Skip to content

Vilnius kontekste

Iliustracijai sukurti buvo panaudoti maps.stamen.com žemėlapiai

Kategorijos: Analizė.

Žymos: ,

Nuomonių RSS

6 nuomonės

 1. Andrius Ropolasgegužės 29, 2012. 00:38

  Labai simboliška, kad tokiame mastelyje nėra net užrašo Vilnius…

 2. sielos vagisgegužės 29, 2012. 12:52

  Mastelis nėra provincialumo matas.

 3. Andrius Ropolasgegužės 29, 2012. 13:03

  Taip, būtent. Bet dažnai būtent taip ir yra lyginama ir dažnai su būtent šiais miestais (išskyrus Varšuvą). Dabar akivaizdu, kad nėra prasmės to daryti, svorio kategorijos visiškai ne tos. Galbūt supratus, kad Vilnius niekad nebus kaip šie miestai ir kai mums tai neberūpės, tuomet pavyks atsikratyti provincialumo komplekso, juokingų dangoraižių, kvailų metro vizijų.

 4. Laikinu Andriaus komentara. Is pradziu dar nebuvau tikras ar teisingai supratau sito posto potekste. Liuks.

 5. Nėra jokiame mastelyje, net ir tokiame, kur jau yra Vilniaus gatvių pavadinimai. Bet čia tik iš konteksto ištrauktas faktas – parinktas vienas galybės panašių internetinių žemėlapių ir toli gražu ne pagrindinis. Tokių interneto žemėlapių pažymėti ir nepažymėti objektai atspindi toli gražu ne vien svarbą ar kažkokius objektyvius kriterijus o ir tiesiog priklauso nuo duomenų bazių, kurias įsigijo arba ne jų savininkai.

  Palyginimui pvz. daug populiaresniame Microsoft’o Bing Maps Vilnius pasirodo tokiame mastelyje, kai dar nėra Rygos, Sankt Peterburgo ar Stambulo. Bet, kaip minėjau, ir tas, ir tas faktas reiškia labai mažai ką.

 6. Andrius Ropolasrugpjūčio 7, 2012. 23:17

  Eskarpai, čia ne visai apie tai. Čia labiau juoko forma apie tai, kad Vilnius tiesiog yra ne tokio kalibro miestas, kaip kartais mes galvojam ar lyginam.HTML