Skip to content

Lituanica. Finalistai.

Teko po bemiegės nakties trumpam dalyvauti finalistų projektų pristatymuose ir pamatyti pakeitimus ir patobulinimus. Iš anksto atsiprašau, kad fotografijos tik dvi, nes fotoaparatas sugedo kaip tik. Bet nufotografuoti mano manymu du patys įdomiausi maketai (nebūtinai įdomiausi projektai).

Pirmasis yra Prikockių MAJ.GAM komandos. Neteko išgirsti pristatymo ir sužinoti iš kur atsirado toks įspūdingas tiltas, kai kituose projektuose pėsčiųjų tiltas buvo mažytis ir neišsišokantis. Antrasis maketas yra Maxwan komandos. Itin įdomios pasirodė žalios dėmės pakrantėje.

Na bet jei rimtai, tai kiek teko matyti, lietuvių komandų projektai santūriausiai patobulėjo. GSGS su Delta, tik truputį viską pasmulkino, panaikino vientisą pirmą aukštą (dėl kurio buvo daug kritikos), jį kiek paskaidė, į viską truputį jautriau pasižiūrėjo ir tai panašu buvo visi pakeitimai (jų vienintelių mačiau pristatymą). Dviejų grupė + aiškiau ir patraukliau pateikė savo idėją. Visa teritorija tampa tarsi gyvenamu miškeliu, parku. Visur žolė ir medžiai, na ir namai gražiai tirpsta link upės. Kitus projektus komentuoti sunkiau. Tai pataisyti aukštingumai, mastelis. Galbūt tik užsieniečių (Maxwan ir Karres en Brands Landscape architecture & Urban planning) projektuose buvo galima pamatyti daugiausia pakeitimų.

Visi laikėsi pirminių idėjų, atsižvelgė į išsakytą kritiką ir pateikė projektus, tad nieko itin naujo nėra. Tik gražiau, aiškiau ir turbūt teisingiau. Patobulintus projektus veikiausiai tuoj bus galima išvysti oficialioje Lituanicos kūrybinių dirbtuvių svetainėje.

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: , ,

Nuomonių RSS

2 nuomonės

  1. neraliootegruodžio 6, 2009. 01:15

    Na kagi dekoju bent uz tiek ;) O galvojau sikart busi mano akys :P Tas nelemtas fotoaparatas. O kada paskelbti nugaletojus zada? Kiek pamenu ant dienu, ne?

  2. Galima būtų savo akeles pasukti dešinėn į archkalendorių, ten parašyta gruodžio 11 diena :)HTML