Skip to content

Kūrybinės dirbtuvės „Lituanica“

Paskutinėmis dienomis buvo atotrūkis nuo realybės, nes teko prisidėti prie Lituanicos kvartalo Kaune kūrimo. O šventė buvo išties neeilinė, suvažiavo Lietuvos architektūros žvaigždynas – buvo ir storų ir plonų, su plaukais ir be, kojų ir bekojų, žilų ir jaunų. Organizatoriai padarė viską kas įmanoma, kad architektai jaustųsi kaip inkstai taukuose. Beliko tik kažką padaryt. O tas kažkas buvo 11 hektarų teritorija šalia Kauno senamiesčio.

Pirmą dieną išklausę pranešimus visi kibo darban. Kadangi visos 11 komandų dirbo atskirai ir slapta, iki paskutinės minutės niekas nežinojo ką kuria kiti. Tačiau pabaigus pasimatė trys projektų tendencijos, kaip juos įvardino komisija, – pikseliniai, neogotikiniai ir kvartaliniai. Po kankinančios nežinomybės buvo paskelbti keturi (vietoj planuotų trijų) projektai, kurie pateko į kitą etapą:

GSGS (Gintaras Klimavičius, Saulius Pamerneckis, Gintaras Čaikauskas, Sigitas Kuncevičius):

MAJ.GAM (Gintaras Prikockis, Asta Prikockienė, Andrius Kenstavičius, Marius Ščerbinskas, Mažvydas Zajankauskas, Justas Prikockis):

Dviejų grupė+ (Gintaras Balčytis, Linas Tuleikis, Kęstutis Vaikšnoras, Paulius Vaitiekūnas, Darius Čiuta):

Karres en Brands Landscape architecture & Urban planning (Charlotte Ernst, Tadas Jonauskis, Justina Muliuolytė, Milda Jusaitė, Algimantas Neniškis):

Toliau jūsų dėmesiui visi projektai ir akimirkos iš kūrybinių dirbtuvių. Naujienos apie projektų eksponavimą iškart atsiras archkalendoriuje, tad sekite srautą.

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: ,

Nuomonių RSS

2 nuomonės

  1. kodėl tokie rezultatai, man asmeniškai paslaptis, t.y. kokie argumentai, kad čia geriausi darbai? bet, aišku, kai komisijoje 20 skirtingų narių, tai balsavimo rezultatai dažnai būna sunkiai paaiškinami :)

  2. Realiai čia +- mano nuomone ir yra geriausi darbai, dėl vieno kito galima būtų pasiginčyti, bet dalis projektų šovė pro šalį, tad pasirinkimas irgi ribotas.HTML