Skip to content

Slapta Boeing gamykla

Antro pasaulinio karo metu JAV baimindamiesi japonų antskrydžių sumanė užmaskuoti keletą svarbiausių savo objektų. Vienas iš šių objektų buvo itin svarbi Boeing gamykla Sietle. Tokia idėja nebuvo nauja, galima rasti nemažai pavyzdžių kai slapti objektai buvo maskuojami tinklais, kurie sulieja objektus su aplinka, tačiau amerikiečiai užsimojo šiek tiek labiau ir gamyklą sumanė paslėpti ant jos pastatydami gyvenamąjį kvartalą. Tiesa tai nebuvo tikras gyvenamasis kvartalas su gyventojais, o tik jo imitacija.

1942 metais Holivudo dekoracijų specialistas John Stewart Detlie buvo pakviestas sukurti gyvenamąjį kvartalą 12 metrų aukštyje ant gamyklos stogo, kuris ją sulietų su kitoje upės pusėje esančia gyvenviete. Pasak šaltinių šis dirbtinis urbanizmas kainavo 1 milijoną dolerių, kas šiandieną būtų apie 15 milijonų. Už tokią sumą buvo sukurti dirbtiniai medžiai, krūmai, namai iš medienos, gatvės su juokingais pavadinimais (Burlap Boulevard – Maišinio audeklo bulvaras ir Synthetic Street – Sintetinė gatvė). Nuotraukose patys galite įsitikinti detalumu.

Ypatingai įdomios yra pačios nuotraukos, kurios ne vien atskleidžia visas detales, tačiau verčia susimąstyti kas ir kodėl šias nuotraukas darė. Nes be pačios dirbtinės aplinkos jose galima išvysti ir dirbtinius gyventojus, kurie pozuoja prieš objektyvą ir imituoja normalų gyvenimą. Vargu ar tokios nuotraukos būtų įsivaizduojamos Rusijos ar Vokietijos slaptuose objektuose.

Pats objektas gyvavo 15 metų – per tiek metų pastatas paseno ir nebetiko naujausiems lėktuvams gaminti. Tuomet kurį laiką buvo naudojamas kitoms veikloms, o šiuo metu jis yra griaunamas (gal jau ir nugriautas) ir planuojama jo vietoje atkurti natūralius pelkynus. Įdomu tai, kad kompanija kuri ardo šį pastatą, medieną naudotą kamufliažiniams namams, panaudos tikrų namų statyboje. Tokie objektai JAV vadinami industriniais miškais.
Informacijos šaltiniai: inhabitat.com, taphilo.com, theage.domain.co.au, retronaut.co

Panaši Lockheed lėktuvų gamyklos istorija ir nuotraukos

Kategorijos: Analizė.

Žymos: , , , ,

Nuomonių RSS

2 nuomonės

  1. Visi maskuodavosi. Pirmo pasaulinio karo metu buvo pastatytas netikras Paryzius, kad suklaidinti jau kariaujancia prieso aviacija. Antro pasaulinio karo metu Cercilio vyriausybe pasauke salies dailininkus i tarnyba ir jie ant ne miestuose stovinciu gamyklu stogu paise lysves su ivairiomis darzovemis.HTML