Skip to content

Nedalyvavimas konkursuose

Skaitytojas atsiuntė šį išverstą tekstą apie nedalyvavimą konkursuose (originalą galėjote matyti archdaily):

Jungtinės Karalystės firmos „FAT Architecture“ direktorius Charlesas Hollandas rašo įdomų interneto dienoraštį „Fantastic Journal“, kuriame neseniai buvo paskelbtas šis atvirasis laiškas mums, kitiems architektams:

Nedalyvaukite projektų konkursuose. Tai visiška kvailystė. Kodėl?

1. Tai didžiulis laiko ir išteklių švaistymas. Ar galite rasti kitą panašų sektorių arba profesiją, kurios atstovai eikvotų tiek laiko ir pinigų dalyvaudami konkursuose dėl darbo? Ar gydytojai atlieka nemokamas spekuliacines operacijas, kad įtikintų žmones, jog jiems tikrai reikia keisti klubo sąnarį? Ne.
2. Jūs nemokamai atiduodate savo pagrindinį turtą – idėjas. Po to viskas yra rutina.
3. Mažai tikėtina, kad laimėsite. Tokie yra faktai. Kai kuriems sekasi geriau, bet nė vienas architektas nelaimi visų konkursų, o dauguma dažniausiai pralaimi.
4. Netgi jeigu laimėsite, mažai tikimybės, kad pastatas bus pastatytas. Dauguma konkursų yra spekuliaciniai – ne todėl, kad klientui reikia eksperimentinės architektūros darbų, bet todėl, kad yra per mažai arba visai nėra lėšų ir jums nepranešama apie visas projekto kliūtis.
5. Todėl dažnai labiau nuvilia konkurso laimėjimas nei pralaimėjimas (žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą).
6. Pats pastato įsigijimo būdas yra baisus. Įsivaizduokite sistemą: jūs kažko norite, bet tiksliai nežinote ko. Taigi sudarote norimų dalykų sąrašą ir kviečiate viso pasaulio žmones siųsti idėjas, kaip tai turėtų atrodyti. Neturite jokio ryšio su jais, jeigu bendraujate – tai tik el. paštu, o pabaigoje tikitės geriausio rezultato ir išsirenkate vieną jums patinkantį. Toks yra architektūrinių darbų konkurso procesas. Labai panašu į pažintis internetu, tik mažiau smagumo.
7. Konkursai iš karto suteikia vilčių, kad projektuojate, tarkime, Oslo operos teatrą arba naują miestą šalia Madrido, tačiau tikrovė yra kitokia. Iki kol gaunate užsakymą, viskas yra apsimetimas.
8. Niekas pasaulyje nesupranta, kodėl jūs tai darote. Jie priprato, kad jūs negalite išeiti į miestą, atsisakote atostogų ar penkias dienas pamirštate nusiprausti. Bet jie vis tiek mano, kad jūs beprotis.
9. Jūs galite apsieiti be streso. Visas tas laikas… Visos tos pastangos…. Darbas naktimis ir beprotiškas skubėjimas į spaustuvę, kad būtų parengti planšetai. Stažuotojas siunčiamas pas užsakovus jų įteikti, nes nespėjote iki kurjerio termino! Neramus laukimas rezultatų, kurių kartais ir nesulaukiama. Tikrai galite apsieiti ir be šito.
10. Atminkite – jus nužudys ne nesėkmė, o viltis.

Taigi jeigu ketinate dalyvauti konkurse, nedarykite to! Geriau savo darbuotojus nusiveskite į alaus barą. Bus smagiau ir išlaidos mažesnės. Ten galite net sutikti ką nors, kas pasiūlys jums darbo. Atminkite: jeigu jūs nustosite dalyvavę, tai padaryti galėsiu ir aš.

Kategorijos: Analizė.

Žymos:

Nuomonių RSS

6 nuomonės

  1. :D Na yra nemaža dalis tiesos :D

  2. Anonimasspalio 12, 2010. 15:36

    “jeigu JŪS nustosite dalyvavę, TAI padaryti GALĖSIU IR AŠ.”

  3. O gal reikėtų pradėti nuo savęs ???

  4. ypac patiko pirmas. architektai tai didziausi romantikai ir idealistai……

  5. vertimas keistas..pazodinis, ka reiskia ” jei jus nustosite dalyvaves, tai galesiu padaryti ir as” – gales nustot dalyvaut, ar gales pradet laimet ?

  6. Andrius Ropolasspalio 25, 2010. 17:57

    Man tai gana aišku, ką tuo norėta pasakyti. Jei niekas nedalyvaus tai ir jis galės nedalyvaut ir niekas neberengs konkursų, bet kadangi visi dalyvauja, tai jis irgi turi dalyvaut, kitaip jis neturės jokios galimybės gauti vieną ar kitą užsakymą.HTML