Skip to content

Mičigano teatras (Michigan Theatre)

Mičigano teatras (Michigan Theatre) pastatytas 1926 metais Detroite. Kaip tuomet buvo populiaru, teatras nebuvo individualus statinys, jis buvo didesnio komplekso, 13 aukštų Michigan Building biurų pastato, dalis. Tuomet 4050 (kitur minima 4038) vietų talpinantis teatras buvo vienas didžiausių Mičigane. Vidus buvo prašmatniai dekoruotas krištolu, skulptūromis, paveikslais, to laikmečio spauda gyrė teatrą kaip naują Detroito brangakmenį (“…a new jewel to Detroit…” iš R.J. McLaughlin apžvalgos Detroit Daily News laikraštyje). Koncertavo tokios žvaigždės kaip Frank Sinatra, Louis Armstrong, Bette Davis ir daugybė kitų. Bet 40-ųjų pabaigoje, populiarėjant kinui, teatras daugiausia rodė kino juostas.

Atsiradus ir paplitus televizijai, pradėjo žlugti kino teatrai, Mičigano teatras 60-taisias tapo nebepelningas. Tai uždarytas, tai parduotas, tai vėl atidarytas keitė šeimininkus ir paskirtį – 1972 metais teatras tapo didžiuliu klubu, kuriame koncertavo David Bowie, The Stooges, Aerosmith. Tik prašmatnus interjeras nelabai sugyveno su rokenrolu – vidus buvo nuniokotas. Po ketverių metų užsidarė ir šis klubas.

Kaip buvo minėta, virš teatro visą laiką veikė biurų pastatas, laikams keičiantis atsirado poreikis automobilių aikštelėms. Teatras po roko klubo buvo taip suniokotas, kad buvo manoma geriau jau nugriauti teatrą nei bandyti jį atkurti. Todėl buvo priimtas sprendimas teatro erdvėje įrengti 160 vietų automobilių aikštelę. Viskas, išskyrus pastato konstrukcijas buvo išvežta ir parduota aukcionuose.

Dabar italų renesanso stiliaus aplinkoje vietoj scenos žvaigždžių stovi automobiliai. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo brutalu ir žiauru suniokoti teatrą vardan automobilių, tačiau iš kitos pusės tai gražus likimo pokštas ir puiki paskirtis teatrui tokioje vietoje – dar prieš pastatant Michigan Building kompleksą su teatru 1926 metais, šioje vietoje stovėjo Henrio Fordo vieno aukšto garažas, kuriame jis sukūrė savo pirmąjį automobilį. Tad automobilių gimtąją vietą pasiglemžus teatrui, ją vėl susigrąžino automobiliai.

Informacija panaudota iš: architonic.com, detroityes.com, buildingsofdetroit.com, wikipedia.org

Kategorijos: Analizė.

Žymos: , , ,

Nuomonių RSS

Viena nuomonė

  1. Žiaurus pastato likimas… Net gaila…HTML