Skip to content

Lietuvių projektai Kazachstane

Lapkričio 11 dieną (ketvirtadienį), 18 valandą, Šiuolaikinio meno centro skaitykloje (Vokiečių g. 2, Vilniuje) bus pristatyti penki projektai iš neseniai įvykusių konkursų Kazachstane, kuriuose lietuviai užėmė aukštas vietas:

  • Kazachijos dramos teatras (pirmoji vieta). Projektavo: JAD ir „Architektūros linija“. Architektai: S.Pamerneckis, G.Čaikauskas, T.Mazūras, E.Geštautaitė, V.Pliadis, K.Tyla, A.Palšytė.
  • Rusų dramos teatras (pirmoji vieta). Projektavo: „Trys A.M.“ ir „SUTI“. Architektai: K.Reimeris, A.Garšvaitė-Reimerienė, S.Norviliūtė-Majerienė, G.Klimavičius, M.Nekrošius, A.Siaurusaitytė-Nekrošienė, asistentas M.Savickas.
  • Rekreacijos centras-parkas prie Maibalyko ežero (trečioji vieta). Projektavo: „Kristal Palace“ ir ASA. Architektai: S.Kuncevičius, M.Dagys, L.Kuncevičienė, Ž.Gudelis, A.Kuncevičiūtė, V.Jurgaitienė.
  • N.Gastelo gatvės teritorijos urbanistinė koncepcija (paskatinamoji premija). Projektavo: VGTU UAML (Urbanistinės analizės mokslo laboratorija). Projekto vadovas: A.Vyšniūnas. Architektai: V.Bučys, M.Cirtautas, P.Džervus, V.Jazepčikas, M.Kurtinaitis, R.Šarapajevas.
  • Kazachstano istorijos muziejus (2-3 vietos antrajame etape). Projektavo: Gintaras Klimavičius, Gintaras Čaikauskas, Vytautas Pliadis.

Projektai įdomūs ne vien dėl pelnytų aukštų prizinių vietų, bet ir dėl savo išraiškos, savito rytų kultūros interpretavimo. Projektuose atsispindi Kazachstano kultūra, papročiai ir istorija. Aukštos vietos rodo, kad padarytos įžvalgos buvo teisingos ir lietuviai geba kurti ne vien tik mums patiems įdomią architektūrą.

Renginys nemokamas. Renginio Facebook įvykis.

Šios ir buvusių paskaitų vaizdo įrašus rasite www.archfondas.lt puslapyje.

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos: , , ,

Nuomonių RSS

2 nuomonės

  1. Pagyrimai tau , Ropolai, kas liečia renginius ,tai pirmiausia einu į archatą, kur apie tai, kas vyksta galima sužinoti ne paskutinę minutę , kaip antai a.sąjungos puslapyje, o kur kas anksčiau.

  2. Andrius Ropolaslapkričio 10, 2010. 14:34

    Kai pats organizuoji, tai gali pirmas paskelbti:)HTML