Skip to content

Atidarytas VDA “Titanikas”

Pagaliau Vilniaus Dailės Akademijos inovacijų centras “Titanikas” atvėrė duris visiems lankytojams, o taip pat patiems studentams, leisdamas jiems įgyvendinti vis didesnes perspektyvas savo studijuojamose profesijose.

Taigi truputėlis informacijos apie patį pastatą bei jo funkciją.

Į naująjį fakultetą persikėlė kostiumo dizaino, foto – medijos, UNESCO vadybos ir monumetaliųjų specialybių katedros. Iš tiesų daug lėšų buvo skirta ir naujai įrangai, kuri palepino katedras nauja techine įranga, o labiausiai – foto ir medijos specialybę, atidarydami foto-video bei įrašų studija.

Taip pat atidarytos dvi galerijos, kuriose bus eksponuojami VDA geriausių studentų darbai, bei pati VDA istorija įamžinta meno darbuose. Ateityje taipogi ten pat vyks studentų bakalaurų bei magistrų parodos.

Kas be ko, architektai nebuvo užmiršti ir šį kart – pirmųjų dviejų aukštų  įkurtose galerijose buvo eksponuojami Lauryno Stuoko Gucevičiaus architektūriniai planai bei eskizai. O jau kitą savaitę vyks geriausių architektūros studentų paroda, kurioje bus renkamas geriausias praeitų metų darbas.

Daugiau info apie parodą rasite  http://www.architektusajunga.lt/

Pats pastato interjeras suprojektuotas jaukiai, nors ir auditorijos mažos, viršutiniai balkonai pagyvina “Titaniko” dvasią, sudarydami laivo denio įspūdį iš kurio matos viso senamiesčio jūra.

Tikimės, kad šis “Titanikas” nepaseks savo primtako keliu ir skros skersai mokslo bei meno jūra.

Šį įrašą parašė naujas autorius Saulius. Linkime jam sėkmės ir daugiau naujų įrašų :)

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos:

Nuomonių RSS

8 nuomonės

 1. Interjeras tai interjeras…
  O ką manot apie eksterjerą?
  Aš ne architektas ir ne dizaineris, bet šitas modernus ir gražus namukas tiktų bet kur, tik ne Vilniaus senamiestyje. Kai pamačiau pirmą kartą, išsigandau: “įdomu kokia čia įmonė vėl patepė savivaldybės architektams, kad nesikabinėtų prie fasadų”. o dabar – VDA?????
  Ar čia man vienam atrodo, kad naujasis fakultetas “nesiderina prie konetkstinio architektūrinio audinio”?

 2. Aš ne vilnietis, tačiau kiek mačiau viena akim tai tragedija. VDA jokiu būdu negali taip daryti, kad ir koks pasiteisinimas būtų. Jie tokiu būdu atvirai demonstruoja, kad architektūros ir dailės pas juos nėra. Bet įdomu tai, kad tai ne pirmas kartas kai architektus ruošianti aukštoji mokykla padaro pavyzdį studentams kaip nereikia daryti. Pirmieji buvo VGTU su savo mega turbo mėlynom kreivom laiptinėm ir stiklais.

 3. zinom, kaip su tais Titanikais buna – jie pasmerkti nuskesti..
  man atrodo, meno mokyklai save pateikti su tokiu pastatu turetu buti geda.

 4. del pastato architekturos pilnai sutinku. man regis patenkintu siuo fasadu zmoniu beveik nera, jis atrodo kaip pigus ofisu pastatukas nelabai reiksmingo miesto, nelabai reiksmingoje dalyje… apmaudu kad VDA dedes patys sau toki pasistate…

 5. O aš manau kad čia viskas labai teisingai padaryta. Nes jei šis ar vgtu pastatas būtu tinkamai pastatyti ar renovuoti – tai jau būtų melas. Nes būtent tokio lygio disciplina ir dėstoma viduje tad kitokių rezultatų laukti ir neverta

 6. apmaudu, visai susimove profesura su architektura. Gal verciau jau reikejo bent bakalauriniam, nekalbant apie magistrantus jau, baigiamajam darbui tema tokia pasiulyti-tikrai geresniu darbu butu atrade.Gaila, zinoma dabar.

 7. dėl to pastato tai man visai patinka, bet architektams tai spėju čia principo reikalas, tad nieko keisto dėl užvirsiančių batalijų.
  Anyway, šiek tiek offtopic, norėčiau pasveikinti suvyriškėjusį Archata kolektyvą :) ir linkiu toliau “kalt į klyną” ;D

 8. Paprastai tariant šis projektas nėra vertas tokių pinigų, kurie buvo išleisti jo statybai.Pinigai dideli 30 000 000 lt tik jie atgulė ne pastate, o kažkieno kišenėje….HTML