Skip to content

Kauno arena v0.1

Neseniai buvo plačiai pristatyti archmap.lt ir arch-muziejus.lt, kurie yra visiškai nieko verti projektai (pasistengsiu kitame įraše paaiškinti kodėl), mano manymu tikrai fantastiški projektai yra modernizmas.lt ir ypač autc.lt (didžiulė pagarba savo buvusiam dėstytojui Vaidui Petruliui už šių projektų tvarkymą ir nuolatinį pildymą). Buvau smarkiai sužavėtas, kai man buvo parodyta nuoroda iš autc.lt, kurioje buvo… 1951 metų Kauno centrinio stadiono projektas Nemuno saloje. Tiesa, tai tiesiog diplominis studentės darbas, tačiau dėl to įdomumas nė kiek nesumažėja.

Štai kas rašoma apie projektą:

Viename iš projektų nurodyta, kad tai Liudos Buragaitės 1951 m. diplominio darbo projektas (vadovas Feliksas Bielinskis, įvertinimas – puikiai). Projektas akivaizdžiai iliustruoja stalinizmo metais klestėjusio “socialistinio realizmo” principus. Kaip ir dera stiliaus grynuoliui – objektas išsiskiria savo masteliu, neoistoristine stilistika, sovietinės bei sporto tematikos skulptūriniu dekoru, aiškiomis, akcentuotomis urbanistinėmis ašimis. Tai pat derėtų atkreipti dėmesį, kad projektas liudija, jog jau pokario metais būta svarstymų Nemuno salą urbanizuoti, čia pastatant reikšmingą visuomeninės paskirties objektą. Įgyvendinus vieną iš šių, ar panašaus pobūdžio, projektą, kartu su iš dalies pastatytu “Pergalės” fabriko daugiabučių kvartalu, būtų sukurtas vienas didžiausių ir įspūdingiausių šios epochos architektūrinių kompleksų Lietuvoje.

Tekstas: Vaido Petrulio.

Sunku ką pridurti prie šio aprašymo, truputėlį užgniaužia kvapą bandymas įsivaizduoti realizuotą tokį projektą Kaune, nes Lietuvoje nėra nieko panašaus. Tai veikiausiai būtų vienas iš miesto ir Lietuvos sporto simbolių (protingai jį rekonstravus jo simbolinė reikšmė būtų dar didesnė).

Daugiau informacijos apie projektą rasite autc.lt svetainėje.

Kategorijos: Analizė.

Žymos: , , ,

Nuomonių RSS

2 nuomonės

  1. Autc.lt – puikus projektas, kaip čia jų negirdėjau.
    Nuo archmap.lt piktai niežti liežuvis, bet palauksiu tavo reziumuojančio įrašo, gal paskaičius praeis.

  2. Andriau, labai ačiū už gražų žodį!HTML