Skip to content

Stiklinės kolonos

Kiekvieno konstruktoriaus turbūt košmaras ir pašaipus pokštas: “Ant ko tai laikysis? Gal ant stiklinių kolonų?”. Bet bevartant vieną knygelę teko pamatyti tokį sprendimą, įdomu, kad nors tokios kolonos buvo sukurtos 2008 metais, bet internete informacijos neteko matyti ir šiaip jos nėra daug.

Stebuklingąsias stiklines kolonas gamina vokiečių kompanija HI-TEC-GLAS GRÜNENPLAN GmbH. Kuo jos stebuklingos? Juk ir anksčiau galima buvo rasti įvairių kolonyčių iš stiklo, tačiau šios įdomios tuo, jog jos iš tikro kažką gali laikyti. O jei tiksliau 20 centimetrų diametro kolona gali atlaikyti 33 tonų svorį. Tikslesnius parametrus galima rasti gamintojų brošiūrėlėje.

Vienintelis neskaidrus kolonos elementas yra troselis viduje, kuris įtempia koloną iš galų taip padidindamas spaudimą ir padarydamas stiklą dar tankesnį ir tvirtesnį. Apačioje keletas nuotraukų namo, kurio stogas ir medinės sijos laikosi tik ant stiklinių kolonų.

Kategorijos: Analizė.

Žymos: ,

Nuomonių RSS

2 nuomonės

  1. Neblogai. Lietuvoje tikriausiai artimiausiu metu tokių dalykų dar neatsiras :P O tas namas tai awesome, tos stiklinės sienos atrodo įspūdingai.

  2. neraliootesausio 5, 2010. 19:24

    Nais.. bet turbut ir ekonomine to puse irgi nais :)HTML