Skip to content

Palangos paviljono konkurse nugalėjo R. Paleko komanda

Konkursą laimėjo R. Paleko komanda. Antroji vieta – A. Ambraso architektų biuras, trečioji – G. Auželio, D. Čiutos, R. Raslavičiaus, V. Mažeikio ir M. Pilvelio komanda, ketvirtas – A. Umbraso, D. Biručio, L. Kaziukonio projektas, penktas – Lietuvos ir Kanados bendros įmonės „Architektūra, dizainas, statyba“ (aut. D. Kličius, G. Kuginys, J. Svirskaitė, A. Vekerotas) projektas.

Geriausiu paskelbto projekto autoriai Palangai siūlo išsaugoti 7-ajame dešimtmetyje kurortą papuošusį architekto Albino Čepio suprojektuotą parodų paviljoną, kaip Palangos identiteto ženklą, moderniosios architektūros paveldą. Kadangi esamo pastato funkcionalumas šiandien jau netenkina visuomenės poreikių, „Kupetą“ siūloma rekonstruoti, pritaikyti veiklai šaltuoju metų laiku, pakeisti vidines erdves – čia įkurdinti galeriją, turizmo informacijos centrą, kavinę, lauko koncertų aikštelę. Na, o kurortui taip reikalingos konferencijų, renginių, parodų salės (iki 700 vietų) projektuojamos naujame minimalistinio stiliaus pastate, kuris turėtų iškilti greta esamo paviljono. Abu pastatus jungtų požeminė jungtis. Naujojo statinio fasadui siūloma naudoti stiklo profilitą ar kitas pusiau skaidrias fasado sistemas, jį specialiai apšviesti, vidaus interjerams naudoti medį, o šiaurinę fasado pusę atverti kaip langą į vaizdingą Palangos parką.

Daugiau projektų rasite archforume.

Reportažas iš panoramos (vaizdas ir garsas prasilenkia):

Informacija panaudota iš LRT.lt, architektams.lt ir archforumas.lt

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: , , ,

Nuomonių RSS

9 nuomonės

 1. Pasakyčiau taip, bet tai tik mano asmeninė nuomonė, kad laimėjo teisingas sprendimas. Bet jis tikrai nėra įdomus… kiekybė buvo žvėriška tačiau kokybės truko ir rengėjai rinkosi atsargius variantus. Kadangi pas mus vis dar madoje dėžutės tai va ir turime ką turime. Tikrai projektas simpatiškas bet taip smarkiai norisi kažko kito iš mūsų kūrėju. Antros vietos laimėjimu buvau nuviltas labiausiai.

 2. O aš likau pasimetus. nuotraukoje straipsnio viršuje matome naują tūrį “padėtą” šalia senojo paviljono, o video matome, kad tas tūris patalpintas i senojo vidinį kiemą. Tai kaip čia iš tiesų?

 3. Žurnalistai sumaišė. Dėl visiško aiškumo prašom: http://a2sm.blogas.lt/kupetos-konkursas-nugaletojai-429.html

 4. turis padetas kiemo viduryje yra antros vietos nugaletojas

 5. Nu te esmė ir yra kur padėsi kūbelį tokią vietą ir laimėsi. Čia lietuviškos architektūros veidas

 6. Puikus Tado komentaras :)

 7. architektura ne vien turis

 8. pro sali Tado komentaras. juk geru kubeliu mazai is musiskiu kas padaryti sugeba, o jau nori kanors mandresnio prasukti… koks skirtumas kokioje formoje stebuklas pasleptas, svarbu kad jis ten butu ir lauktu zmogaus…
  suprantu kad architektam savo ego daznai sunku nugaleti ir isiklausius i situacija, nedaryti nieko jei to daryti nebutina, bet pasistenkime…

 9. Tesiant kubu tema.Man labai patiko vienas komentaras(raginimas) po nugaletojo paskelbimo.
  “Lupeiki rasyk monografija “Paleko galia” :)HTML