Skip to content

Didžiausias Kauno išsigimėlis

Dabar bus ieškomi kalti dėl Juozaičio pastato. Juokinga man truputį, norima surasti kaltus žmones dėl projekto, kurį padarė Juozaitis. Tai turiu analogišką pasiūlymą – ieškom tada “nusipelniusių” už puikius projektus. Sudarom specialias komisijas, tegul apdovanoja valdininkus “nusipelniusius” dėl Santakos viešbučio Kaune, dėl Ąžuolyno sporto centro rūbinių. O gal kolegos bandydami surasti kaltų bando sumažinti Juozaičio atsakomybę, kad vėliau būtų galima sakyti “paveldas kaltas, miesto architektas kaltas, visi kiti kalti, Juozaitis čia mažiausiai kaltas” ?

Gerai, aš nesu toks senas vilkas, nežinau vingrybių, bet manau po tokių komisijų ir kaltųjų paieškų bus užlipta ant grėblio – ar neverks paskui architektai bandydami ką projektuoti poros kilometrų atstumu nuo paveldo objektų, kai paveldas ir kiti sakys “ne ne, per daug stiklo, per drąsu, gal kičiuką atsargų geriau padaryk” ?

Bet ne apie tai norėjau ir antraštė ne apie. Ne apie Juozaitį ar jo projektą. Antraštė yra apie patį patį baisiausią pastatą Kaune. Ne, jis nėra Juozaičio anstatas ar Birutės ir Laimutės banguojančio stiklo daugiaaukštis, tai yra užmirštoje Kauno senamiesčio Kurpių gatvelėje stovintis vieno aukšto gyvenamas namas su garažu (bent taip atrodo iš išorės) dar net nudažytas madinga naujų užmiesčių gyvenamųjų kvartalų gelsva spalva. Jeigu anuos projektus būtų galima pavadinti kūrybine nesėkme, nepataikymu į kontekstą, tai šiam objektui nepavyktų net priskirti žodžių “kūryba” ir “kontekstas” net neigiama prasme.

Deja neturiu nuotraukų ir fiziškai jų negaliu padaryti. Tad jei esate kaunietis – galite bandyti gyvai jį pamatyti, o jei galite duokite nuotraukos nuorodą komentare ar atsiųskite paštu, būčiau fantastiškai dėkingas.

Skaitytojas atsiuntė šio pastato fotografijas. Dėkoju!
Kategorijos: Kritika.

Žymos: , ,

Nuomonių RSS

10 nuomonės

 1. Lilijakovo 6, 2011. 20:46

  Na bet šitas stovi bala žino kur, jo ir nesimato. O p.Juozaičio “baisuoklis” dar ilgai badys akys. Nes geroj vietoj randasi, gerai matomas.

 2. o gal tikrai kas nuoroda numeskite? :) idomu pasidare, kas cia toks baisus stovi :)

 3. Andrius Ropolaskovo 7, 2011. 00:20

  Lilija, Juozaičio pavadinčiau daugiausia žalos miestui darančiu pastatu, bet šitą tikrai baisiausiu. Bet po šio straipsnio susilaukiau pastabų, tad gal man vienam jis atrodo baisiausias…

 4. Kaltų iškoma valdymo aparate dėl to, kad tokių kaip juozaitis pilna ir turi veikti sistema nelėidžianti jies reikštis. Jei gimė toks pastatas, tai kaltas ne tik Juozaitis bet ir institucijos turinčios palaikyti tvarką bet to nedarančios.

 5. Adomaskovo 7, 2011. 11:27

  Turi buti sistema nusakanti saviraiškos ribas, o plakti dėl to, kad kažkam yra gražu, o kažkam negražu yra apgailėtina. Man Juozaičio skandalas labiau panašus į rinkiminius žaidimus. Manau, kad finale čia bus užlipta ant grėblio…

 6. Almantas B.kovo 7, 2011. 17:00

  Ne, Andriau, estetiniai pojūčiai tavęs neapgauna :) Tas baisus ir luošas Kurpių g. kurpinys tiesiog bado praeiviams akis. Tačiau problema ten šiek tiek kito mastelio. Kiek žinau, tai ten šeimininkas pats sau protingas, gražus, o dar ir… architektas. Šiuo atveju, p. Juozaitis yra architektūros profesionalas ir be jo žinių, ryšių savivaldybės koridoriuose ir kitų fintų tokio didelio Š Laisvės al. legaliai neįmanoma buvo pastatyti. Vien ko vertas KAUET’o išdurimas su pastato altitudėmis. Beje, jis buvo viename politinio judėjimo sąraše ir, matyt, turėjo tikslų panašiais principais formuoti Kauno architektūrinę politiką. Tiesa, paveldininkai greičiausia abiem atvejais vienodai rankas išsitepę…

 7. Kas liecia pastata laisves alejoj, tai kaip tik “detail” zurnale maciau beveik analogiska situacija uzsieny, kur rekonstruojamas senas dvieju aukstu pastatas pristatant stiklini turi. Tik ten atrode kur kas geriau… Ir tai pamacius Juozaicio rekonstrukcija kiek pagrazejo :)

 8. Tadui&Adomui
  valdininkams riboti architektų darbą remiantis estetiniais argumentais tikrai nevalia leisti. Biurokratus čia galima kritikuoti tik dėl to, kad kylant klausimų dėl išvaizdos aktualioje vietoje, savivaldybė nekviečia architektų tarybos. Bet jei jiems tie klausimai iš viso nekyla, gal net natūralu.

  Mano supratimu, tai grynai architektų gildijos problema – gal licenzijavimo procedūra pernelyg koncentruota į STR`us, o gal universitetai atiduoda diplomus betkam, įveikusiam baigiamojo darbo apimtį?

  Kaip ten bebūtų, skonio klausimų aš neatiduočiau jokiems kitų profesijų atstovams. Praradus “venustas” mums beliktų “firmitas”, “utilitas” ir kartus gyvenimas.

 9. nepatinka straipsnio pavadinimas, nerimtaHTML