Skip to content

HOUSES LT Utenoje

Pranešimas spaudai:

2011 m. sausio mėn. 11 d. 17:00 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje (Maironio g. 12, Utena) bus pristatyta Lietuvos individualių namų architektūros paroda HOUSES LT.

Šiuo edukaciniu architektūros projektu siekiama prisidėti prie kultūros ir meno plėtros Lietuvos regionuose, skatinti ten susidomėjimą šiuolaikinės architektūros tendencijomis, kūrybinėmis idėjomis bei Lietuvos architektų profesionalų sukurtais darbais. Kol kas Lietuvos regionuose profesionalios architektūros parodos rengiamos retai, todėl šia paroda norima parodyti, kad architektūra visų pirma yra meno ir kultūros dalis, o ne tik statybos procesas, kad šiuolaikiška architektūra formuoja savitą ir įsimintiną šalies veidą.

Tai pirmasis bandymas sukurti kilnojamą Lietuvos architektūros parodą ir ją pristatyti Lietuvos bei užsienio žiūrovams. 2010 m. spalio mėnesį paroda buvo eksponuota Gruzijos sostinėje Tbilisyje. 2011 m. kovo mėn. ji bus parodyta Kijeve (Ukraina), tariamasi dėl parodos organizavimo Baltarusijos sostinėje Minske, Austrijoje, Kazachstane, Vokietijoje, Estijoje, Japonijoje.

Parodoje pristatomi 37 per paskutinius 10 metų Lietuvoje suprojektuoti ir pastatyti individualūs gyvenamieji namai, kurių projektų autoriai yra žinomi Lietuvos architektai. Parodoje pristatomi ir trys namai, 2011m. atstovausiantys Lietuvai prestižiniame Mies van der Rohe Europos architektūros konkurse Barselonoje (Namas Domeikavoje – arch. V. Adomavičius, V. Vyšniauskienė, Namas Kačerginėje – arch. G.Balčytis, Namas Pociūnuose – arch. G.Natkevičius, E.Spūdys) . Kartu su paroda pristatomas ir 80 puslapių parodos katalogas lietuvių-anglų kalbomis.

„Pasaulyje liberalėjant visuomenėms, keičiasi žmonių gyvenimo būdas, jų požiūris į supančią aplinką, į architektūrą bei meną apskritai. Parodos tikslas – supažindinti su Lietuvos šiuolaikine architektūra bei kaip ir kuria kryptimi vystosi modernaus individualaus namo architektūra mūsų šalyje“ – sako parodos kuratorius architektas Gintaras Balčytis.

Tikimasi, kad paroda HOUSES LT bus aktuali plačiajai Lietuvos visuomenei, žiniasklaidai, o taip pat ir patiems architektams, architektūros studentams bei architektūros tyrėjams.

Parodos organizatorius – Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius.
Projekto partneris – Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje biblioteka.
Parodos kuratorius – architektas Gintaras Balčytis

Parodos katalogas internete: http://issuu.com/gb-architecture/docs/houseslt

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos: ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomoniųHTML