Skip to content

Sikon 2010 darbas nugalėtojas

Baigėsi dvidešimt trečias Sikon. Fotoreportažus galėjote sekti archinautuose, kitas nuotraukas galite rasti specialioje galerijoje, o čia pristatysiu jums darbą nugalėtoją. Iš tiesų buvo 3 darbai nugalėtojai – gargždiškiams patikęs darbas, dalyvių favoritas ir komisijos išrinktas nugalėtojas, pastarąjį ir pristatysiu. Komisija, kurioje buvo Andrė Baldišiūtė, Darius Čiuta ir Linas Lapinskas, nugalėtoju paskyrė darbą pavadinimu “Įasmeninta atsakomybė”.

Įdomus yra ne vien pats darbas, bet ir jo išrinkimas. Šio darbo autoriai iš tiesų sukūrė du darbus, bet pamatę, kad vieno idėja prieštarauja kito idėjai, galvojo pasirinkti ir pristatyti tik vieną darbą, jų nuomone geresnį. Ironiška bet, jie pasirinko pristatyti ne darbą nugalėtoją, o nugalėtoją tiesiog išeksponavo anonimiškai. Bet komisija kažkokiu būdu po visų darbų pristatymų netyčiom pastebėjo šį nepristatytą darbą ir skyrė pirmąją vietą, o vėliau išsiaiškino ir šio darbo autorius.

Autoriai: Tomas Šuminas, Vytenis Raugala, Vaida Statkevičiūtė, Justina Šuminaitė, Lina Audzevičiūtė.
Autorių žodis:
Kiekvienas parko medis įasmeninamas. Jam suteikiamas konkretaus gargždiškio vardas. Tokiu būdu medis tampa savotiška nuosavybe, kurios dėka gyventojas gali puoselėti, tausoti nedidelę parko dalelytę, taip parkas tampa bendru, nuoširdžiu miestiečių rūpesčiu. Atsiranda nauja bendravimo forma, nauji medžių kaimynai. Parke prasiplečia judėjimo tinklas. Tako, kaip apribojančio laisvę, sąvokos išnykimas. Einu nuo medžio prie medžio, tarp medžių, medžiuose. Medis bei nedidelis lopinėlis žemės aplink jį, tapęs žmogaus gyvenimo dalimi, nereikalauja didelių pastangų ar laiko priežiūrai. Nebereikia prievartos, ar kitokio parko priežiūrą skatinančio reiškinio. Savo medį geniu, laistau, apkabinu, myliu

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: , , , ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomoniųHTML