Skip to content

Hotel Attraction (Grand Hotel)

Antonio Gaudi turbūt žinomas visiems. Jei paimtumėme kokią platesniajam visuomenės ratui skirtą knygą apie architektūrą, tikrai rastume jo darbų. Tarp Gaudi ir Barselonos turbūt galėtume dėti lygybės ženklą, juk jis gimė visai šalia, mirė ten ir Barselonoje stovi dauguma jo darbų. Bet jis projektavo ne vien Barselonoje ar Ispanijoje ir net ne Europoje. Vienas jo darbas buvo skirtas Niujorkui, Manhetenui.
360 metrų aukščio viešbutis – aukščiausias pastatas pasaulyje tuo metu, toks buvo Gaudi projektas. Tada tai turėjo atrodyti visiškai nerealus projektas. Hotel Attraction (arba kitur galime rasti Grand Hotel pavadinimu) projektas (veikiau eskizai) buvo užsakytas dangoraižių bumo Niujorke pradžioje. Kai Gaudi pradėjo prie jo dirbti 1908 metais, jokia tiksli vieta nebuvo numatyti šiam pastatui.


Viešbučio kambariai apsupa vidaus erdvę, į kurią nepatenka saulės šviesa. Toje erdvėje yra 6 milžiniški restoranai (vizualiziacija aukščiau), kurių kiekvienas simbolizuoja atskirą žemyną, o visi jie kartu – pasaulį. Virš jų – galerija kurioje eksponuojami pastato brėžiniai ir konstrukcijos. Aukščiau – teatro salė ir paskaitų salės. Toliau visi kiti aukštai skirti parodoms. Iš pjūvio matome kokios tai turėjo būti įspūdingos erdvės. Pastato viršų vainikuoja ne kaip įprastai – antena, o sferinė apžvalgos aikštelė, talpinanti trisdešimt žmonių.

Nors pats projektas jau yra daugiau nei šimto metų senumo, jo utopiškumas, smalsumas, kaip jis galėtų atrodyti šalia dėžutiškų Niujorko dangoraižių, neleidžia jo pamiršti. Grupė entuziastų, architektų ir istorikų šį projektą pasiūlė Pasaulio Prekybos centro konkursui Niujorke, vietoj nugriautų Bokštų Dvynių. Kaip jau žinome, konkursą laimėjo Daniel Libeskind ir niekas nestatys šio gigantiško projekto. Bet vistiek įdomu kaip dabar atrodytų Niujorkas, kaip būtų paveikti vėlesni projektai, iškilus šiam Hotel Attraction.

Kategorijos: Analizė.

Žymos: , , ,

Nuomonių RSS

3 nuomonės

  1. Štai dėl tokių projektų negaliu nesižavėti XlX a. pabaiga XXa. pradžia. Tada žmonės per daug galvos nesuko : stovės ar nestovės, leis valdžia statyti, ar neleis, patiks ar nepatiks ir t.t. Tada Architektai tiesiog KŪRĖ.

  2. užskaitau!
    Gaudi buvo genijus.

    Svajokim ir mes!HTML

Tęsiant diskusiją...

  1. […] susidomėjote Hotel Attraction, siūlau peržiūrėti kažkieno sudarytą 10 nepastatytų įspūdingiausių pastatų sąrašą. […]