Skip to content

Aleksoto aerodromo kūrybinės dirbtuvės

Visą šį savaitgalį 7 jaunųjų architektų komandos dirbo prie ir pačiame Aleksoto aerodrome. Neplanuotai susijaukus šventės dienotvarkei, Aleksoto aerodromo kūrybinių dirbtuvių darbų pristatymas įvyko diena anksčiau nei architektų dienos šventė – liepos 1 dieną, bet svečių, norinčių paspoksoti į darbus, susirinko nemažai. Tarp jų ir meras, lakūnai, Aleksoto seniūnijos atstovai, visa Kauno architektų urbanistų ekspertų taryba (KAUET) ir architektai.

Pristatyti 7 darbai, kurie skyrėsi smarkiai vieni nuo kitų – vieni itin realūs, kiti visiški svaičiojimai. Po darbų pristatymų buvo bandoma prieiti prie bendrų išvadų. Akcentuota funikulieriaus jungtis su aerodromu, aerodromo kaip dominuojančios teritorijoje  funkcijos išsaugojimas, būtinas teritorijos vystymo vientisumas, nedalijant jos atskirais gabalais. Prieita prie nuomonės, kad teritorijos iš Veiverių gatvės pusės negalima užstatyti pastatais – būtina palikti aerodromo matomumą nuo gatvės.

Darbus dar galėsite išvysti Kauno architektų namuose, o kai kurių darbų pristatymus galėsite pamatyti liepos 8 dieną, 20:20 valandą, Kauno Rotušės aikštėje, Skliautų kavinės terasoje vyksiančiame Pecha Kucha renginyje. Jei pavyks – bandykite nueiti, nes daugumos darbų informatyvumas ir idėja geriausiai suprantama ne iš planšetų, bet iš pristatymų.

Darbų apdovanojimai ir nugalėtojų paskelbimas rytoj, liepos 2 dieną, 15 valandą Kauno architektų namuose.

Keletą nuotraukų iš darbų pristatymų galite rasti žemiau, atsiprašau už kokybę, bet gal tai paskatins darbus pamatyti gyvai.

Nugalėtojai:

Pirma vieta – 5 darbas – Rimas Adomaitis, Petras Vilutis, Ieva Kuliešiūtė, Dominykas Maurušaitis.
Antra vieta – 7 darbas – Martynas Radzevičius, Guoda Bardauskaitė, Gintaras Duoba, Kostas Biliūnas, Monika Kazakauskaitė, Irmantas Vienažindis.
Trečia vieta – 3 darbas – Erika Strikaitytė, Mažvydas Zajankauskas, Rūta Greičiūtė, Marius Ščerbinskas, Justas Prikockis, Andrius Ropolas.

Papildoma informacija:
Pristatymų ir komisijos nuomonės apibendrinimas
Visi projektai su trumpais aprašymais

Kategorijos: Apžvalga.

Nuomonių RSS

5 nuomonės

  1. Kompromisas FTW!!! BTW Su archdieniu !!!

  2. Čia kaip supratau, į tuos pristatymus gali ateiti kievienas? O kur skelbiame informacija, apie Kaune ar aplink Kauną vykstančius tokius renginius?

  3. ropolasliepos 6, 2010. 02:35

    Apie renginius galima sužinoti iš archkalendoriaus dešinėje pusėje arba tiesiog http://www.kamane.lt , kur publikuojama daug kultūros renginių anonsų.

  4. o kas yra 5 darbo autoriai,t.y. nugaletojai?

  5. Andrius Ropolasliepos 13, 2010. 12:00

    Tikslių sąrašų neturiu, tad ir nerašiau, vieni iš autorių yra Rimas Adomaitis ir Petras Vilutis.HTML