Skip to content

Geriausi 2010 metų studentų darbai

Devyniolika darbų – du geriausi. Tad be didesnių įžangų geriausias bakalauro darbas, archinautuose jau rodytas, vakar kažkieno purvais drabstytas, tačiau panašu be didesnės konkurencijos nugalėjęs – Kultūros ir edukacijos kompleksas Vilniuje. Jungtis tarp Naujininkų ir Naujamiesčio (autoriai: Laura Malcaitė ir Denis Bondar).

Projektą plačiau galite apžiūrėti archinautuose. Nors vakar pasigirdo labai rimtų kaltinimų šio darbo atžvilgiu, komisijai apžiūrėjus abu darbus nekilo klausimų dėl plagijavimo (kaip ir daugumai komentatorių). Būtų labai malonu iš judėjimo „Lenk medį, kol jaunas“ sulaukti jų nuomonės šiuo klausimu, būtų nesmagiai gėdinga nutilti skambiai surikus… Atsakymas sulauktas, skaitykite pirmąjį komentarą.

Kita nominacija, geriausio magistro darbo atiteko Vienuolynui Gruzijoje (autorius: Ivane Ksnelashvili).

Visus darbus galima bus apžiūrėti Energetikos muziejuje Vilniuje, Rinktinės g. 2, jei neklystu iki vasario 8 dienos. Visi darbai ir parodos katalogas PDF formatu guli architektų sąjungos puslapyje.

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: , ,

Nuomonių RSS

32 nuomonės

 1. Lenk medį, kol jaunassausio 27, 2011. 11:27

  Sveiki,

  kaip žinia, nugalėtojai buvo išrinkti prieš parašant mums laišką. Pavėlavome, kadangi būsimų onkurso dalyvių darbai paskelbti taip pat sausio 25 dieną, tad stengėmės reaguoti kaip įmanoma greičiau.
  Laiškas parašytas sausio 25-osios vakarą. Per 24 valandas (iš kurių 8 valandas miegojo)komisija kreipėsi į VGTU urbanistikos katedrą dėl detalesnės darbo, kurio autorius ir metai nuplėšti, pilnos medžiagos pateikimo? – giliai abėjojam. Bet galim labai lengvai pasidomėti ar buvo oficialus kreipimasis dėl fondinės medžiagos suradimo. (Visų pirma turėjo būti pasikviesta VGTU urbanistikos katedra, kad būtų identifikuotas darbo autorius).

  Ir jeigu būtų taip padaryta, tai komisija sužinotų, kad tokių darbų buvo ne vienas. Tą paliudytų ir daugelis VGTU studentų.

  Komisija per vakar vykusius apdovanojimus sarkastiškai vertino mūsų pateiktą informaciją, ir Lukašenkos metodais spaudė prisipažinti ir pasirašyti po pateiktu laišku, tam, kad būtume nutildyti, ar tam, kad būtų su mumis tiesiogiai ar netiesiogiai susidorota.

  Gėda.

  Anonimiškumas visais laikais buvo teisybės skleidėjų ginklas.

  Taip pat mūsų Aktyvių architektūros studentų judėjimas “Lenk medį, kol jaunas” kartu su bendraminčiais keliaus pasitikrinti regėjimo, kadangi niekas daugiau nemato šių darbų panašumo.

  Taip pat bandysim suprasti, kaip du vienodi darbai gali būti nevienodi. Kaip vienos aukštosios architektūros mokyklos baigiamasis darbas gali būti kitos aukštosios architektūros mokyklos baigiamasis darbas.

  Parodos kuratorė Rūta Leitanaitė pasakė: tai sutapimas.

  Sutapimas, kad abu darbai yra baigiamieji architektūros studijų darbai. Sutapimas, kad darbų situacija tokia pati. Sutapimas, kad darbų sprendimai tokie patys. Sutapimas, kad VGTU studentas, kurio darbas kabo galbūt iki šiol nežino, kad jo idėja tapo geriausia tarp studentų baigiamųjų darbų. Sutapimas, kad mes negalim jo informuoti, nes nuplėšti nuo maketo visi duomenys.

  Ar tai yra sutapimas, kad sutapimas yra apdovanojamas kaip geriausias?

  Ar sutapimas, kad konkurso vertinimo kriterijai yra šie: konceptualumas, originalumas, aiški architektūrinė-urbanistinė idėja, estetinis darbo pateikimas.
  Ar sutapimas, kad pati komisija ir dalyviai sakė, kad tai dažna baigiamųjų darbų tema. Kiti visi sako, kad tai vienintelis geras sprendimas, kurį randa visi, kas daro šią vietą.

  Vadinasi, atmeskim pirmus tris vertinimo kriterijuskonceptualumas, originalumas, aiški architektūrinė-urbanistinė idėja, nes tai jau padarė visi darbai buvę iki šio.

  Kas lieka: estetinis darbo pateikimas. (skonio reikalas?)

  Mūsų judėjimui nuoširdžiai gaila tų studentų, kurie sunkiai išarė dirvą šiai situacijai, kad jiems pritrūko jėgų ir laiko, kadangi temos sugalvojimas ir išanalizavimas yra sunkiausias ir svarbiausia dalis.

  Ar tai sutapimas, kad VDA studentai neturintys jokių urbanistikos pagrindų baigiamajam darbui ima urbanistinę temą ir randa tokį pat sprendimą, kuris yra tokia pat kaip VGTU urbanistikos studento baigiamojo darbo tema ir toks pat sprendimas.

  Na bet žinoma komisija Augustas Audėjaitis (Kaunas), Andrius Skiezgelas (Vilnius), Gediminas Paslaitis (Vilnius), “kadangi kapstėsi urbanistikos katerdos pavyzdinių darbų fonde”, rado įrodymus, kad visai tai tik sutapimas.

  Taip pat radome daug sutapimų geriausių studentų baigiamųjų darbų knygutėje. VDA nugalėtojams (2 žmonėms) skirti net 6 puslapiai, kad atsiskleistų jų darbas. Kauno studentams (3 žmonėms) skirti 2 puslapiai. Sutapimas?

  Panakgrinėkim patys, kas turit knygutes, ar netilpo nugalėtojų informacija ar dėl ko taip išsiplėsta? Potuščiai lapai su neišbaigtom vizualizacijom, kai tuo tarpų labai stiprūs darbai pateikti sugrūstai.

  Kviečiame ieškoti visiems sutapimų, tada sudarysim sutapimų sąrašą, kad kitais metais nebebūtų daugiau sutapimų, atsitiktinumų, netyčiukų, neapsižiūrėjimų, praleidimų pro akis, klaidelių, klaidų ir t.t.

  Kviečiame visiems ieškoti sutapimų, kad kitais metais būtų viskas švaru ir teisinga.

  Aktyvių architektūros studentų judėjimas “Lenk medį, kol jaunas”

 2. Andrius Ropolassausio 27, 2011. 11:34

  Dėl VDA ir KDI apimties knygutėje manau toks sprendimas padarytas, nes VDA du žmonės darė bendrai darbą, bet kiekvienas turėjo ir po savo atskirą dalį, KDI atveju visi trys darė vieną darbą be jokių atskirų dalių.

  Taip pat nemanau, kad VGTU urbanistikos lygis yra toks aukštas, kad yra nepasiekiamas kitų universitetų studentams, tuo labiau kai jie dirbo dviese.

 3. Ojoj gaila man studentų, kurie stengėsi. O komisija turėjo pateikti argumentus kuom tas darbas nepanašus,juokinga buvo vakar išgirsti postringavimus, ir iš kitos pusės tikrai ,kodėl jis buvo toliau renkamas kaip geriausias jei net nepraeina kriterijų keliamų parodos sąlygose? o dėl knygutes išvis, potuštės vizualizacijos nieko nesakančios? kur fasadai? pilkos dėžės? per 6 puslapius?????dėžučių schema?interjeras daug kėdziu ir močiutes kilimas?cia architektūra? visos vizulkės vienodos, kokie skirtingi objektai?tokių VGTU pilna.

 4. Kiek as suprantu, kalba ir neina apie tai, ka gali kas pasiekti. Kiek man pasakojo vda tikrai prastai su mokymu, jie niekad nenagranije toliau uz senamiescio. Tuo labiau vgtu visada imasi Naujamiescio, o cia staiga ir nauja tema pacioj vda ir iskart gerai. Beje, pats esi kauniskis,tad nesiremk tik nuogirdom. Reik pasidomet atidziau kad cia vyskta, gal kas pazista autoriu. Ai o sutapimu tai nemazai :D

 5. Palaikau karštagalvių iniciatyvą, tačiau siūlyčiau nukreipti energijos perteklių naudinga linkme. Nepamirškim, kad visi turim bendrą tikslą (ar bent jau turėtumėm turėti) – gera architektūra. Tai ir paklauskit savęs, ar konkursą laimėjęs darbas geras ar ne? Štai tai, turėtų būti visų mūsų didžiausias interesas, o ne egositinės ambicijos, autorystės pretenzijos ar kažkokios protu nesuvokiamos mokyklų konfrontacijos. Pasikartosiu, palaikau jaunimo iniciatyvą, bet smerkių požiūrį – skųsk draugą kol jaunas, nes kai pasensi jau būsi pasiruošęs burnoti dėl kiekvieno konkurso rezultatų.

 6. natalijasausio 27, 2011. 13:45

  labai stipriai palaikau pastarąjį komentarą.

 7. Andrius Ropolassausio 27, 2011. 14:04

  giedre, interjeras daug kėdziu ir močiutes kilimas?cia architektūra? – Taip tai yra architektūra ir kol mes to nesuprasime negalime tikėtis gero architektūros lygio Lietuvoje.

 8. as asmeniskai uz gera architektura, bet jei ji pasiekta ir sukurta geromis priemonemis. O cia kad zmones karstai abejoja, laikyciau tuo paciu kaip ir zmones, kuriems labai patinka. Dvi nuomones.

 9. Anonimassausio 27, 2011. 15:49

  Na kai nesi su tuo susidūręs, tai gal ir gali atrodyti, kad vgtu urbanistikos lygis yra lengvai pasiekiamas. Čia ne tas pats kas workshopai, iš kurių urbanistai dažnai pasijuokia. Sakykim patikėjau, jog laimėtojai ir jų vadovas nematė ir negirdėjo apie darbą iš VGTU. Bet faktas, kad tai jau nebėra originalu. Ir kodėl kiekvienas universitetas turi savo kvotas, kodėl nėra bendros atrankos, globalaus vertinimo, o dabar kiekvienas savam kieme.
  “Pavydžiu, baigiau aukščiausiu įvertinimu”, o gal kokiam VGTU tas darbas būtų tik vidutinis bendram kontekste, o štai KDI jis įvertintas labai gerai.Tai kaip jis gali būti tarp geriausių. Sisteminės klaidos. Ir noriu pasidžiaugti kolegomis – Sabina ir Monika, puikūs darbai, sėkmės jums ateityje.

 10. Margarita K.sausio 27, 2011. 16:01

  “Medžių” atsakas akivaizdžiai rodo, kaip lengvai galima sukurti kriminalą sudėliojus taškus ant pasirinktų “i”.
  Smagu, kad Archatos skaitytojai yra tikrai kultūringi komentatoriai. Taip diskusija nepameta sveiko proto.

 11. Andrius Ropolassausio 27, 2011. 17:17

  Anonime, vakar kilo lygiai tokių pačių minčių dėl atrankos. Tik šiuo atveju kai VGTU darbų dauguma, o KDI tik po vieną, tai bent man asmeniškai kai kurie VGTU darbai pasirodė, kad dalyvavo konkurse tik dėl kvotos. O prisimenant pernai metus buvau šiek tiek nustebęs koks buvo atrinktas KDI darbas, nes buvo įdomesnių ir keistesnių, bet galima siųsti tik vieną tai taip ir gavos. Blogai kai vienas darbas reprezentuoja visą mokyklą.

 12. Skirta soo. paklausiau atsakymas NE

 13. Benas D.sausio 27, 2011. 18:02

  Gaila, kad “medziai” pavelavo, dabar niekas niekam nebeidomu ir niekas nieko nebenori zinot. Dabar dar srautas su apdovanojimu puikiom recenzijom ir lyg nieko nebutu buve. Tylejimas, kai matai kazka negero, tolygu bendradarbiavimui. Kazko negero atskleidimas pavandintas skundimu, kad niekas nenoretu nieko atskleist ir tyletu. Klausimas, kam daugiau reikia drasos, ar tyleti ar pasisakyti.
  To soo:Lenk medi, kol jaunas, manau nereišsia, kad skusk, o reiskia netylek kol jaunas, drąaiai pasisakyk, nes kai iprasi tyleti, niekad nebūui isgirstas. O dabar pažiūuėkit kokia diskusija kilo, kad tikrai cia didele betvarke, ir yra daug nuomoniu ir smagu, kad ivyko kazkoks sprogimas. Tik velgi gaila, kad per velai “medziai” atsirado..

 14. Anonimassausio 27, 2011. 18:43

  Ir dar, tai kieno yra tas darbas kabantis VGTU 2aukšte , nes identifikuoti nepavyko? Maketai nekalba.

 15. komisijos paklausk gi atseit buvo, analizavo :D

 16. Anonimassausio 27, 2011. 19:11

  O gal bus taip kaip šiaip būna LT, po kelių dienų darbas iš koridorių dings, liudininkų nebus, niekas niekada apie jį nieko nėra girdėjęs :D

 17. 1) Variantas tik si karta is VAUET: http://www.architektusajunga.lt/LT.php?content=page&Id=490
  (arba tiesiog: http://www.architektusajunga.lt/explorer/streamer.php?stream=371_Taksi%20parkas.jpg&cont_type=image/jpg)

  “Šiaurinę ir pietinę dalis sujungtų platforma virš geležinkelio, ant kurios taip pat pasiūlyta statyti du pastatus. Projekte pasiūlyta sujungti Algirdo ir Pelesos gatves, nutiesiant dar vieną gatvę virš geležinkelio.
  Ekspertai pritarė, jog geležinkelio linijos teritoriją, šiandien dalinančią Vilniaus miestą, būtina pertvarkyti ir jai suteikti naują funkciją”

  2) Variantas is bendrojo plano kurybiniu dirbtuviu vakar jau kazkieno minetas Mankaus siulymas: http://www.vilnius.lt/bplanas/mankus/TileGroup0/2-1-2.jpg
  http://www.vilnius.lt/bplanas/index.php?mid=58&lang=lt

  “Taip atsiranda galimybė tarp Panerių gatvės ir geležinkelio formuoti naują daugiafunkcinių kvartalų grandinę, kurią vakaruose ribotų aplinkkelis, rytuose „industrijos parkas“ ir naujojo viaduko platforma. Šis daugiafunkcinis tiltas-pastatas-aikštė funkcionaliai susietų Švitrigailos, Dariaus ir Girėno, Algirdo ir Dzūkų gatves ir galėtų tapti sostinės vartais keliaujant iš oro uosto į miesto centrą. ”

  aprimkite anonimai. gal ir cia jusu manymu plagiatai? o gal vgtu darbas yra plagiatas nuo T.Paulausko projekto? O gal T. Paulauskas kopijavo nuo Mankaus? Cia Paranoja, konspiracines torijos kaip kokiu pensininku burelyje ir zinoma saukimas tik uzmetus aki ir susidarius subjektyvu pirma ispudi.

  Tiesa tokia, kad su sia vieta panasiai tvarkomasi jau senokai. Matome keturias versijas kurios visos panasios tik tuo, kad bando perdengti begius toje pacioje, siauriausioje vietoje (kas yra naturalu). Visa kita radikaliai skiriasi. Isorinis VGTU ir VDA panasumas dingsta tik paziurejus idemiau ir pabandzius suprasti kaip jie architekturinemis priemonemis artikuliuoja ta jungti.

  Manau reiktu baigti sitas diskusijas ir kuo greiciau.

 18. Ernestassausio 27, 2011. 21:42

  soo, pasiskaitykit dar karta tai ka parasete. Kazkoks alogizmas.
  Tai ka Jus siulote (‘nukreipti energijos perteklių naudinga linkme’) ir yra TAI, ka “Lenk medį, kol jaunas” bando daryti. Dabar, Jusu poziuriu gaunasi, jog ta gera* architektura, mes vis bandysim nominuoti kas antrus metus. Tai kas cia vyksta yra tik su gerom intencijom, todel, vienareiksmiskai sis apdovanojimu ”sutapimas” (kaip zinia, jau ne pirmas) yra vertintinas teigiamai, nepriklausomai nuo tiesos*. Tai cia pirmas dalykas.
  Antras – visi esami ar buve architekturos studentai zino, ir, dazniausiai, ne karta yra patys mate, susipazine, kaip tokie ”sutapimai” vyksta ju studiju metu. Tas ”pasalinis poveikis” visada yra, o sekant tendencijas, tikriausiai ir bus. Galiausiai, tai tampa norma, ar bent jau bandoma tai idiegti. Sia patirti, vertinant tokias situacijas, manau butina ivertinti.

  Del sio konkretaus sutapimo*. Panasu, jog abu darbus sieja tas pats vietos sprendimas, tik kiek skiriasi minties atlikimo sprendimas (butu smalsu abieju BD rastus paskaityti). Net jeigu ir yra taip, kad autoriai-nugaletojai niekados nera mate, susitike, kitaip kontaktave ir t.t.(kas visiskai realu) su autoriais-nenugaletojais, problema islieka. Viena ju – kodel sis darbas atsidure ten, kur dabar yra, jeigu sie sprendimai jau senai isnagrineti, ivertinti ir iseksponuoti? Ar del ”cia graziau padaryta”?
  Nepriklausomai nuo sutapimu tikrumo, vienaip ar kitaip,(kaip jau cia kazkas minejo) beda yra sistemoje. Tiksliau – teisingo* atrankos mechanizmo nebuvimas.

  ps. siaip, esu linkes manyti, jog sutapimu sviete buna kur kas reciau negu noretum. Daznai tai buna nezinojimo klausimas.

 19. mes zinome kieno tai darbas. autorius nemato jokio reikalo viesintis, nes tai ne jo problema, o (pasikartosiu) sistemos ir destytoju. gero vakaro.

 20. Chebra Matas siūlo tylėt, ir pasiimt sprendimą ,kuris jau padarytas – nekurti nieko , tiesti kilimus..Valio Matui. Daug pažengsi su tokių kiterijų vertinimu. Dažniausiai tokie žmonės elgiasi taip pat dėl to mano ,kad tai yra normalu ir sveikintina. Su tokiais mąstymais nueisim tik iki sekančio renginio,kuriame vėl nukentės begalės studentų ir vėl bus tas pats. manu kiekvienas universitetas turėtų gerai pakratyti dėstytojus ir jų galvas,kad daugiau tokių prikolų nebebūtų,nes gaila nemiegotų naktų, kai dar dabar ir mokslas mokamas ir iš vis architektūra brangus sportas.

 21. Tai taip iseina, kad autoriams nieko galvot nereikejo, kadangi pagrindines analizes ir sprendiniai jau buvo suformuoti. Ir jeigu kam nepatinka, parodai, kad va, cia kitaip ir but negali. O aiškinamajam rašte ekspertų tarybos išvadas parašai ir ramu. Manto pateikto antrojo varianto ekspertų vertinimas perfrazuotas ir autorių pateiktas kaip jų mintys. Sakyčiau, kad geras naujas būdas kaip neprašauti darant baigimąjį darbą. Nebeturiu ką pasakyti..

 22. palaikanti drebulėsausio 28, 2011. 11:58

  Šaunuoliai,,medžiai” :] buvo liudna, kad taip viskas ir nutils, bet žiūriu jau krebžda visi. As esu pati tarp nominantų ir man nebūtų liūdna jei būtų laimėjęs kitas darbas pvz. taetras mergina iš Vgtu kur darė, sory bet įdirbis ir pateikimas 100 kart atitinka keliamus kriterijus ,nei laimėjęs. Bet kai pamatai kas laimėjo ir ,kad jokių kriterijų netaikymas atrenkant darbą, tai norėsi rėkti, kiek kas pažįstamų ir užtarėjų turi;/ nes toks jausmas ,kad ,, valdžia” kurčia ir akla.

 23. Benai,
  netylėti kai esi skriaudžiamas gerai, jaustis skriaudžiamu tokioj situacijoj blogai.
  Kad diskusija kyla gerai, blogai, kad noras diskutuoti kyla tik kai yra proga kažką apkaltinti, pažeminti, „pastatyti į vietą”.

  Prieš kelias dienas šitame pačiame bloge buvo įrašas apie Cineroleum, kur tokios iniciatyvos? Kodėl po tokiu įrašu nekyla noras reikštis? Kodėl tyli gropiruotės? Trūksta idėjų? Tai geriau jau nusikopijuokit, vietoj to kad nė patiems nepadaryt nei kitiems leisti.

  Grįžtant prie mūsų didžiojo plagiato įvykio. Jei aš būčiau normalus sveikai mąstantis žmogelis, ką aš pagalvočiau įžvelgęs tokį plagijavimą? (kaip ten bebūtų iš tikrųjų) Sakyčiau – šaunu, atgaivinta gera idėja, peržiūrėta naujai, šviežiai, iškelta į viešumą, gal pastebės kas nors kas turėtų pastebėti, gal bus koks apčiuopiamas rezultatas? Bet jei aš „true” studentas tai kaip aš mąstysiu? Vajė, nukopijavo ir dar iš tos priešų mokyklos ir dar geriausias projektas? O kodėl ne aš? Kodėl bent jau ne iš mano mokyklos? Koks aš nuskriaustas! Tylėti negalima! Paskui dar prisideda paranoja, Lukošenkafobija, “revoliucionieriškas” anonimiškumas, „begalės nukentėjusių studentų”. Po to dar skatinimas visiem išpūtus akis dairytis atsitiktinumų, būkim visi paranojikais, bo neduok dieve kas nors iš rūsio į viešumą ištrauks gerą idėja.

  Bloga sistema, viskas blogai? Negi nesuprantat, kad jūs ir esat ta sistema? Jūs ir kuriat šitą chaosą vietoj to, kad kartu sklandžiai dirbtumėt, kurtumėt bendrą diskursą ir aplinką, kuriat kovą prieš miražus ir skatinat pasipiktinimą.

 24. Pritariu soo. Diskusija sveikintinas dalykas, bet tokia kokia ji yra dabar, ji negali likti, daugiau saukianciu ir net nebandanciu gilintis. Dar blogiau yra tai, kad galutinis tikslas yra ne aukstesne architekturos kokybe, o konkurentu nulinciavimas.

  p.s. Jei VDA darbas nuplagijuotas, tai autoriai uz tai turetu atsakyti. Bet pateikime tam konstruktyvius argumentus, ieskokime budu kaip rasti teisybe, o ne skubotai pasmerkime zmones internetiniuose komentaruose. Butent tokia diskusija kokia ji yra dabar mano nuomone ir turetu baigtis (pikta, kerstinga ir vedama emociju, o ne argumentu).

 25. Pritariusausio 28, 2011. 13:46

  Pritarčiau Matui dėl argumentacijos. Bet šis nutikimas yra antras. O kaip buvo dėl pirmojo karto? Ar kas nors bent aiškinosi ar darbas nenuplagijuotas? Nes neteko nieko girdėti. Manau visoje šitoje situacijoje yra liūdniausia ne dėl GALBŪT nuplagijuoto darbo, bet dėl to, kad NIEKAS(iš viršaus) net nebando atlikti nuodugnaus darbų palyginimo ir pateikti išvadas. Ir iš esmės išvadų atsakymas – taip arba ne būtų tik antraeilis dalykas, svarbiausia, kad pagaliau į viską būtų pasižiūrėta rimčiau.

 26. maza pastaba – informacijos isklaidymas kataloge po 6 puslapius ar ‘sugrudimas’ visko i viena, buvo grynai paciu studentu maketavimo klausimas, o priekabiai prie mociutes kilimo, kedziu, ir neisbaigtu vizualizaciju panasus i beviltiska argumentu ieskojima, kai istikro jos atrodo gal net pernelyg profesionalios?:) labai nesmagu, kad atsiranda komentaru kurstanciu dvieju vilniaus mokyklu nesantaika, islenda toji 4 metus negirdeta tiesa, kuri sklande pries stojant i aukstaja mokykla

 27. Benas D.sausio 28, 2011. 15:06

  Manau, kad visi saukia del to, kad niekad jokio tyrimo is auksciau nebus. Tai kaip ir tasko niekas padet negali, todel ir vyksta diskusijos, kokios jos bebutu. Taip pat nesutikciau su soo, kad tikslas pateisina priemones. Zinoma, kad visi turi buti uz bendra gera tiksla, bet taip pat ir uz geras priemones. Kopijavimams niekad nepritariau ir nepritarsiu, nepaisant gero tikslo.
  Ir dar jei ne visas sis ivykis, tai visi sie zmones, kurie cia pasisake, nebutu prakalbe. Daug ka suzinojau ir galima bus diskutuot geru tikslu vardan. Atrasta spraga, kuria vieni naudojasi, kiti piktinasi, tad ir kilo diskusija. O pykciai, ne pykciai, cia kaip kas raides skaito.
  Tikiuos visai tai gero tikslo link (pvz jei plagijuota gero tikslo link, tai ir apie tai paskelbta gero tikslo link).

 28. Benai, jau sakiau, kad pačiai iniciatyvai pritariu, kalbėti reikia, kaip jau išeina taip, tik skatinu be to, kad bandyti įžvelgti nešvarius ketinimus kolegų veiksmuose, atpažinti ir dvilypius jausmus savose iniciatyvose, tik tiek.

  O dėl tyrimų reikalavimų ir bandymų padaryti kriminalą yra vistiek juokinga. Čia gi sprendžiasi ne kažkoks gyvybės ir mirties klausimas, čia studentai studijuoja architektūrą, reikėtų blaiviau pažiūrėti į situaciją ir jos nesureikšminti. Kaip turėtų atrodyti tyrimas ar tai yra plagiatas? Tardymas? Dar kažkokios bausmės? Gal į kalėjimą sodinti? Atimti diplomą? Prasideda kalbos, kad geriau išvis nereikia jokių konkursų. Kam nuo to bus geriau? Konkursas toks jau dalykas, kažkas laimi, kažkas pralaimi, nereikia iš to kiekvieną kartą daryti tragedijos.

  Čia gal kita tema, bet – kodėl kopijavimas yra blogai?

 29. Nu jus pavarot. Kaip gerai, kad autoriai kopijuoja. O kas čia blogo? Nusivažiuota visiškai. Nei autorinių teisių, nei idėjų savininkų. O kam jų reikia? Tai kam tada kurt? Kam tada studijuot architektūrą? Kam apsimetinėt visus tuos metus? Čia negali būt jokių filosofijų.
  Užteks susidurt kadanors su tokia situacija ir pasibaigs visi isvedziojimai.

 30. ar galima rinkti graziausia paveiksla? jei taip, tai ar galima isrinkti viena, del kurio butu visi patenkinti?

 31. Myka, tai apie ką tu rašai labai toli nuo šitos situacijos, nukentėjusių čia nėra, čia autorius kaip supratau nemato tame jokios problemos, klausimas kodėl pats kopijavimas savaime yra blogai? Tačiau net ir tokiu atveju, puikiai suprasdamas galimą autoriaus norą ginti savo idėją ir pilnai atiduodamas jam tokią teisę, tavo išdėstytoj minty nematau jokio akivaizdumo. Tau reikalinga kažkokia garbė? Tai dėl to tu keturis metus kankiniesi, apsimetinėji kad studijuoji architektūrą, bandai kažką dėl tos garbės kurti, o kažkas tik ir taikosi nuo tavęs tą garbę atimti kopijuodamas? Atleisk, bet man tai ne tik, kad neatrodo savaime akivaizdi tiesa (ką iš tavo tono reikėtų suprasti), bet apskritai yra sunkiai suvokiama. Tiesiog būtų liūdna jeigu toks požiūris yra dominuojantis. Apsižerkim tada savo idėjas, apsistatykim vieni nuo kitų sienom ir tada tikrai turėsim nuostabią architektūrą.

  Lukai, manau galima išrinkti paveikslą kuris patiks daugumai, tik klausimas ar jis patiks konkurentams? :)

 32. Manau, jog dalyvis soo jau nuo pat pradziu komentuoja neblaivioje busenoje, nes tik taip, tikriausiai, butu galima paaiskinti tokius dalyvio neadekvacius suabsoliutinimus/apibendrinimus is nieko, nuokrypius nuo temos, bei dirbtinai primetinejamo kriminalo, paranojos.

  EDIT: kai parasiau teksta, pasidomejau dalyviu, atsiprasau, pasirodo, dalyvis blaivus.HTML