Skip to content

Kataro nacionalinio muziejaus projektas

Šiandien turėtų būti pristatytas Jean Nouvel naujausias projektas – tai Kataro nacionalinis muziejus. Kol internete visi archdailiai ir kiti puslapiai nepradėjo springt šio projekto vizualizacijom, galite pirmieji užmesti vieną kitą akį į šį projektą.

Muziejaus projektas yra įkvėptas smėlio rožių ir dykumos. Dykuma – neatskiriama beduinų kultūros dalis, tačiau modernėjanti ir labiau vakarėjanti visuomenė, ypač jaunimas, kuo toliau tuo labiau nusisuka nuo šios savo kultūros dalies ir dažniausiai į dykumą keliauja tik pasivažinėti su savo džipais. Šiuo projektu bandoma sujungti praeitį ir dabartį. Muziejus supažindins su visa vietos kultūra nuo seniausių laikų iki dabarties, naftos atradimo.

Plačiau susipažinti ir pasigilinti galite perskaitę labai palankią Nicolai Ourousoff (labai žymus architektūros kritikas) apžvalgą The New York Times portale. Jis šį projektą vadina Nouvelio labiausiai poetiška kultūros sinteze. Taip skambiai ir palankiai vertinti projektą vien pamačius keletą vizualizacijų  yra drąsu, tačiau gal vėliau išvydus daugiau medžiagos, bus galima susidaryti aiškesnę savo nuomonę.

Beveik viskas vogta iš: The New York Times

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos: , ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomoniųHTML