Skip to content

Patariamoji visuomeninė kultūros paveldo komisija

Nueinu ryte į internetą – bernardinuose antraštė “Kaune įsteigta Patariamoji visuomeninė kultūros paveldo komisija“, pirma mintis, kad gal kas pagaliau viešai numaus kelnes architektui Virginijui Juozaičiui (baisiausio ir turbūt daugiausia žalos miestui darančio projekto autoriui) ir vidury žiemos prie savivaldybės išpers, duos kokį šimtą kitą rykščių. Ar rankas bent išsuks… Bet perskaičiau naujosios komisijos sudėtį:

Rimvydas Žiliukas (pirmininkas), Valdas Rakutis, Aldona Motiekaitytė, Egidijus Bagdonas, Jonas Baltušis, Eduardas Brusokas, Pranas Kavaliauskas, Zigmas Kazlauskas, Raimonda Koryznienė, Valdas Kubilius, Alfas Pakėnas, Algirdas Svidinskas, Dorotėja Uždavinytė, Arūnas Vaicekauskas, Albinas Vaškevičius.

Šiek tiek plačiau galima apie visą tai susipažinti Kultūros paveldo departamento direktoriaus įsakyme. Fanstastiška, kad tokios kultūringos komisijos pirmininkas yra tik vidurinį išsilavinimą įgijęs statybininkas.

Man besidominčiam architektūra ir kultūra, šios pavardės sako tiek pat kiek ir Kinijos fabrike dirbančių varguolių pavardės (gal čia mano problema). Vėliau pasidomėjus, paaiškėjo, kad su kultūra ir tai kas dedasi aplinkui jie turi tiek pat kiek ir pomidoras augantis močiutės darže. Žinoma, maniau, kad čia dar vienas aršių pakvailėjusių pensininkų klubas, bet radau tarp jų ir matyt neįtikėtinai kvailų jaunų žmonių.

Šie žmonės yra vieni didžiausių priešininkų dėl atstatomos Kauno pilies ir turbūt didžiausi Valdovų rūmų fanai, nes pagal jų viziją Kauno pilį reikėjo atstatinėti kaip Valdovų rūmus – iš akies, kaip gal buvo senovėje.

Blogiausia, kokie yra jų uždaviniai: “Pagrindiniai komisijos uždaviniai yra palaikyti dialogą tarp visuomenės ir Kultūros paveldo apsaugos departamento, sprendžiant įvairias kultūros paveldo apisaugos problemas Kaune, ir taip ginant viešąjį visuomenės interesą”. Nežinau ką reiškia žodis “apisaugos”, tačiau dabar tokie žmonės, atstovaus savo interesus prisidengę visuomenės (mano ir jūsų) vardu. Greičiausia, taip bus stumiami įvairūs kičiniai sovietmetinio stiliaus projektai, kuriuos šiai komisijai palaiminus, galima bus ginti pretekstu “visuomenė tam pritarė, o profesionalai nieko nesupranta”.

Tikiuosi architektai ignoruos šią komisiją ir neims pavyzdžio iš G. Prikockio, kuris pirmojo posėdžio metu bandė gauti užtarimą (ir gavo) dėl profesionalų sukritikuoto popiežiaus įamžinimo Kauno santakoje.

Kategorijos: Kritika.

Žymos: ,

Nuomonių RSS

6 nuomonės

  1. och kaip rugščiai :)

  2. dziugu kad zmones gina savo nuomone ir kad atsiranda opozicija kazkokiais klausimais, bet juk negalima kiekvienam tokiam skirti valdzia ir igaliojimus kalbeti visu tylinciu vardu. o gal tada architektai galetu tapti pvz. “Patariamoji visuomenine seimo komisija“ ir siektu palaikyti dialoga tarp visuomenes ir seimo. is tiesu reikia rinkti parasus, kad karaliui netektu eiti pas santechnika prasyt leidomo rumus statyt :)

  3. auch… cia rimta. labai rimta.

  4. Andrius Ropolasvasario 3, 2011. 15:07

    Kultūros paveldo departamento direktorė neatsako į mano paklausimą, ką reikia padaryti norint įrodyti, kad visuomenė nepasitiki tokia visuomenine komisija.

  5. Jeigu jau reikalinga ši komisija, tai reikėtų ir “visuomenės šviečiamosios architektūros komisijos” , kuri supažindintų darbo liaudį su architektūrinės kalbos pagrindais, nes tas kičo adoravimas ir rėkimas užsidengus ausytes ir akytes prieš viską pradeda atsibosti.

  6. Ne jam reikia rašyti. mažos peticijos reikia, kurią pasirašo visuomenėHTML