Skip to content

Knyga iš Architektūros fondo: Vilnius 1900 – 2012

Architektūros fondas kuo toliau tuo labiau įsismarkauja – nenuilsta paskaitos Nacionalinėje Dailės Galerijoje su svečiais iš užsienio (nepamirškite vaizdo įrašus peržiūrėti), architektūrinių ekskursijų įvyko daugiau nei Snoro banke trūksta milijardų (beje artimiausia gruodžio 10 dieną), vaikų užsiėmimai sulaukia didelio susidomėjimo ir naujausia žinia – nauja knyga “Vilnius 1900 – 2012”. Knyga puiki ne vien dėl turinio apie kurį galite pasiskaityti žemiau ir pamatyti vaizdo įraše, bet ir dėl to, kad ji palengvina vieną itin sudėtingą užduotį – ką padavonoti architektui ar tiesiog žmogui mylinčiam Vilnių per Kalėdas.

VšĮ „Architektūros fondas“ ir leidykla „Baltos lankos“ pristato, ilgai lauktą ir labai subrendusį, pataisytą ir papildytą antrąjį knygos Vilnius 1900–2012. Naujosios architektūros gidas leidimą. Tai geidžiamiausia Kalėdų dovana architektui, vilniečiui, miesto svečiui ir bet kuriam žingeidžiam piliečiui. Nes Vilnius – ža­vingų moderno, art nouveau, arba secesijos, architektū­ros fragmentų, pabirusių Senamiesčio ir Naujamiesčio gatvėse, rinkinys. Vilnius yra trumpa tarpukario modernizmo ištrau­ka, išsiskirianti garsiomis čia tuo metu kūrusių architektų ir dizainerių asmenybėmis ir švaria jų darbų stilistine raiška. Vilnius – kontroversiškas, tačiau įspūdingas sovietinio laikotarpio pėdsakas, bylojantis apie uni­kalią patirtį Europos kontekste, trumpas, bet ryškus postmoderniz­mo blyksnis, susipynęs su vėlyvuoju modernizmu. Pagaliau Vilniaus architektūros dabartis – intriguojantis informacijos kodas, atskleidžiantis dinamiškus visos šalies procesus: architektūrinius eksperimentus, pasitelkiant naujas tipologijas, medžiagas ir estetikos idėjas, staigų ekonomikos pakili­mą, miestiškos aplinkos kokybės ir vilnietiškos architektūros identiteto paieškas.

Naujas leidimas papildytas gausia grafine medžiaga, skyriais apie sovietmečio daugiabučius ir postmodernizmą, iš esmės pertvarkytas naujausiųjų laikų skyrius (1990–2012). Šimtas dvylika me­tų (1900–2012) punktyrais pažymėti naujoje knygoje, tai 238 pastatų istorijos, 323 iliustracijos, 157 brėžiniai.

Kur įsigyti
Vilniaus architektūros gidą jau galima įsigyti leidyklos „Baltos lankos“ knygynėlyje (Palangos g. 4), Nacionalinėje dailės galerijoje, nuo lapkričio 23 d. jis bus pasiekęs didžiuosius Vilniaus knygynus ir prekybos centrus bei Vilniaus turizmo ir informacijos centrą (Vilniaus g. 22), dar kiek vėliau ir didžiuosius Kauno bei Klaipėdos knygynus ir prekybos centrus. Visais kitais klausimais dėl pirkimo ir platinimo prašome kreiptis el. paštu [email protected] arba telefonu 8 652 73393.

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos: , , , ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomoniųHTML