Skip to content

2010=1990+20 metų laisvos architektūros

ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDAS – įkvėpiantys pokalbiai su išskirtiniais žmonėmis, skirti ugdyti savyje architektą – humanišką, jautrų, mąstantį, įžvalgų. Kas savaitę vyksiančiuose pokalbiuose dalyvaus inspiruojančios asmenybės, kurios ne tik apibendrins, pristatys ir aptars aktualią temą, bet suintriguos, privers mąstyti kitaip. Mėnesį trunkančius pokalbių ciklus jungs vis nauja bendra  tema, kurią formuluos ir moderuos skirtingas ciklo kuratorių duetas.

Pirmasis pokalbių ciklas prasidės BIRŽELIO 3 d.

Ciklo tema: ”2010=1990+20 metų laisvos architektūros”
(kuratoriai: Andrė Baldišiūtė ir Tomas Grunskis)

Paskaitų ciklas pasiūlys iš skirtingų pozicijų pažvelgti į prieš du dešimtmečius išlaisvintos architektūros terpę. Lietuvos  Nepriklausomybės atkūrimas 1990‘aisiais buvo startas reikšmingų geopolitinių pokyčių pradžiai regione. Tada iškovota LAISVĖ jau įgijo formą ARCHITEKTŪROJE. Savo įžvalgomis apie prieš du dešimtmečius prasidėjusį procesą visą BIRŽELIO mėnesį ketvirtadieniais dalinsis architektai Markus Kaasik ir Ilmar Valdur (EE), Vytautas Dičius (LT), Audrys Karalius (LT), architektūros kritikė Ūla Tornau (LT), žurnalistas Rolandas Maskoliūnas (LT).

Penkios BIRŽELIO mėnesį įvyksiančios paskaitos yra tęstinio ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDO pirmoji dalis. Rudenį, rugsėjo mėnesį, vyks paskaitų ciklas „Modernizmas.LT“. Jo metu pakviesime pasigilinti į Lietuvos modernizmo klasikų kūrybą, iš naujo apžvelgti vertingiausius laikmečio kūrinius, nagrinėti ideologijos ir estetikos santykį. Ateityje ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDAS nagrinės vis naujas aktualias temas. Kviečiame prisijungti, diskutuoti ir dalintis.

Pokalbiai vyks Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje, ketvirtadieniais, nuo 20 val. Renginiai  nemokami.

Pokalbių video įrašų ieškokite www.archfondas.lt.

Datos:

Birželio 3 diena. MARKUS KAASIK ir ILMAR VALDUR. tema: BACKGROUND/FOREGROUND. Paskaita anglų kalba.
Birželio 10 diena. VYTAUTAS DIČIUS. tema: ARCHITEKTŪRA BE TABU.
Birželio 17 diena. ŪLA TORNAU. tema: TRIJŲ VILNIAUS PASTATŲ ISTORIJOS 2000-2010.
Briželio 24 diena. ROLANDAS MASKOLIŪNAS. tema: XXI AMŽIAUS MIESTO VIZIJA: EKOPOLIS.
Liepos 1 diena. AUDRYS KARALIUS. tema: HOMOSEKSUALŪS ASPEKTAI NACIONALINĖJE ARCHITEKTŪROJE.

Pokalbių datos sukeltos į archkalendorių ir kiekvieną savaitę bus plačiau pristatomi pašnekovai. Sekite naujienas.

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos: , , , , , , ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomoniųHTML