Skip to content

Noriu būti pastatytas – Rūta Barisaitė

Užpraeitą penktadienį Fluxus ministerijoje Vilniuje atsidarė paroda “Noriu būti pastatytas“. Visi kuriems įdomu, kiekvieną savaitę ten galės išvysti po naują projektą, tačiau vasara atostogų metas, o ne vilniečiai tingės kas savaitę važinėt, todėl jiems į pagalbą skuba archata, kuri stengsis kas savaitę nušviesti po naują parodos projektą. Toliau – organizatorių ir autorių informacija ir medžiaga.

“Noriu būti pastatytas” – tai architektūrinių idėjų paroda, kurios metu kas savaitę bus pristatomas ir eksponuojamas naujas projektas. 4 savaitės – 4 projektai. Ne paslaptis, kad nemažai kuriančių žmonių dar studijų metais atranda temas, kuriomis domisi visą likusį kūrybinį gyvenimą, o nemažai darbų, pareikalaujančių ne vienos bemiegės nakties bei didelio įsigilinimo į analizuojamą temą, taip ir lieka neišvydę „dienos šviesos”. Tačiau kiekvienas namas „nori būti pastatytas”, o jo autorius — pamatytas. Šioje parodoje dalyvaujantys autoriai gilinasi į labai skirtingas temas, ir šį kartą pristato baigiamuosius architektūros magistro studijų darbus. Taigi 4 savaitės — 4 temos, 4 skirtingi projektai, norintys būti pastatyti. Ateik ir pamatyk.

/1_savaitė/rugpjūčio 5 – rugpjūčio 12/ RŪTA BARISAITĖ
/2_savaitė/rugpjūčio 12 – rugpjūčio 19/ ANTANAS LIZDENIS
/3_savaitė/rugpjūčio 19 – rugpjūčio 26/ JOVILĖ PORVANECKAITĖ DAGELIENĖ
/4_savaitė/rugpjūčio 26 – rugsėjo 2/ PAULIUS LATAKAS

1 savaitė – RŪTA BARISAITĖ – Lietuvos miško tyrimų centras

Architektė labiausiai gilinasi į architektūrinių objektų gamtiniame kraštovaizdyje temą bei analizuoja gamtos ir architektūros tarpusavio santykį įvairias aspektais. Šioje parodoje pristatomas darbas – Lietuvos miško tyrimų centras – yra architektūros magistro studijų Vilniaus Gedimino technikos universitete baigiamasis darbas (darbo vadovas – doc. Linas Naujokaitis). Dubravos miškuose suprojektuotame centre turėtų įsikurti Lietuvos miškų institutas ir laboratorijos, kuriose atliekami moksliniai miško tyrimai, bei lankytojų centras su miško muziejumi, kurio ekspozicija perauga į apžvalgos taką, vedantį medžių lajomis, ir išnyksta plačioje miško erdvėje.
Pagrindinė šio projekto idėja slypi natūralioje įtampoje, kylančioje tarp gamtinio kraštovaizdžio ir statinių architektūros objekto. Šią įtampą geriausiai apibūdina žodžių derinys “kultūra vs natūra”.

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: , , ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomoniųHTML