Skip to content

Swedbanko būstinės pristatymas

Sveiki kolegos!

Na ir renginių gausumas šią savaitę. Bet taip dar linksmiau! Vakar tiek daug architektų vienoje vietoje dar nesu mačiusi! Swedbank’as vakar pristatė savo būstinės pastatą Lietuvoje, pačioje Vilniaus širdyje, Konstitucijos prospekte. Visų pirma architektai buvo pakviesti apžiūrėti viešąją Swedbanko terasą. Kaip pats projekto autorius A.Ambrasas pasakė: „Iš aukščiau žiūrint į upę ji atrodo, kad yra arčiau.“ Ką gi vaizdas ir jausmas stovint ant medinės terasos daro įspūdį, o stoglangiai emociškai iššaukia baimę einant per juos. Tikėsimės Vilniečiai ir jo svečiai tausos tokią gražia vietą.

Vėliau architektai buvo pakviesti apžiūrėti pastato vidų. Tik įžengus pro duris akis patraukė matricos filmą primenanti panoraminio lifto konstrukcija. Žinoma turbūt niekas nesusilaikė jo neišbandę. Emocijos buvo galingos jau pakilus į pačią aukštumą. Netilo juokai: „ko daugiau, jei ne kolegų negaila konstrukcijų patvarumui išbandyti“. Viskas pavyko, vis dėlto projektas sakyčiau pavykęs su kaupu, todėl drąsu ir pristatyti kolegoms. Pakilus į 14 aukštą lakstė visi kaip mokinukai bandydami pamatyti visas smagias vieteles. Aptikom visą aukštą šventėms, daugybę kabinetu su labai smagia panorama pro langą, tiesiog svajonių darbo vieta. Girdėjau, kad kai kas buvo net išėjimą ant stogo aptikę, tačiau piktoji apsauga iškrapštė smalsuolius iš ten, o visi likę vėliau pavydžiai klausėsi įspūdžių.

Na o iš aukštybių leidomės į ketvirtąjį aukštą, kuriame pamatėm labai smagius pasitarimo kambarius iš lenkto stiklo sienų. Iš visų detalių akivaizdu, pastatas išmylėtas iki smulkmenų. Pirmame aukšte ieškojom kitos smagios erdvės- rūkomųjų kambarėlių. Paklausti Swedbanko darbuotojai iškart nurodinėjo: „Eikit kol pamatysit oranžinės spalvos stiklus.“ O taip, pamačius vaizdas įspūdingas ir atrodo lyg dūmų erdvė apribota tuo ryškiu šiek tiek permatomu stiklu. Juokavom, kad atrodo lyg zoologijos sodas. Smagiau pasilikti šiąpus stiklo. Gal taip mažiau bus rūkančių?

Tiesa, beieškant rūkomųjų praėjom didžiulę salę pobūviams, į kurią beje galės pažiūrėti ir visuomenė pro terasos langelius grindyse ir pavarvinti seilę. Už tos erdvės dar yra kambarys su daug lentynų, panašus į biblioteką, o šalimais ir amfiteatrinio tipo konferencijų salė. Tikra giganto manija kai pagalvoji. Galybė visokių funkcijų, kaži ar spės naudotis. Panašu, kad ankstesnįjį bažnyčių klestėjimą pakeitė bankai.

Džiūgauja architektai.

Pagarba A.Ambrasui, kad įrodė jog įmanoma realizuoti akademiškai teisingą projektą.

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: , ,

Nuomonių RSS

16 nuomonės

 1. Oho, net neįsivaizdavau, kad Lietuvoje jau yra tokių statinių. Reiks kada būtinai užsukti, iš nuotraukų atrodo įspūdingai.

 2. Ir visą šitą prabangą bankas įskaičiuos į „savikainą“ :D
  Gudrūs gi tie bankininkai :D

 3. “akademiškai teisingą projektą”??? cia truputeli prasilenkta su realia situacija. ispudziams ir aistroms nurimus galima apibendrinti: smagu, kad realizuotas tikrai demesio vertas objektas, bet klaidu visada pasitaiko. desimtuko gauti nepavyks, nebent stipru devyneta…

 4. Man irgi kilo klausimas dėl šios frazės. Ką būtent tai reiškia?

 5. neraliootespalio 18, 2009. 18:43

  Oj kaip smagu kaip smagu, kad issaukiau tokias reakcijas!
  ZP, gal galetumei ivardinti klaidas ir trukumus? Butume visi labai dekingi uz jusu besikabinejanciai atvira poziuri i pastata. ;)
  Tobulumui zinoma ribu nera ;)

  Ropolai, akademiskai teisingas pastatas mano manymu yra pagal VGTU destoma projektavimo metoda suprojektuotas pastatas.. nes dauguma destytoju universitete rodydami mums teisinga kelia, realizuodami savus projektus tai paneigia. Tuo paciu, pripazistu (kadangi esu VGTU produktas) panaudojau sia fraze nepagalvojusi, jog yra daugybe kitokiu akademisku keliu.

 6. akademiskai ziurintspalio 20, 2009. 20:03

  Pastatas tikrai nera blogas, nesupraskite manes klaidingai, bet kai kazkas taip drasiai lepteli “akademiskai teisingas”, pasidaro neramu, kad rasanciajam truksta arba kritinio mastymo, arba elementaraus suvokimo. Ir siaip “akademiskai teisingas” daliai studentu nuskambetu kaip izeidimas ;)
  Ta proga galima pabandyti pasikabineti apsimetant kad cia kokio bakalaurinio gynimai:

  1.Laiptiniu langu valyti nepavyks, nes nera priejimo, arba jis gana komplikuotas, o per perziuras studentus uz tokius fintus skalpuoja.
  2.Medziagos, fakturos ir kiti elementai kokybiski bet kartais balansuoja ant ribos tarp drasu ir perdaug.
  3.Mastelis ziurint nuo baltojo tilto gali kelti klausimu (siaip ar taip placiaja dalimi i upe atsigrezes, o paziurekime kokios aplinkiniu pastatu proporcijos ziurint is to tasko).
  4.Ziurint i pastata atvaziuojant nuo “panoramos”, ar zalgirio stadiono pusiu proporcijos butu grakstesnes jei kompozicija sudarytu dvi aukstumines dalys apjungtos skaidrios stiklo erdves (kaip ir turejo buti), bet akivaizdu kad skaidrumo ten nepavyko galutinai isgauti ir viskas sulipo i viena kresna pastatuka
  5.Dar nezinau atsakymo i klausima, ar cia vienas pastatas ar trys (visu kompozicija sudaranciu turiu israiska skirtinga)
  5.Terasa teigia, kad objektas draugiskas zmogui, bet paziurekim kokie brutaloki gigantai stiklo/betono turiai nutupe pietvakariu puseje prie tako (ten regis parkingo ventiliacija)
  6.Dar ant terasos sudeti stoglangiai yra labiau del grozio ir nelabai ekonomiski, nes nezinia kaip daznai teks keisti stikla, o sviesos viduje nelabai padaugeja (vitrininiai langai visa sales gyli ir taip apsviecia)
  7.Vidines erdves kaikur suvalgytos pasitarimu kambariu turiu (KODEL?)
  8.Kabinetai kurie orientuoti i pietus, nepaisant mediniu elementu fasade, vistiek prikaite buvo, o juodi roletai nesugebejo cia pagelbeti (juoda apskritai karsti traukia). Yra architekturiniu sprendimu padedanciu to isvengti, o jei jau nepavyko, tai bent stiklus geresnius sudet galima.

  Cia mano asmeniniai pasikabinejimai (galbut dalis ju pro sali), bet manau kiekvienas gali sugalvoti keleta tokiu versiju tik reikia netingeti mastyti.

  Vardan teisybes reikia nepamirsi, kad cia nera kursinis darbas, cia relus statinys kur netik architektas lemia galutini rezultata ir kur yra daug nenumatytu aplinkybiu. Dziugu kad pasiseke sekminagai realizuoti toki nebloga projektuka.

 7. Na man asmeniškai „dalis pro šalį“ teiginių, bet galėčiau atrasti krūvą savų priekabių (galbūt išsikalbėjus pasimatytų, kad čia apie tą patį kalbam), kurios irgi gal kitam pasirodytų pro šalį, bet esmė norint tikrai galima prie daug ko kabinėtis.

  Ir kad ir kaip bebūtų „akademiškai teisingas“ yra per skambi frazė ir tokios manau negalima vartoti išvis, na nebent studentams pasakyt, kad padarė teisingai viską. Bet ir tai manau ją išgirdęs studentas neturėtų džiaugtis, nes tai reikštų, kad jis ėjo visų per 100 metų numintu keliu ir padarė viską remdamasis tomis taisyklėmis, darbas veikiausiai būtų neįdomus, sausas, neoriginalus, bet „akademiškai teisingas“. Bent aš suvokiu taip šį reikalą. Ir šiaip žodis „akademiškas“ mano pasąmonėje turi neigiamą prieskonį.

 8. akademiskai ziurintspalio 21, 2009. 01:09

  “„akademiškai teisingas“ yra per skambi frazė ir tokios manau negalima vartoti išvis”
  butent tai ir turejau galvoje. aciu ;)

 9. neraliootespalio 21, 2009. 12:07

  Akmuo i mano darza! ;} Dekui, pasistengsiu pasitaisyti :}

  Akademiskai ziurint, apie perspektyva nuo baltojo tilto pritariu 100%. Vaziuojant nuo tauro kalno puses, perspektyva liudina, nes jauties lyg vaziuotum i siena. :/ Bet visdelto, labai esu dekinga uz siuos atvirus pastebejimus! ;)

 10. nebuvau pristatyme, bet mano nuomone sito pastato aukscio ir plocio proporcijos hmmm hmmm prof. Ziberkas desimtuko neparasytu :>
  pritruko dar gero dvidesimties aukstu

 11. Va va, pagaliau žmogus, kuris irgi taip pat mąsto, nes kol kas niekam nekliuvo proporcijos kiek girdėjau.

 12. Apatinė pastato dalis (stilobatas) graži,bet aukštuminis tūris-labai šiaipsau,ypač ,žiūrint nuo Neries pusės.

 13. akademiskai ziurintspalio 27, 2009. 13:39

  man prpoporcijos irgi kliuvo, bet regis aukstinimas cia nepraeitu (neatitiktu kalvos formavimo principu), todel vienintelis kelias pati turi “paminkyti”, bet cia gal bankininkai kvadratu nenorejo prarasti… bet juk yra tu budu apzaisti sita reikala.

  nors dar yra versija kad europa yra auksciausia ir “laibiausia”, tada visi turiai toldami nuo centro zemeja ir grubeja, kol galu gale pereina i pakankamai neaukstus blynus (kaip pvz forumas). bet man vistiek grakstumo norisi.HTML

Tęsiant diskusiją...

 1. […] pasidžiaugti nauju statiniu ir patalpom, į kurias kaži ar pakliūsim vėliau. Archata rašo apie tai. Visokių nuomonių buvo apie architektūrą ir viską, bet.. labai smagu. Džiaugėmės terasa su […]

 2. […] Na štai teko apsilankyti naujojo „Swedbank“ administracinio pastato pristatyme. Sugužėjo tiek žmonių, kad net patys organizatoriai nesitikėjo. Kabantys Swedbannk’o sodai.. tfu.. kubai su vaizdeliu kurį darbuotojas pamatys tik ateidamas į darbo vietą, bet vistiek “sweet”. Foje paskaidytos erdvės, panoraminiai liftai, stiklo konstrukcijų karkasas, atviri aukštai ir daug stiklo – tik šiaip palanki vieta tracer’iams? Užkilus į 14 aukštą visi lakstė kaip maži vaikai, tarsi ne Swedbak’e būtų ir jokios krizės neisjaustų. Lakstė, lakstė, kol ženkliai neapmažėjo liaudies. Ū! Kas už šitų metro aukščio durų? Gaivus oras ir vaizdai. Mmm.. Va čia tai šventė. Tik gaila, akd prieš lipant ant pačio viršaus padaryti panoramos atsirado apsauginiai ir informavo, kad visgi šis aukštas neįeina į pristatymo programą. Tik dalinė panorama Dar reiktų pažiūrėti archata.lt […]

 3. […] Na štai teko apsilankyti naujojo „Swedbank“ administracinio pastato pristatyme. Sugužėjo tiek žmonių, kad net patys organizatoriai nesitikėjo. Kabantys Swedbannk’o sodai.. tfu.. kubai su vaizdeliu kurį darbuotojas pamatys tik ateidamas į darbo vietą, bet vistiek “sweet”. Foje paskaidytos erdvės, panoraminiai liftai, stiklo konstrukcijų karkasas, atviri aukštai ir daug stiklo – tik šiaip palanki vieta tracer’iams? Užkilus į 14 aukštą visi lakstė kaip maži vaikai, tarsi ne Swedbak’e būtų ir jokios krizės neisjaustų. Lakstė, lakstė, kol ženkliai neapmažėjo liaudies. Ū! Kas už šitų metro aukščio durų? Gaivus oras ir vaizdai. Mmm.. Va čia tai šventė. Tik gaila, akd prieš lipant ant pačio viršaus padaryti panoramos atsirado apsauginiai ir informavo, kad visgi šis aukštas neįeina į pristatymo programą. Tik dalinė panorama Dar reiktų pažiūrėti archata.lt […]