Skip to content

Cineroleum – kino teatras degalinėje

Beskaitant straipsnį iš guardian.co.uk (kairėje pusėje yra naujas skyrelis Skaitiniai, kuriame rasite įdomiausius mano parinktus straipsnius) apie jaunuosius britų architektus, užkliuvo akis už kino teatro degalinėje.

Kino teatras Cineroleum sukurtas grupės studentų, kurių pagrindinis tikslas buvo tiesiog nuveikti kažką gero. Vedini jaunatviško entuziazmo ir ieškodami, ką čia gero nuveikus, jie susidomėjo faktu, kad praeitais metais Didžiojoje Britanijoje buvo uždaryta 600 degalinių. Tuomet kilo mintis sukurti provokaciją, eksperimentą, kuris paskatintų paieškoti ir pamąstyti apie tokių vietų panaudojimą.

Pradžioje nebuvo nuspręsta, kad reikia daryti būtent kino teatrą, tačiau po apmąstymų ir noro rengti kažką gyvo gatvėje, kino teatro variantas pasirodė priimtiniausias. Projekto biudžetas 6500 svarų (apie 26 700 litų) buvo surinktas iš parduotų bilietų. Nors jų pasiūlytos bilietų kainos mūsų akimis nebuvo pigios – apie 20 litų bilietas, tačiau kai bilietai normaliame kino teatre kainuoja 40-70 litų, paklausa tikrai turėjo būti. O ir pasiūlytas filmų repertuaras buvo patrauklus – nuo klasikos iki šiuolaikinių netradicinių kūrinių. Pasak autorių, pradėjus bilietus pardavinėti internetu, jie dingo akimirksniu.

Kino teatro statybos truko 3 savaites, o į procesą įsitraukė daug autorių draugų ir galų gale pagalbininkų skaičius išaugo iki 50, atsirado ir rėmėjų. Nors buvo įvairių gąsdinimų uždaryti iš statybų inspektorių, panikos ir jaudulio, pasisekimas buvo didžiulis. Ir kas svarbiausia – viskas buvo legalu, bent kiek pavyko išsiaiškinti, buvo rūpinamasi įvairiomis licencijomis ir leidimais.

Kategorijos: Analizė.

Žymos: ,

Nuomonių RSS

2 nuomonės

  1. Nu tikrai įdomus variantas, kažkas tokio keisto jame yra.HTML