Skip to content

Diskusija apie apleistas senamiesčio erdves Kaune


Vakar (rugsėjo 11 dieną) Kaune, Muitinės gatvėje 20 vyko diskusija apie apleistas senamiesčio erdves su architektu A. Karaliumi, architektu G. Prikockiu ir savivaldybės atstove K.Krikštaponiene. Ši diskusija, tai dalis renginių skirtų gaivinti ir priminti pamirštas senamiesčio erdves. Pokalbį organizavo VU KHF studentai, kurių universitetui šis pamirštas nuostabus kiemelis ir priklauso.

Savivaldybės atstovė žinoma minėjo tai ką savivaldybė jau nuveikė senamiesčio gerovei, tai ir sutvarkyti du aplink esantys tiltai (žinoma jie tvarkyti todėl, kad kitaip jie būtų nugriuvę), iškirsti krūmai Santakos parke, automobilių stovėjimas tapo nemokamas nuo 18 valandos (anksčiau buvo nuo 19), panaikinta rinkliava už lauko kavines. Taip pat minėjo ir ką nuveiks ateityje – prisižadėjo pastatyti pėsčiųjų tiltą į Vilijampolę, matysim.

Architektai mažiau dėstė sausų faktų, labiau klausė ir sakė kodėl žmonės yra tokie pasyvūs, kur ir kodėl žmonės renkasi, kiek nedaug tereikia, kad atsirastų gyvybė senamiestyje (kalbėta apie amfiteatrą senamiestyje).

Audrys Karalius kaip visad kalbėjo apie neigiamus dalykus, prisiminė „padovanotą“ mobilų telefoną draugiškiems kauniečiams vakare ir iškėlė gan įdomų pasiūlymą, kad jaunimo organizacijos, grupės galėtų neformaliai nacionalizuot tam tikras senamiesčio erdves. Tarkim, kažkokia grupė nusprendžia, kad kažkokia požeminė perėja, senamiesčio skersgatvis yra jų ir ten tuomet jie rengtų savo renginius, parodas, koncertus ir t.t.

Gintaras Prikockis pasakojo apie nedidelius malonius dalykus, kurie vyksta ir atsiranda senamiestyje. Tai ir tas pats amfiteatras, ir nauja kepyklėlė Valančiaus gatvėje. Vylėsi, kad atsiras daugiau tokių mini jaukių taškų. Taip pat rodė kitų miestų pavyzdžius. Šiek tiek papasakojo apie tą patį kiemelį, kuriame vyko diskusija, pristatė planuojamos kiemelio rekonstrukcijos maketą.

„Daugirdo“ viešbučio ir restorano šeimininkas pasiūlė sudaryti labiausiai apleistų senamiesčio pastatų sąrašą ir prikabinti prie jų lenteles su savininkų vardais ir pavardėmis ar įmonių pavadinimais.

Buvo nuspręsta, kad pagrindinis senamiesčio gaivinimo variklis yra aktyvūs žmonės, kurie gali imtis veiklos, ypač studentai, kurie gali į daug ką tiesiog nekreipti dėmesio ir daryti viską tiesiog kaip diktuoja jų poreikiai. Sėdėti ir laukti kol valdžia kažką padarys beprasmiška, nes jei žmonės bus pasyvūs – niekas nesikeis.

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos:

Nuomonių RSS

Jokių nuomoniųHTML