Skip to content

Architizer – socialinis tinklas architektams

Neseniai pasaulį išvydo naujas ir įdomus projektas – Architizer. Pasak pačių kūrėjų tai hibridas tarp LinkedIn, Facebook ir pažinčių tinklapio. Prie šio sąrašo pridėčiau dar ir Mimoa. Ir tikrai, čia galima palaikyti ryšius su kolegomis, turėti savo anketą su visa profesine informacija, užmegzti naujas pažintis, ieškoti darbo ir kas svarbiausia čia kaupiama įvairių projektų duomenų bazė. Todėl galima tapti biuro (pvz. OMA) fanu arba vieno tam tikro projekto fanu ir tuomet gauti visą informaciją apie atnaujinimus, pakeitimus, naujas nuotraukas ir t.t.

Taip pat svetainės tikslas, kad prie projektų būtų ne vien pagrindinio architekto pavardė, tačiau ir visų žmonių prisidėjusių, nuo biuro vadovo iki praktikanto (jei dirbote prie projekto galite prie jo prisiskirti patys, veikiausiai ši informacija yra patikrinama).

Dėl išsamios ir nuolat pildomos duomenų bazės turėtų būti lengva planuoti keliones ir atrasti pakeliui esančius įdomius projektus, nes kiekvienas projektas yra pažymimas pasaulio žemėlapyje. Tiesa, jis su Opera naršykle ne itin gerai veikia, tačiau su kitomis problemų nemačiau.

Dar nespėjau nė kojų gerai ten apšilti, bet manau, kad nors jis veikiausiai ir nepakeis mūsų mylimo Facebook (spėju, kad ir nepretenduoja to daryti), tačiau panašu, kad tuoj taps viena rimčiausių vietų internete, kur bus sukauptas didžiausias ir išsamiausias projektų archyvas. Veikiausiai tai bus pirma vieta kur prieš keliaudami ieškosime lankytinų objektų. Galbūt ateityje darbdaviams bus čia patogiau sužinoti apie žmogų, nes iškart ras visus projektus prie kurių dirbo ir norėdamas galės išsamiau sužinoti apie dominantį projektą, nes į CV nesudėsi po 20 kiekvieno projekto nuotraukų ir nesurašysi tiek daug išsamios informacijos.

Šiam socialiniam tinklui dar reikia paūgėti, tačiau perspektyvos, mano manymu, yra gražios. Manau tai viena patogiausių vietų skelbti biurams informaciją apie savo projektus, o kitiems lengvai ją sekti.

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos:

Nuomonių RSS

Viena nuomonė

  1. neraliootelapkričio 5, 2009. 00:37

    Na ka reikia tuomet bandyti uzsiregistruoti :}HTML