Skip to content

Bellastock

Šį rudenį susipažinau su keletu prancūzų, kurie organizuoja studentišką architektūros festivalį. Dabar artėjant vasarai ir Sikonui, juos vėl prisiminiau ir sumaniau aprašyti jų festivalį – Bellastock.

Festivalį 2006 metais pradėjo Ecole Nationale Superieure de Paris-Belleville studentai. Vėliau šis festivalis augo ir nuo 2010 metų jame gali dalyvauti visi Prancūzijos architektūros studentai. O šiemet festivalis išsiplėtė už Prancūzijos ribų – jis vyks ir Danijoje, Århus mieste. Tad nuo 100 dalyvių ir 4500 eurų biudžeto renginys išaugo iki 600 dalyvių ir 67000 eurų 2010 metais.

Bellastock esmė – per 4 dienas dalyviai turi pastatyti laikiną miestą, kuris vienai dienai tampa atviras visuomenei. Paskui miestas išnyksta – viskas sutvarkoma. Pirmieji trys festivaliai vyko su nedideliu biudžetu, tad ir medžiagos buvo paprastos – mediena. Vėliau, atsiradus rėmėjams, atsirado ir skirtingos temos ir skirtingos medžiagos – 2009 metais buvo naudojamos medinės paletės, pernai – 600 kūbinių metrų smėlio, šiemet – oras (tiksliau pripučiamos medžiagos). Šių metų renginio įkvėpimas akivaizdžiai yra 60-ųjų, 70-ųjų eksperimentinė pripučiama architektūra. Renginio pranešime spaudai galima rasti ne vieną to meto pripučiamos struktūros nuotrauką (daugiau apie pripučiamas konstrukcijas gali paskaityti mano beveik dviejų metų senumo įraše).

Šiemet festivalis Prancūzijoje vyks gegužės 13-16 dienomis, Danijoje – rugpjūčio 26 – rugsėjo 1. Festivalio programa Prancūzijoje kiek primena Sikoną – mobilios virtuvės maitinančios dalyvius, DJ, koncertai, parodos ir architektų Hans Walter Muller, Gilles Ebersolt, Caroline Maniac, Umschichten ir Raumlabor paskaitos. Tad darbas/kūryba, pramogos, edukacija – visai kaip pas mus.

Daugiausia informacijos (žinoma tik prancūzų kalba) galite rasti oficialiame Bellastock puslapyje. Bet jei prancūzų kalba sunkiai įkandama – galite parašyti man, turiu šiek tiek angliškos informacijos (bet esmę jau aprašiau), o suprasti renginio esmę ir nuotaiką geriausiai padės žemiau esantys video iš praėjusių festivalių.

Video iš 2006 metų festiavlio “Les Premices” (Pirmieji vaisiai):

Video iš 2009 metų festiavlio “La Ville Palette” (Palečių miestas):

Video iš 2010 metų festivalio “The Sandy Shop”:

Oficialus Bellastock puslapis

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: , , , ,

Nuomonių RSS

2 nuomonės

  1. Gal žinote, koks dalyvio mokestis ir kur galima registruotis į Danijoje vyksiantį festivalį? Pageidautina angliškai:))

  2. Andrius Ropolasbalandžio 30, 2011. 22:42

    Dalyvio mokesčio greičiausiai nėra. Oficialus organizatorių adresas – [email protected], o elektroniniu paštu išsiunčiau festivalio informaciją anglų kalba.HTML