Skip to content

Show must go on / Paroda turi tęstis

Vasario 10 dieną (antradienį), 18:00 val., Šiuolaikinio meno centro skaitykloje (Vokiečių g. 2, Vilniuje) vyks diskusija apie Venecijos bienalę.

30 metų istoriją skaičiuojanti Venecijos architektūros bienalė yra viena reikšmingiausių architektūros parodų pasaulyje, sujungianti kuruojamą parodą ir nacionalines ekspozicijas.
Čia savo požiūrį į architektūros procesus pristato ne tik ryškiausi pasaulio architektūros kūrėjai, bet ir valstybės, kurių greta yra ir Latvija, Estija, Gruzija.
Lietuvos architektai šia galimybe kol kas dar nepasinaudojo.
Ar galima architektūrą, greta kitų meno šakų, traktuoti kaip kultūrinį eksportą? Kokia iš to nauda valstybei? Kokia Venecijos architektūros bienalės kaip kultūros institucijos istorinė, kultūrinė, o galbūt ir ekonominė reikšmė? Kas ir kaip joje eksponuojama ir pristatoma? Ir galiausiai – ką naujo ir aktualaus gali parodyti Lietuva?

Šiais ir kitais klausimais prie apskrito stalo diskutuoti kviečiame visus – palaikančius ir skeptikus. 18.00 pranešimą skaitys T. Grunskis, J.Reklaitė, M. Mankus ir O. Lozuraitytė; 18.20 vyks diskusiją Ar reikia Lietuvai dalyvauti Venecijos bienalėje?, kurią moderuos Tomas Grunskis, diskusijoje dalyvaus architektai, kritikai, menotyrininkai ir kuratoriai: A. Kančas, M.Daukšys, V.Dapkevičius, Ū. Tornau, G. Blažiūnas, J. Vaškevičius, A. Novickas.

Organizuoja: Architektūros [aktualijų] fondas, Lietuvos architektų sąjunga, KIP „Architektūros centras“

Renginys nemokamas

Renginio Facebook puslapis

Šios ir buvusių paskaitų vaizdo įrašus rasite www.archfondas.lt puslapyje

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos: , , ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomoniųHTML