Skip to content

Lietuviška spauda liūdina

Verkiant reikia Lietuvos rytui architektūros kritiko arba bent kažko, kas architektūros straipsnius prižiūrėtų. Juk užsienyje tai yra garbės reikalas pasigirti, kad turi tokius žmones kaip Paul Goldberger ar Nicolai Ouroussoff. Tokių minčių kilo jau seniai, bet paskutinis akibrokštas parodė ekstremalų būtinumą: Indijos verslininkai nusprendė žmones apgyvendinti debesyje. Tas pats būtų, jei aš pirmame pasitaikiusiame puslapyje radęs informacijos, rašyčiau straipsnį biomedicinos tema. Straipsnio kokybę galima būtų atspindėti formule: karšto_komentaro_straipsnis/20=minėtojo straipsnio lygis.

Tai ko galima tikėtis iš eilinio tautiečio, kuris mato tokias “vizualizacijas” ir perskaito, kad visiškai eilinis dangoraižiukas yra 8 pasaulio stebuklas? Gaila, kad nėra informacijos šaltinio nes labai įdomu kam apskritai užsienyje gali kilti bent menkiausias noras skirti laiko aprašyti tokį dalyką. O sakinių kokybė net nekomentuotina:

Pasak „Forum Group“, projektas suteiks klientams jausmą, kad po darbo dienos jie gali pasiilsėti žaliame vasarnamyje [?].

Patalpas, kurios švytės prabanga, kūrėjai vadina „Deya“ (indiškai „debesis“) dėl formos, kuri primena debesį [???], plaukiantį aukštai danguje tarsi Rabindranatho Tagore’s eilėraštyje.

„Forum Group“ direktorius Rahulas Sarafas sako, kad 100 metrų ilgio „Deya“ debesies išvaizdą keis saulės apšvietimas – vienaip jis atrodys, ryte – kitaip vakare. [tikrai, ir kur dar rast tokį pastatą, kuris ryte ir vakare atrodo skirtingai? Spėju naktį jis irgi kitaip atrodys…]

Naktį „Deya“ apšvies daugybė lempučių [fantastiška vieno sakinio paskutinė pastraipa ir informatyvi smarkiai].

Viskas apsisprendžiau, eisiu į Lietuvos rytą rašyt straipsnių apie biomediciną ir smegenų chirurgiją.

Kategorijos: Kritika.

Žymos:

Nuomonių RSS

11 nuomonės

 1. Ernestasvasario 9, 2011. 00:28

  Keista dar yra tai, jog tave is vis tas laikrastis stebina bei domina (ir net turi intenciju ten kazka pagerinti). Buciau tavo draugas – susirupinciau tavim.

 2. Andrius Ropolasvasario 9, 2011. 00:36

  Svarbiausia, kad jis domina kitus ir jį skaito. Ir aš naivus optimistas. O ką dabar parašei, Ernestai, yra labai lietuviška.

 3. Iš geltonosios spaudos kažkokių standartų reikalauti yra kiek naivu. Jie tikrai į Pulicerio premiją nepretenduoja.

  Spauzdina reklamą, baltą triukšmą ir tiek.

  Nereikėtų kabinėtis prie triušmo. Skaityt irgi nėra būtina.

 4. a, andriau, padarytum gerą darbą, jeigu jiems pasiūlytum savo paslaugas. ant rimto. freelancini, ir gauni atlygį už spaudos ženklus. kaip tau toks verslo planas?

 5. Andrius Ropolasvasario 9, 2011. 13:29

  Aš kiek per rimtai žiūriu į tą reikalą. Neturiu tokių kiaušų, kad galėčiau rimtai rašyt kažką. Gal vėliau, kai būsiu protingesnis ir daugiau matęs.

 6. bet tai būtų gera treniruotė raumeniui!
  kaip tie kiaušiai užaugs, jei nemankštinsi?

 7. Visiskai nesvarbuvasario 9, 2011. 13:47

  Is pastaruju straipsniu man archata pradeda atrodyt labiau geltonoji spauda nei LR…Kas cia per pykcio kupinas rekimas? Negi manai, jog cia itikinanti argumentuota kritika? Juk turi savo erdve ir rasyk labai “profesionalius” straipsnius apie architektura kuri tau patinka… Destyk savo meninius receptus, pagal kuriuos zadi isgelbet pasauli. Koks tikslas dergti visas is eiles blizgancias vizulkes zaliais stogais? Toks jausmas, kad net nepasistengi pasigilinti. Ir apskritai, sakai jog esi optimistas, bet elgiesi kaip tipinis delfio komentatorius. Tuo labiau nemaciau jog pats kazka butum sukures ypatingo. Tiesiog viesai dergi zmones. Savimi per anksti susizavejai. Per anksti sugalvojai, jog zinai viska apie architektura. Savo paziuru, kurias butu imanoma aptarti irgi nepateiki. Zodziu, silpnai. Praradai skaitytoja del neprofesionalumo ir siauro poziurio. Sekmes.

 8. Andrius Ropolasvasario 9, 2011. 14:01

  Taip, gal paskutiniai pora straipsniukų piktoki buvo. Išsprūsta natūraliai, kai bandai rašyt su kažkokia pozicija. Mokausi, jaunas ir kvailas dar. Bet tai vienas smagesnių komentarų, kokį paskutiniu metu esu gavęs. Ačiū.

 9. Tai gi čia lrytas. Kadangi pati rašau(ačiū dievui galiu rinktis ir įdomesnes temas), žinau reikalavimus tų portalų ,kurie orientuojasi į didžiąją masę. Ne specializuotų ar intelektualesnių, tiesiog standartinių. Toks ir yra lrytas. Žodžiu jiems reikia, suvokiamo, ne per daug sudėtinga kalba parašyto staipsnio, teikiančio lengvo turinio informaciją.Dar geriau, kur pateikiama kokia nors kontraversiška žinia – pretekstas komentaramas-skaitomumui-reitingams-pinigams. Viskas, labai paprasta schema.

 10. Ir dar draugiškas patarimas tau, Andriau, nekreipti dėmesio į tai kas spausdinama, nes terši ir savo blogą, o mes norime kokybiškos informacijos. :)

 11. Kitas Andriusvasario 9, 2011. 19:33

  Manau, geriau save realizuotum “Veido” žurnale ar bent jau “Verslo žiniose”, kurie turi kiek labiau išsilavinusią ir ne mažiau margą auditoriją. Jei “Veide” šalia kitų kokybiškų straipsnių įvairiomis temomis atsirastų bent keturi straipsniai per metus, aprašantys ir analizuojantys arch-įvykius ar reiškinius, būtų labai super :)

  “Veidas”:
  http://www.veidas.lt/visuomene/gyvenimo-kokybe-naujuose-vilniaus-kvartaluose-%E2%80%93-tragiska

  “VZ.lt”
  http://vz.lt/Default2.aspx?ArticleId=c9b15fd6-c31b-409c-b55b-7810f1b1aca1&fb_ref=fblike&fb_source=profile_onelineHTML