai išskiria specialią medžiagą, kuri sulipdytų smėlį. Pačios bakterijos būtų specialiu įtaisu įleidžiamos į atitinkamą gylį smėlyje, kuriame susiformuotų tvirtas sluoksnis (paveikslėlis žemiau), vėliau suformavus atitinkamą darinį, iš tarpų smėlis būtų išpučiamas.
Informacija iš: youngandbrilliant.net ir delfi.lt

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos: ,

Nuomonių RSS

5 nuomonės

 1. neraliooteliepos 28, 2009. 23:37

  Jei na sachara tai uraganai, jei ne uraganai tai zemes drebejimai :D O dar tose katakombose tegu kaipnors pabando vandeni kaupti! ir tokiu daug daug pridaryti ir nebebus problemu keliaujant per dykuma.. Ir is tokiu padaryti takus :D Butu cool ne? :D Ok ok fantazuoju :)

 2. Pamiršau prie straipsnio pridėt, bet gal galima būtų kažką bent pusiau taip protingo sugalvot Kuršių nerijai?

 3. hmm o ką reiktų siūlyti Kuršių Nerijai … gal tiksliau paklausti kokias problemas spręsti ?

  Kopos pačios baigia užželti ir mažėja, nes nebėra maitinimo smėliu iš jūros pusės…

  Nebent nelegalių statybų ar kylančio vandenynų vandens lygio poveikį mažinti :)

  O šiaip tai verkiant reikia tam kampeliui geros architektūros … manau reiktų Zumthorą pasikviesti ir vietinį vandens stebuklą sukurti. Kaip pavyzdį.

 4. neraliooteliepos 31, 2009. 14:56

  O kodel nebera maitinio smeliu is juros? Cia toks turbut sudetingas klausimas? Bet vistiek turetu but paaiskinimas kita problema?

 5. Maitinimo nebėra dėl kelių priežasčių:
  1. Apželdintos kopos prie jūros neleidžia smėliui pasiekti didžiųjų kopų.
  2. Betonu sutvirtinamos dauguma Sembos pusiasalio (ten kur rusai dabar “šeimyninkauja”) pakrančių, stabdant krantų eroziją, todėl nebeliko smėlio, kuris maitindavo Kuršių Nerijos paplūdimius.

  Čia esminiai punktai. Tikriausiai yra ir kitų, bet jų nežinau.HTML