Skip to content

ISOVER Multi-Comfort House konkurso prizininkai Lietuvoje

Neseniai įvyko ISOVER Multi-Comfort House konkurso finalinis turas Prahoje. Jame dalyvavo ir kelios Lietuvos studentų komandos, deja nieko nelaimėjusios. Prieš finalinį turą, vyko nacionaliniai turai kiekvienoje šalyje, kur buvo renkami geriausi projektai dalyvauti antrajam ture. Nugalėjo Martyno Leščišino ir Šarūno Nekrošiaus darbas V Tower. Antrąją vietą pelnė The Glamorous Green projektas, kurio autoriai – Ugnė Judickaitė, Egidijus Mozūras, Aistė Aranskytė (beje plačiau apie konkursą ir kažkodėl tik antrąją vietą pelniusį projektą galite pasiskaityti interjeras.lt svetainėje), trečioji vieta atiteko projektui 2 Walls Tower (autoriai Aistė Tarutytė, Mantas Gipas, Vytautas Lelys).

Nacionalinio turo prizininkai (nugalėtojų projektas pasididina):

1 vieta – V Tower – Dangodaržis – autoriai Martynas Leščišinas ir Šarūnas Nekrošius (VDA KDF Architektūros fakulteto IV kurso studentai):

2 vieta – The Glamorous Green – Kerinti Žaluma – autoriai Ugnė Judickaitė, Egidijus Mozūras, Aistė Aranskytė (VGTU, Architektūros inžinerijos II kurso studentai):

3 vieta – 2 Walls Tower – 2 Sienų Bokštas – autoriai Aistė Tarutytė, Mantas Gipas, Vytautas Lelys (KTU III kurso architektūros specialybės studentai):

Oficialus ir kiek platesnis konkurso aprašymas:

UAB Saint Gobain statybos gaminiai Lietuvoje – jau daugiau kaip 15 metų, pradėję nuo izoliacinių medžiagų ISOVER, dabar esame pasaulinio masto koncernas ir Lietuvoje žinomi kaip gamintojai ir pardavėjai tokių medžiagų kaip ISOVER, GYPROC, MAXIT, WEBER.

Kiekvienais metais (šiais metais 7 kartą ) SG koncerno ISOVER padalinys studentams rengia tarptautinį ISOVER Multi-Comfort House konkursą. Šiemet mes antrą kartą dalyvavom šiame puikiam konkurse, kuriame rungėsi 19-os šalių studentai.

Šiemet ISOVER Multi-Comfort House – Tower konkurso tema – suprojektuoti daugiafunkcinės veiklos Greenwich bokštą/dangoraižį Niujorke pagal ISOVER „Multi-Comfort-House“ ir pasyvaus namo projektavimo principus.

Skirtingai nuo praeitų metų, kai mes abejome ar sugebėsim iš viso sudominti mūsų studentus, šį kartą buvo kur kas paprasčiau – apie mūsų konkursą jau daug kas žinojo ir jo laukė.

Smagu, kad jau pradiniame etape į konkursą įsijungė studentai iš kelių aukštųjų universitetų:
• VGTU (Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto),
• VDA (Vilniaus Dailės Akademijos) ir Kauno Dailės Fakulteto,
• KTU (Kauno Technologijos Universiteto).

Dalyvių paraiškas pateikė 14 studentų grupių iš Vilniaus ir 8 iš Kauno (viso ~50-60 architektūros studentų).
Tai truputį mažiau nei praeitais metais, tačiau manau, kad logiška, nes šiais metais užduotis buvo kur kas sunkesnė – architektūriniu požiūriu buvo reikalinga ne tik suprojektuoti patį pastatą bet ir priimti urbanistinius sprendimus.
Šį sezoną išsiplėtė mūsų veiklos ratas – keliose aukštosiose mokyklose skaitėme paskaitas apie ISOVER Multi-Comfort House principus:
• Vilniuje – VGTU Architektūros fakultete ir Statybos fakultete (Architektūros inžinerijos katedra)
• Kaune – VDA KDF Architektūros fakultete ir KTU Statybos ir Architektūros fakultete.

Džiaugiamės, kad šių fakultetų vadovybė, dėstytojai geranoriškai mus palaikė ir suteikė mums galimybę mums vykdyti šį konkursą.

Nacionaliniame finale buvo pateikti 8 projektai.
Nugalėtojai paaiškėjo gegužės pradžioje.

Nacionalinė komisija – komisijos pirmininkas arch. Artūras Blotnys, nariai – arch. Marius Šaliamoras, arch. Šarūnas Kiaunė bei 2 Isover atstovai susirinko į komisijos posėdį ir po ilgų diskusijų priėmė galutinius sprendimus.

I vieta – V Tower – Dangodaržis – autoriai Martynas Leščišinas ir Šarūnas Nekrošius (VDA KDF Architektūros fakulteto IV kurso studentai),
II vieta – The Glamorous Green – Kerinti Žaluma – autoriai Ugnė Judickaitė, Egidijus Mozūras, Aistė Aranskytė (VGTU, Architektūros inžinerijos II kurso studentai),
III vieta – 2 Walls Tower – 2 Sienų Bokštas – autoriai Aistė Tarutytė, Mantas Gipas, Vytautas Lelys (KTU III kurso architektūros specialybės studentai).

Nugalėtojai buvo paskatinti piniginiais prizais ir kelione į finalinį ISOVER Multi-Comfort House -Tower tarptautinį turą.
Šiais metais jis vyko Prahoje, gegužės 18-21 d.

Nacionaliniuose turuose 2011 dalyvavo virš 45 universitetų, virš 700 studentų ir daugiau kaip 270 darbų.
Tarptautiniam turui buvo pateikti 52 projektai. Šiais metais finalinį darbų pristatymą galima buvo stebėti tiesiogiai internete.
Šių meto nugalėtojas – Marian Lucky iš Slovakijos.
Studentai intensyviai bendravo su savo kolegomis iš kitų šalių, susipažino su Prahos Technikos Universitetu, dalyvavo bendruose vakarėliuose, susipažino su Prahos architektūros perlais.

Planuojam ir kitais metais pratęsti esamas tradicijas ir pakviesti studentus į naują ISOVER Multi-Comfort House konkursą.

Įdomumui ir palyginimui finale nugalėję projektai isover-students.com svetainėje.

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: ,

Nuomonių RSS

Viena nuomonėHTML

Tęsiant diskusiją...

  1. […] Comfort House konkurso nacionalinio etapo prizinkų darbus galite rasti metų senumo įraše “ISOVER Multi-Comfort House konkurso prizininkai Lietuvoje“. Taip pat […]