Skip to content

Pavyzdinė architektūra

Kiek pavėlavau, tačiau tik dabar aptikau 10 Dievo Europos komisijos įsakymų, kaip reikia daryti architektūrą. Perskaičiau ir maloniau nustebau, nes supratau, kad esame puikios architektūros kraštas. Panagrinėkime aukščiau paveikslėlyje pateiktą pavyzdį remiantis tais 10 įsakymų:

1. Urbanistinis integralumas – šlaitinis stogas yra, dera prie lietuviškos architektūros. +
2. Prieinamumas ir žmonių srautų mobilumo užtikrinimas – durys yra, netoli geležinkelis. +
3. „Draugiškumas“ aplinkai, energetinis efektyvumas – super, nes nėra langų. +
4. Statybos darbų ir kuriamos aplinkos kokybė (ergonomiškumas), ilgaamžiškumas – betono grindys, metalo karkasas. +
5. Inovatyvumas – pakeliami vartai. +
6. Aiški, nesudėtinga pastato naudojimo struktūra – yra klausimų ar atitinka? +
7. Estetinis aspektas ir įvaizdis. Pastatas turi atspindėti tam tikras vertybes – vertybės atspindimos, derinama mėlyna ir balta, spalvos nesipjauna, tai estetika irgi yra. +
8. Funkcionalumas, lankstumas (vidinė pastato struktūra turi būti lengvai pertvarkoma, keičiantis reikmėms) – galimą įrengti viską: nuo koncertų salės, iki sandėlio. +
9. Kaina – pavyzdinė. +
10. Vientisa architektūrinė idėja, bendra visam kompleksui – fotografijoje nesimato, bet kažkodėl neabejoju, kad visur aplink vyrauja bendra architektūrinė idėja. +

Taigi matome, kad šis architektūros kūrinys tikrai atitinka visas 10 rekomendacijų, todėl jį manau galime traktuoti kaip pavyzdinį darbą. Frankai Gehry, tavo dienos Europoje suskaičiuotos :)

Kategorijos: Kritika.

Žymos: ,

Nuomonių RSS

9 nuomonės

 1. Žvirbliukasspalio 30, 2009. 18:15

  Pakėlė nuotaiką :)
  Puikus architektūrinis sprendimas.

 2. neraliootespalio 30, 2009. 19:52

  Hahaha… geras straipsnelis. mldc:)

 3. Mielas Ropolai, pamirsai KONTEKSTA. Juk negalima lyginti muziejaus ar koncertu sales su sandeliu miesto pakrasty.
  Be to pabandyk isijausti i uzsakovo vaidmeni, isivaizduok kad turi keleta tukstanciu (skolintis tikrai neketini) ir tavo smulkiam verslui reikia elementaraus sandelio kuris atliktu tiesiogine savo funkcija. Juk ne sandelys reprezentuoja tavo “prekes”!
  O dabar dar karta pagalvok ar tinkama sio pavyzdzio architektura.

  p.s. aisku jei turi laiko, tai butu idomu pamatyt ir tavo varianta siai vietai(koki greita su skecapu) ;)

 4. Ne, mane ne taip supratai, sandėliui šiam neturiu jokių priekaištų. Man jis visiškai nerūpi, tai pirma po ranka pasitaikiusi sandėlio foto. Aš šiuo įrašu norėjau pasišaipyti iš tų 10 ES rekomendacijų, kurios mano manymu yra visiškai beprasmės ir pritaikomos beveik visiems projektams (bet va šių reikalavimų turbūt Frankas Gehry neatitiktų). Todėl aš gal kiek ir šaržuotai stengiausi parodyti, kad jokios architektūrinės kokybės tokios rekomendacijos negali užtikrinti ir koks tai, mano manymu, yra nereikalingas ir beprasmis reikalas.

 5. Liuks irasas. Kaip tik diskutuodamas pateikiau ji kaip pavyzdi istatiminio kisimosi i bet kokia veikla bebrasmiskumo.

 6. urbanistinis integralumas tai ne stogas! :))))
  Kai rasiau komentara turejau galvoje uzsakovo ir architekto tarpusavio supratima, tai labai aktualu siais laikais.
  Buvau neskaites tos nuorodos kur idejai.
  Dabar sito iraso as visai nebesuprantu.
  Geras Tavo blogas, kartais vis uzeinu paziurinet, bet tokiais postais tik klaidini visus (pvz-lunas).

  1. Urbanistinis integralumas. Mišrios funkcijos kūrimas.
  2. Prieinamumas ir žmonių srautų mobilumo užtikrinimas
  3. „Draugiškumas“ aplinkai, energetinis efektyvumas.
  4. Statybos darbų ir kuriamos aplinkos kokybė (ergonomiškumas), ilgaamžiškumas. Statybai turi būti naudojamos tik tos medžiagos, kurios atitinka europinius standartus ir taisykles.
  5. Inovatyvumas (naujų technologijų, medžiagų, architektūrinių, urbanistinių sprendimų panaudojimas)
  6. Aiški, nesudėtinga pastato naudojimo struktūra
  7. Estetinis aspektas ir įvaizdis. Šį kriterijų sunkiausia įvertinti dėl subjektyvumo. Jis turi būti vertinamas kartu su pastato kontekstu, o ne kaip esminis. Svarbu, kad pastato išvaizda atitiktų jo funkciją ir rolę urbanistinėje aplinkoje. Pastatas turi atspindėti tam tikras vertybes, kurti įvaizdį.
  8. Funkcionalumas, lankstumas (vidinė pastato struktūra turi būti lengvai pertvarkoma, keičiantis reikmėms).
  9. Kaina
  10. Vientisa architektūrinė idėja, bendra visam kompleksui

  Juk viskas cia labai teisingai gal tik 8 klausimas galetu kelt lengva diskusija. O didysis F.O.Gery- jau pencijoj visomis prasmemis ;)

 7. Dėl to urbanistinio integralumo aš irgi juokais ten:) Esmė, kad aš nesuprantu tokio dokumento esmės, nes yra labai abstraktus ir beprasmis. Greičiau įžvelgiu ateityje, jei tai taps ne tik rekomendacijomis, dar didesnę biurokratų savivalę.

  Nagi pasakyk, ką toks dokumentas pakeis? Kokia jo prasmė? Kam jis skirtas? Jei architektams tai nemanau, kad jie iki šiol tokių dalykų nežinojo ir jiems reikėtų priminti.

  Galima būtų parašyti rekomendacijas, kaip žmonėms reikia kvėpuoti, tačiau ar tai pagerins jų gyvenimo kokybę abejoju.

 8. Kam jis skirtas tai juk parasyta.
  O pabandyk isivaizduot, jei sios 10 taisykliu taptu visu valstybes statomu objektu arch konkursu vertinimo kriterijais, kurie turi tolygu svori.
  Man atrodo butu tik i nauda, nes kaip zinia dabar pagrindinis kriterijus yra KAINA (projektavimo statybos ir taip toliau)
  O kokie svarbus galetu tapti 5 ir 7 punktai!
  Manau sis postas ir turejo buti apie tai.
  Tas sandelys aisku tinka pramoniniam rajonui (tik punktus neteisingai interpretuoji) bet tikrai netiktu miesto centrui pagal 1,4,5,7,10 punktus, taigi kriterijai apsaugo.

  p.s. “Vienu svarbiausiu žingsnių kokybiškos architektūros link Europos architektų taryba (EAT) laiko EK priimto gido nuostatą būtinai organizuoti architektūrinius konkursus naujiems EK pastatams ir stambaus masto rekonstrukcijoms.
  !!!!!!!> Europos architektų nuomone, analogiškos nuostatos dėl valstybinių pastatų turėtų laikytis visos valdžios institucijos Europos ir nacionaliniu lygmenimis.<!!!!!!!"

 9. :))) geras:)

  matosi kad palekas vadovavosi tokiais principais PPP dalyvaudamasHTML