Skip to content

Atatiurko vila

Beklaidžiodamas po interneto platybes susidomėjau tokiu dalyku kaip namų perkėlimas. Sužavėjo englishrussia.com rastos nuotraukos, kuriose užfiksuoti Maskvos pertvarkymo metu (apie 1937 metus) perkeliami pastatai. Vėliau aptikau keletą įdomių video youtubėj – apie bažnyčią ir kitą, kuriame pavaizduotas visas perkėlimo procesas pagreitintai. Niekad nebūčiau pagalvojęs, kad tokie pastatai galėtų turėti kažkokių sąsajų su dinamika. Bet didžiausią įspūdį paliko Atatiurko (pirmasis Turkijos prezidentas, revoliucionierius, šalies pertvarkytojas ir šiaip super vyras) vilos perkėlimas. Įspūdį paliko ne technologinis procesas, o jautrumas aplinkai (viskas vyko 1929 metais). Vardan to, kad nereikėtų kirsti šalia esančio vieno medžio, visa vila buvo perkelta į šalį 4 metrus ir 80 centimetrų.

Kategorijos: Analizė.

Žymos: , ,

Nuomonių RSS

4 nuomonės

  1. Matas Siupsinskasbirželio 2, 2010. 19:55

    pagooglint dar gali toki varianta kaip “relocating the city of Kiruna”. ten Svedai visa kalnakasiu miesteli nori iskelti, o svarbesnius statinius perkelti. tik nezinau, ar isrinkti ir vel surinkt, ar stumti… :)

  2. Dėkui už užrodymą, bet ten lyg daugumą pastatų tiesiog išrinks ir paskui vėl surinks. Taip ir pas mus Lietuvėlėj padaro, sodybą vieną kitą į Rumšiškes perkelia :)

  3. O man labiausiai patiko prieš gerus metus matyta Venturi Lieb House gelbėjimo operacija, viskas atrodė gan siurrelistiškai (http://www.youtube.com/watch?v=o-ezCl9GDoo&feature=related), mintyse sakiau sau, o taip tai Amerika, didžiųjų galimybių šalis :) Tada Lietuvoje lankęsis ir paskaitą skaitęs Venturio sūnus buvo užsiminęs , kad galbūt filmą sukurtą apie namo kelionę išvysime kino pavasario metu, bet bet bet, čia ne Amerika, čia Lietuva ne tokių didelių galimybių šalis.

  4. Matas Siupsinskasbirželio 6, 2010. 15:02

    pasiziurejau dar karta ir radau, kad kadangi Kiruna yra visas miestelis kuri ketina perkelti, tai metodai bus taikomi keli, priklausomai nuo pastatu. Jei neklystu Town Hall zadama nustumti i kita vieta kol zeme isalusi. Bet didzioji dalis pastatu tikrai bus isrinkti ir surinkti is naujo…HTML