Skip to content

Saugoti negalima griauti

Gegužės 11 dieną (trečiadienį), 18:00 val., Šiuolaikinio meno centro skaitykloje (Vokiečių g. 2, Vilniuje) vyks diskusija apie tai kaip mes saugome nekilnojamą kultūros paveldą.

Nesenai spaudoje išplatintas dailės istorikų laiškas parodė, kad architektai, paveldosaugininkai, menotyrininkai ir gyventojai skirtingai suvokia praeities ženklus miesto kūne. Paskutiniu metu vis dažniau kylantys ginčai paveldo tema reikalauja progos išklausyti skirtingas nuomones ir sužinoti vieniems iš kitų šį tą naujo.

18.00 menotyrininkės Marija Drėmaitė ir Nijolė Lukšionytė pristatys kuo vertinga ir įdomi istorizmo ir art nouveau (19 a. pab. – 20 a. pradžios) architektūra. 18.20 menotyrininkų ir architektų diskusija “Saugoti negalima griauti”, kurios tikslas remiantis pastarojo meto aktualijomis aptarti: Kuo vertingi ir įdomūs mūsų miestai? Ką ir kokiomis priemonėmis turėtume saugoti? Kaip rasti pusiausvyra tarp naujos kokybės kūrimo ir senosios vertės išsaugojimo? Ar gali paveldo saugojimas virsti miesto stagnacija, o kūryba tapti destruktyviu veiksmu? Koks architekto vaidmuo šiame procese?

Renginys nemokamas.

Šios ir buvusių paskaitų vaizdo įrašus rasite www.archfondas.lt puslapyje.

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos: , , , ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomoniųHTML